Windows 10 Mobile Insider Preview Yayınlandı

Sponsorlu Bağlantılar

trepcan

trepcan

Üye
Jolla da çalışan bir mühendis arkadaşım var onun anlattığı kadarıyla anladığım iki bölüm var birileri sistemi yapan diğeri test eden. test edenler aynı zamanda hataları da tespit ediyor ve not alıyor.
Ben test uzmanıyım ve finans sektöründe çalışıyorum. Sistem şu şekilde işler;
Gereksinim analizi yapılır( Neler olacak, nasıl çalışacak yani iş ve işin kuralları belirlenir)
Arkasında bu analiz yazılım ekibiyle paylaşılır.
Yazılım ekibi bu analize göre yazılımı kodlar (kendi unit testleri bitince teste çıkar)
Test ekibi bu uygulamayı gereksinim analizine göre test eder ve bulunan bulgular ile ilgili kayıt açılır.
Bu kayıtlar önem derecesine göre çözülür. kimi durumlar bazı bulgular sürüm maliyeti ve önem durumu sebebi ile ertelenir ve bakım paketi ile (yani bize gelen ara sıra küçük güncellemeler gibi) ile çıkartılır. Her pakette (build) gelecek olanlar ve düzeltilecek olanlar böylelikle belirlenmiş olur. Minimum hata seviyesine yani risk oluşturmayacak seviyeye gelince ürün yayınlanır. Tabi 50-100 kişilik test uzmanın bakması ile yüzbinlerce yada milyonlarca kullanıcının bakması bir değil. uygulama uyumlarında cihaz çeşitliliği pek çok varyasyon ile pek çok yeni bulgu ortaya çıkar. Zaten Insider programının amacıda bu :)

• Beğen
Tepkiler: meg1ddo, flutewoddy, Esendağlı ve 1 kişi daha

mesutcinik

mesutcinik

Üye
Arkadaşlar bu yapıyı kurduğum ilk günler sistemde sıkıntı yoktu çok fazla ancak şimdi kilit ekranını açmak için yandaki tuşa bastığımda ekran açılıyor ancak tepki vermiyor, sebep nedir nasıl çözülür?

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Arkadaşlar bu yapıyı kurduğum ilk günler sistemde sıkıntı yoktu çok fazla ancak şimdi kilit ekranını açmak için yandaki tuşa bastığımda ekran açılıyor ancak tepki vermiyor, sebep nedir nasıl çözülür?

Görev yöneticisini açıp kapatmak, sürekli Windows tuşuna basmak vs sonuç vermezse restart gerekiyor.
(10 sn ses kısma+güç tuşu)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
arkadaşlar ilk başlarda sorunlar olmayabilir fakat ilerleyen günlerde kullanıma bağlı olarak sorunlar olabilir. Bunun nedenlerinden biri de uygulama verilerinin yönetilememesi. Ayrıca cihazlarda donanım optimizasyonu olmadığını unutmayın.

• Beğen
Tepkiler: byibo
sahanemir

sahanemir

Üye
8.1 yükledim rahatladım yahu .demin de dil paketi güncelleme aldı.

mesutcinik

mesutcinik

Üye
Görev yöneticisini açıp kapatmak, sürekli Windows tuşuna basmak vs sonuç vermezse restart gerekiyor.
(10 sn ses kısma+güç tuşu)
Zaten ancak öyle yırtabiliyorum olaydan. Telefon tıkanıp kalıyor aramaya bile cevap veremiyorum bazen bu kötü oldu. Şimdiye kadar çok iyiydik aslında.

Aybars1979

Aybars1979

Üye
Zaten ancak öyle yırtabiliyorum olaydan. Telefon tıkanıp kalıyor aramaya bile cevap veremiyorum bazen bu kötü oldu. Şimdiye kadar çok iyiydik aslında.
benimkide sanki bu aralar ufaktan cozutmaya başladı gibi beyaz ekranda sıklıkla takılmaya başladı ve uygulamalardan bazıları çalışmıyor artık.

mesutcinik

mesutcinik

Üye
telefonu sıfırlamak istemiyorum inşallah düzeltme güncellemesi çabucak gelir

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Ben bu spartan ile resim kaydedemiyorum kafayı yicem. Explorer da tam kaydet dediğimde atıyor. Spartan ile resim kaydetme nasıl oluyor biri bana anlatsın rica ediyorum
Dün çok güzel bir şey fark ettim, tag editor ile düzenlediğiniz şarkılarınız Music Preview uygulamasında en som düzenlenmiş haliyle görünüyor. Bitti düzensiz arşivler :)

• Beğen
Tepkiler: byibo
ON9

ON9

Üye
Ben bu spartan ile resim kaydedemiyorum kafayı yicem. Explorer da tam kaydet dediğimde atıyor. Spartan ile resim kaydetme nasıl oluyor biri bana anlatsın rica ediyorum
Dün çok güzel bir şey fark ettim, tag editor ile düzenlediğiniz şarkılarınız Music Preview uygulamasında en som düzenlenmiş haliyle görünüyor. Bitti düzensiz arşivler :)
Microsoft keşke tanıtım tarzında bir menü koysaydı seçeneklere. Ne nasıl yapılır tarzında

Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
Güncelleme yüklenirken bir hata oluştu. (801882d2) bunun çözümü nedir

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Güncelleme yüklenirken bir hata oluştu. (801882d2) bunun çözümü nedir

İnternette şunları önermişler:

Kod:
Put your phone on flight mode. Increase the lockscreen timeout to 5 minutes. Don't let the scree lock during the update. Connect your phone to the charger and wifi. It will work fine. :)

yada

Kod:
To enable your phone to download whilst on sleep mode, go to WiFi advanced settings, and enable WiFi when phone goes to sleep. The download will proceed up to completion even after phone goes to sleep

• Beğen
Tepkiler: Dexter Morgan
saynesim

saynesim

Üye
Ben lumia1020 Telefonumu rafa kaldırdım adam gibi bir güncelleme gelene kadar herhalde windows 10 final sürümü gelene kadar çıkarmayacam

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen
sahanemir

sahanemir

Üye
8.1 gayet stabil bence 10 oturana kadar devam.

alaca61

Üye
Yedekleri nasıl yüklerim

Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
İndiremiyorum 4. yapıyı. Bu seferde wifiye bağlıyken wifiye bağlanın diyor

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
bence 5.yapıyı bekle arkadaşım 4.yapı hani hala kullanılacak kadar iyi değil

Evet biraz daha beklemekte fayda var.
Önceki yapıya göre hız artmış ancak ana ekrana dönüşlerde ve multitasking'de hala ciddi sıkıntılar var.
Ana ekranda sık sık tepkisizliğe düşüyor, uygulamalar arası geçiş yaparken "sürdürülüyor" yazısında öylece kalabiliyor yada uygulamayı kapatabiliyor.
Uygulamaları uninstall ederken yada başlangıç ekranına sabitlerken problemler yaşanabiliyor.
Umarım bir sonraki yapıda bunlar da düzeltilir.
Rehber hala iş görecek düzeyde değil.
People Hub hiç değilse rehberin yerine iş görüyordu, enteresandır o da bu yapıda yok.

Bekleyelim bakalım.

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen ve byibo
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Evet biraz daha beklemekte fayda var.
Önceki yapıya göre hız artmış ancak ana ekrana dönüşlerde ve multitasking'de hala ciddi sıkıntılar var.
Ana ekranda sık sık tepkisizliğe düşüyor, uygulamalar arası geçiş yaparken "sürdürülüyor" yazısında öylece kalabiliyor yada uygulamayı kapatabiliyor.
Uygulamaları uninstall ederken yada başlangıç ekranına sabitlerken problemler yaşanabiliyor.
Umarım bir sonraki yapıda bunlar da düzeltilir.
Rehber hala iş görecek düzeyde değil.
People Hub hiç değilse rehberin yerine iş görüyordu, enteresandır o da bu yapıda yok.

Bekleyelim bakalım.
4.yapıyı 2 kere yükledim ve bahsettiğin sorunlarla baş edemediğimden 8.1 e geri döndüm,benim için 4.yapı bitmiştir daha da yüklemem:)gelsin 5.yapı :eller:

dakamon

dakamon

Üye
Her yapıda daha iyi gibi geliyor insanlara baştan ama 1-2güne millet tekrar 8.1 e dönüyor abi hiçmi üşenmiyorsunuz telefona zırt pırt format atmaya :D Her sistem değişiminde birsürü ayarıydı şuyuydu buyuyu tekrar yüklüyorsunuz :) valla iyi sabırlı adamlarsınız :D

• Beğen
Tepkiler: emz, saynesim, Rock Ve Roll ve 2 diğerleri

Üst Alt