Tavsiye Passaparola Mağazada!

Sponsorlu Bağlantılar

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Passaparola Mağazada!
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Geçtiğimiz günlerde yine burada açtığımız konuda yerli geliştirici ekiplerimizden Firsttie'ın geliştirdiği "Passaparola" oyununun Beta sürümüyle mağazaya sunulduğunu söylemiştik.

Beta sürecinde pek çok kullanıcı tarafından denenen ve beğeniyle karşılanan oyun, nihayet beta sürümünden çıkarak esas sürümü ve yeni linkiyle mağazadaki yerini aldı.

Beta sürümüne artık erişim olmadığından, sorunsuz kullanım adına beta kullanıcılarının aşağıdaki yeni linkten uygulamayı tekrar indirmeleri gerekmektedir.

Passaparola, tek kelime cevapları olan soruları cevaplayarak puan kazanılan bir kelime oyunudur. 3 seviyeden oluşur, her seviye hedef doğru sayısı ve doğru cevaplardan kazanılan puanlar artar. Ayrıca 3 seviyede de hedef doğru sayısına ulaşan kullanıcılar ekstra puanlar kazanır.

Oyunda kullanıcıların bir oyunda en yüksek skor, art arda en fazla doğru sayısı, en fazla doğru sayısı ve toplam doğru, yanlış, pas ve oynama süresi istatistikleri tutuluyor. Bunların yanında haftalık, aylık ve genel kullanıcı puan sıralaması da mevcut.

Oyun İngilizce ve Türkçe olacak şekilde 2 farklı dilde oynanabiliyor. Yaklaşık 9000'er sorudan oluşan geniş veri tabanında Türkçe ve İngilizce sorular birbirlerinin çevirileri değil, tamamen farklı sorular.

Oyun için farklı kullanıcı kaydına gerek yok. Firsttie kullanıcıları aynı kullanıcı adı ve şifreleriyle giriş yapabilecekler. Ayrıca üye olacak kullanıcılar Facebook ile üye olabilecek, yeni ve ya eski kullanıcılar Facebook ile giriş yapabilecekler.

Oyun içerisindeki arka plan müziği, klavye sesleri ve oyun içi sesleri oyun içi ve dışı ayarlar menüsünden kapatılabiliyor.

Ekstra olarak oyun yatay ve dikey pozisyonlara göre ayrı tasarımlara sahip.

Oyun için tüm bilgileri "Nasıl Oynanır" kısmından öğrenebilirsiniz.

Oyunu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ceza87, beats, OttomaN TigeR ve 2 diğerleri

Gallahad

Gallahad

Üye
Passaparola yı gördüm konuya geldim direk birde ne göreyim oyun windowsphone laraymış.:tşk:

• Beğen
Tepkiler: teAtalay
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Elinize sağlık uygulamayı test ettim, gerçekten emek verilen bir çalışma olmuş. Lakin klavyeye alışamadım. :(

• Beğen
Tepkiler: teAtalay, emz ve bulutsuzgece
emz

emz

Üye
Bulunamadı dedi linke basınca :S

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Elinize sağlık uygulamayı test ettim, gerçekten emek verilen bir çalışma olmuş. Lakin klavyeye alışamadım. :(

Klavye yalnızca Türkçe harflerden oluşacak şekilde tasarlanmış.
Cevaplar içinde İngilizce harf olmadığı için QWERTY klavyeden İngilizce olanlar çıkarılmış.
Cevapları Türkçe harflerle yazacakken klavyede İngilizce harflerin bulunması biraz tuhaf olurdu.

Bulunamadı dedi linke basınca :S

Linki az önce denedim çalışıyor :hmmm
Telefonunuzdan Explorer geçmişini silin, yeniden başlatıp tekrar deneyin.

• Beğen
Tepkiler: teAtalay ve OttomaN TigeR
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
İyi düşünmüşsünüz ama alışkanlıklarımızdan kolayca vazgeçemiyoruz maalesef. :)

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece
teAtalay

teAtalay

Üye
İyi düşünmüşsünüz ama alışkanlıklarımızdan kolayca vazgeçemiyoruz maalesef. :)

Haklısınız, biz aylarca çalışmamıza rağmen anca alıştık ancak WP klavyesi açıldığı zaman ekran görüntüsü bozuluyor maalesef.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Galiba sikintu bendedur. :D Neyse umarım en kısa zamanda alışırım. Bu arada sana da emeğin için ayrıca teşekkür ederim Özgür, güzel sorular hazırlamışsın. :good:

• Beğen
Tepkiler: teAtalay ve bulutsuzgece

merkel02

Kapalı Hesap
ellerinize sağlık güzel görünüyor :)

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Bu arada sana da emeğin için ayrıca teşekkür ederim Özgür, güzel sorular hazırlamışsın. :good:

Aslına bakarsan soruları tek tek hazırlamadım.
Passaparolanın sorutabanı tamamen bir sözlük veritabanının daraltılmış hali.
Yani kelimelere tek tek bakmadım.
Sadece bir sözlük tabanından gereksiz kelimeleri eleyerek @teAtalay 'a gönderdim.
Gerisi tamamen onun ve ekibinin sihirli ellerinden çıktı :tebessüm:

Oyunda çok kez karşınıza çıkan ancak bir türlü bilemediğiniz, cevabını çok merak ettiğiniz soru var mı?

Benim var :)

At sürüsü - Ö....

Bu soru bazı turlarda karşıma çıkıyor, pasla geçiyorum hep.

Sizlerin neler mesela?

• Beğen
Tepkiler: teAtalay ve OttomaN TigeR
PureFood

PureFood

Üye
Eskiden, geçen sene ilk halindeyken ne oynardım be... Şimdi efsane geri döndü... Elinize sağlık..

• Beğen
yeminli06

yeminli06

Üye
Mağazadan indiriyorum isteğiniz gerçekleştirilemyor diyor :/ hata kodu veriyor 8086000c

teAtalay

teAtalay

Üye
Mağazadan indiriyorum isteğiniz gerçekleştirilemyor diyor :/ hata kodu veriyor 8086000c

Maalesef bu bizimle ilgili bir durum değil, market problemi.
Eskiden, geçen sene ilk halindeyken ne oynardım be... Şimdi efsane geri döndü... Elinize sağlık..

İyi oyunlar, değerlendirmeyi unutmayalım :)
Aslına bakarsan soruları tek tek hazırlamadım.
Passaparolanın sorutabanı tamamen bir sözlük veritabanının daraltılmış hali.
Yani kelimelere tek tek bakmadım.
Sadece bir sözlük tabanından gereksiz kelimeleri eleyerek @teAtalay 'a gönderdim.
Gerisi tamamen onun ve ekibinin sihirli ellerinden çıktı :tebessüm:

Oyunda çok kez karşınıza çıkan ancak bir türlü bilemediğiniz, cevabını çok merak ettiğiniz soru var mı?

Benim var :)

At sürüsü - Ö....

Bu soru bazı turlarda karşıma çıkıyor, pasla geçiyorum hep.

Sizlerin neler mesela?

Mütevaziliğe bence hiç gerek yok,

Uygulamada yaklaşık 17000 kez Özgür Akbaba geçiyor :)

• Beğen
Tepkiler: PureFood ve bulutsuzgece
heathrow

heathrow

Üye
Yerli geliştiriciler desteklenmeli, her platformda... Türkiye yazılım konusunda neden bir Hindistan örneği gibi olmasın?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: papakudioflu ve teAtalay
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Mütevaziliğe bence hiç gerek yok,

Uygulamada yaklaşık 17000 kez Özgür Akbaba geçiyor :)

Her sorunun altına ismin gelmesini sağlayan kodu kim yazdı acaba :islik

Şaka bir yana, gerçekten yarışmanın televizyonlardaki aslı gibi "eğlendirirken aynı zamanda öğreten" bir uygulama oldu.
Tekrar ellerinize sağlık.

• Beğen
ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
tur bittiğinde ve turu başarıyla geçtiğimizde Passaparola müziği çalsa ve müzik eşliğinde Passaparola kızları çıkıp dans etse ya :kıskıs:

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Konu dışı olacak ama çözümünü bilen var mı bu mağaza sorununun ?

Hatayla ilgili üç ihtimale yer vermişler internette:

1) WP8.1'de zaman zaman karşılaşılabilen bir hata olduğundan, resetlenerek çözülebilir.
2) Mağazadan kaynaklı geçici bir sorun olabilir, biraz bekleyip denenebilir.
3) Hesap ayarlarıyla ilgili bir problem olabilir.