Öneri MSI CW61 Laptop aldım

Sponsorlu Bağlantılar

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
MSI CW61 Laptop aldım

Bu linkteki laptopu pcdepo.com dan sipariş verdim. sipariş vermeden önce baya araştırdım arkadaşlara vs sordum.. kağıt üstünde güzel görünüyordu. Bundan önce asusun i3 işlemcili bir modelini kullanıyordum. ondan gayet memnndum doğrusu. çok ince ve fan sesi duyulamayacak kadar sessiz çalışıyordu. Dün aldığım MSI normal kullanımda bile fan sesi insanı rahatsız edebilecek bir düzeyde. Oyun oynarken bu fan sesi normal kullanıma göre biraz daha fazla çıkıyor. Isınma azda olsa var. performan genel olarak başarılı. Yalnızca bu fan sesi olayı beni hayal kırıklığına uğrattı. Asus kullalnırken en zor oyunda çıkardığı fan sesi MSI da normal kullanımda çıkıyor...

Ayrıyeten dün windows 8 kurmuştum. akşam internette takılırken google chorome birden kitlendi ve WİNDOWS BİR SORUNLA KARŞILAŞTI şeklinde bir hata ekranı çıkarak pc restart atıp boot ekranın da başladı...

Dahili webcam driverini de hiçbir yerde bulamadım. driver cd sinin için de yoktu..kendi internet sitesine baktım yine bulamadım. bu yüzden webcamı çalıştıramıyorum... bu sorunu nasıl çözelibilirm acaba ?

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-

Uhops

Uhops

Üye
Kamera W8'in kendisinde var. FN+F6 basıp W8 kamera uygulamasını çalıştırmayı dene. Buda driverlerini: 64

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Kamera W8'in kendisinde var. FN+F6 basıp W8 kamera uygulamasını çalıştırmayı dene. Buda driverlerini: 64
Hocam. Kendi kamera uygulamasına girdiğim de "kamera bağlayın!" hatası veriyor. yukarıda ki verdiğin linkte ki driverler içerisin de camera yazısının altında download yazısı yok. diğer tüm driverlerin var onda yazmıyor.

Uhops

Uhops

Üye
W8 için bir çok pc'nin driveri yok W8 kendi içinde barındırıyor zaten ondan linki yok. Bende de MSİ laptop var Fn+F6 ile açıp kapayabiliyorum.

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
W8 için bir çok pc'nin driveri yok W8 kendi içinde barındırıyor zaten ondan linki yok. Bende de MSİ laptop var Fn+F6 ile açıp kapayabiliyorum.
Dediğim gibi bana kamera bağlayın hatası verdi

Uhops

Uhops

Üye
Kullanma klavuzunda FN tuşlarından hangisinin kamerayı açtığına bak. Klavyede de kamera işareti olması lazım.Baktım FN+F6 olması lazım. Kamera bağlayın yazısı varken FN+F6 ya bas. Ve FN çalışıyormu diye yön tuşlarından dene bir.

• Beğen
Tepkiler: mehsevim
messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Kullanma klavuzunda FN tuşlarından hangisinin kamerayı açtığına bak. Klavyede de kamera işareti olması lazım.Baktım FN+F6 olması lazım. Kamera bağlayın yazısı varken FN+F6 ya bas. Ve FN çalışıyormu diye yön tuşlarından dene bir.
F6 nın üzerinde kamera tuşu var ama çalışmıyor basıyorum herhangi birşey gelmiyor
Kardeşim tamamdır Alllah razı olsun oldu :)

• Beğen
Tepkiler: GDDR5
ismail

ismail

Üye
hocam fan sesini çoğu kişi belirtmişti ama chromede hata vermesi garip.

bide disk bölme işlemi oldu mu

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
hocam fan sesini çoğu kişi belirtmişti ama chromede hata vermesi garip.

bide disk bölme işlemi oldu mu
evet belirtmişti ama bu kadar olacağını tahmin etmemiştim. ben asustayken gecenin o sessizliğinde bile fan sesini duymuyordum hiç. ayrıca Allah razı olsun. 10 dk işlem yaptı sonra oldu :) ama o hata meselesi disk işleminden sonra oldu..

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
ismail

ismail

Üye
evet belirtmişti ama bu kadar olacağını tahmin etmemiştim. ben asustayken gecenin o sessizliğinde bile fan sesini duymuyordum hiç. ayrıca Allah razı olsun. 10 dk işlem yaptı sonra oldu :) ama o hata meselesi disk işleminden sonra oldu..
devam ediyor muediyorsa kaldırıp yeniden kurunca düzelmesi gerek

• Beğen
Tepkiler: mehsevim
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
öncelikle hayırlı olsun. Sorunu güç yönetiminden bir nebze olsun düzeltebilirsin. Öncelikle gelişmiş güç seçeneklerine gir güç tasarrufu için yapabilirsin bunu. Pil simgesine tıkla oradan gelişmiş güç seçeneklerini bul sonra işlemci güç yönetiminden en yüksek işlemci durumunu, %70 yap daha düşükte yapabilirsin. ama 70 iyidir. Fan biraz daha sessiz çalışır

• Beğen
Tepkiler: mehsevim ve -Börteçine-
messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
öncelikle hayırlı olsun. Sorunu güç yönetiminden bir nebze olsun düzeltebilirsin. Öncelikle gelişmiş güç seçeneklerine gir güç tasarrufu için yapabilirsin bunu. Pil simgesine tıkla oradan gelişmiş güç seçeneklerini bul sonra işlemci güç yönetiminden en yüksek işlemci durumunu, %70 yap daha düşükte yapabilirsin. ama 70 iyidir. Fan biraz daha sessiz çalışır
Hocam dediğinizi yaptıktan sonra daha fazla ses çıkarmaya başladı :) %100 de iken daha az çıkıyordu ses. bu arada teşekkür ederim,
devam ediyor muediyorsa kaldırıp yeniden kurunca düzelmesi gerek
kardeşim az önce de yine face de takılırken WİNDOWS BİR SORUNLA KARŞILAŞTI diyip restart attı ve boot ekranında açıldı.... acaba kurduğum win 8 de mi sorun var ?

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
ilginç işlemci kullanımı düştüğü için fan yavaşlar ve daha az ses çıkar. Benimde i7 ve normal kullanımda tam performansa ihtiyaç yok düşüyorum hem daha sessiz oluyor zaten sessiz ama onu düşürünce hiç sesi olmuyor. Şarj daha uzun gidiyor diye öyle yapıyorum

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
ilginç işlemci kullanımı düştüğü için fan yavaşlar ve daha az ses çıkar. Benimde i7 ve normal kullanımda tam performansa ihtiyaç yok düşüyorum hem daha sessiz oluyor zaten sessiz ama onu düşürünce hiç sesi olmuyor. Şarj daha uzun gidiyor diye öyle yapıyorum
Bende neden işe yaramadı acaba.... hocam ayrıca win 8 iki dir hata verip dediğim gibi boot ekranında açılıyor. acaba yüklediğim sistemde mi sorun var win 7 mi yüklesem ? yoksa bu hata vermeleri pc den mi kaynaklanıyor ?

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Bende neden işe yaramadı acaba.... hocam ayrıca win 8 iki dir hata verip dediğim gibi boot ekranında açılıyor. acaba yüklediğim sistemde mi sorun var win 7 mi yüklesem ? yoksa bu hata vermeleri pc den mi kaynaklanıyor ?
format attıktan sonra usb takılı kalıyorsa falan usbden başlatmaya çalıştığı için sıkıntı olabilir boot önceliğinde hdd seç yazılımsal bir sıkıntıdır sıkıntı varsa da pcyle alakalı olmaz. Bende aldığımda pc çok donup kasıyordu win 8'li idi. Single sürümü ve msi'ın bi sürü programı vardı içinde format atıp pro yüklemiştim kendine geldi.

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
format attıktan sonra usb takılı kalıyorsa falan usbden başlatmaya çalıştığı için sıkıntı olabilir boot önceliğinde hdd seç yazılımsal bir sıkıntıdır sıkıntı varsa da pcyle alakalı olmaz. Bende aldığımda pc çok donup kasıyordu win 8'li idi. Single sürümü ve msi'ın bi sürü programı vardı içinde format atıp pro yüklemiştim kendine geldi.
hm.. bende şuan pro versiyonunu kullanıyorum... bir kez daha hata verip kapanırsa mecbur win 7 yükleyeceğim. veya bulabilirsem win 8,1 bulup yükleyeceğim.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
8.1 kur hatta uptade 1'li isolar düştü onlardan indir kur 64 bit

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
yöneticiden böyle şeyler istenir mi ayıp ayıp sopa: