Reklamlar

Sponsorlu Bağlantılar

NextWorld

NextWorld

Üye
    Konu Sahibi
Reklamlar
Merhaba uzunca bir süredir aktiflik sağlayamıyordum. Son zamanlarda tekrar uğramaya başladım. Ancak forumdaki reklamlar üyelere aktif olmuş sanırım. Reklamların bu kadar yoğun olması sizce doğru mudur? Teşekkürler...

Ozan

Ozan

Admin
Üye girişi yapan ziyaretçilerimize zorunlu olarak birkaç reklam göstermekteyiz bu konuda üye girişi yapan kayıtlı kullanıcılar büyük bir avantaja sahip. Reklam sayısını ilk kez eleştiren -giriş yapmış- üyemiz siz olabilirsiniz.

Ancak misafir olarak üye girişi yapmadan forumu ziyaret eden okuyucularımızda reklamlar tabiki mevcuttur. Reklamlardan rahatsız olan ziyaretçiler, üye kaydı yapmadılar ise kayıt olup giriş yaparak, kayıtlı üyelerimiz ise üye girişi yaparak "neredeyse" reklamsız denebilecek bir forum deneyimi yaşayabilir.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, TheNightMare. ve Mesut Aktaş
NextWorld

NextWorld

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Forumu aktif kullandığım zamanlarda üyelere reklam gosterilmiyordu. Bu sebepten dolayı reklamlar gözümü rahatsız etmiş, dikkat çekmiş olabilir. Bunun finansını ben değiştiremem tabiki masrafların karşılanması vs. önemli hususlardır. Ancak konu altı, konu sonu, her 2 yorumda bir eklenen reklam ayrıca alt taraftan açılır şekilde gelen reklam biraz "Hey ben burdayım!" demiyor değil. :)

Günümüz durumunda reklamsız sitelerden söz etmemiz tabiki zor ama uzun süredir giriş yapmadığımdan pasif olarak değerlendirilip sadece ben mi görüyorum diye merak etmiştim ve sorumun cevabını aldım, teşekkür ederim...

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve MAERKEK
Ozan

Ozan

Admin
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Forumu aktif kullandığım zamanlarda üyelere reklam gosterilmiyordu. Bu sebepten dolayı reklamlar gözümü rahatsız etmiş, dikkat çekmiş olabilir. Bunun finansını ben değiştiremem tabiki masrafların karşılanması vs. önemli hususlardır. Ancak konu altı, konu sonu, her 2 yorumda bir eklenen reklam ayrıca alt taraftan açılır şekilde gelen reklam biraz "Hey ben burdayım!" demiyor değil. :)

Günümüz durumunda reklamsız sitelerden söz etmemiz tabiki zor ama uzun süredir giriş yapmadığımdan pasif olarak değerlendirilip sadece ben mi görüyorum diye merak etmiştim ve sorumun cevabını aldım, teşekkür ederim...
Teknik olarak anlatmam gerekirse, biz üyelere özel reklam kodlarını siteye entegre etmiyoruz. Google, reklam kodlarının olduğu sitelerde belirlediği konumlara reklam ekleme yetkisine sahip ve otomatik olarak tüm reklamları ilgili yerlere şu an kendi ekliyor. Dolayısıyla da; Google'in website ziyaretçilerine reklam açısından temiz bir internet deneyimi sunmak istediğini de düşünürsek, reklamlara sıkıyor veya fazla demek yanlış olur zira kendilerinin en düşük seviyede en ideal reklam yerleşimi bu şekilde. Bazı sayfalarda hiç reklam olmazken bazı sayfalarda 2 reklam entegre edebiliyor. Bu sayı, websitesindeki içeriğin önemi, ziyaretçinin ilgi alanı gibi durumlara göre değişiyor.

Belki başka sitelerde baktığınız arattığınız şeyleri sürekli gözünüze sokmasından rahatsız olmuş olabilirsiniz ama reklam verenler de, Google da işini yapıyor diyebiliriz :)

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare., NextWorld ve Mesut Aktaş
PALA.

PALA.

Üye
Şuan bu sayfada 4 tane ayrı reklam çıkıyor.
Yarım sayfa büyüklüğünde 2 adet.
Çeyrek sayfa büyüklüğünde 2 adet.

Google nin bu işin cılkını çıkarttığını düşünüyorum eskiden google adsense reklamları kapatılabiliyordu. Hatta rahatsızlık sebebini de soruyordu. Şimdi ne hikmetse kapanmıyor diğer sitelerde böyle.
Bir ara üyeler için reklamlar kapatılınca çok temizdi ve hızlıydı. Bunun bir ortasıda bulunmuyor site giderlerini düşündüğümüz vakit...
Beni ençok sayfanın en üstündeki reklamlar rahatsız ediyor. Giriş yaparken az yana tıklasam kendimi reklam sayfasında buluyorum :hmmm

Tekrar saydım 3 büyük 3 küçük 6 tane reklam var. Üye girişi yapmayınca 8 ve üzeri oluyor.
Sayfa uzunluğuna bağlı olarak 8-9 tane reklam çıkabiliyor üye girişi yapılmış haliyle :hmmm

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Ozan

Ozan

Admin
Daha önce de söylediğim gibi, ilgili tablolar ve içerikler arasına Google' in otomatik reklam ekleme yetkisi, reklam yayınlayan sitelerde mevcut. Misafirlerdeki reklam davranışını kontrol edebiliyoruz ancak üyelerde reklam eklemememize rağmen, Google uygun olduğu durumda reklam göstermekte. Bu, yine sizin ilgi alanınız ile alakalı karar verilen birşey. Örneğin, buraya girmeden önce farklı sitelerde ayakkabı arattıysanız ve ayakkabı arıyorsanız, size 6 reklam seklinde ayakkabı reklamı gösterecek. Ancak temiz bir tarayıcıda aynı konuda 1-2 reklam görebilmek mümkün.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
Baydırman

Baydırman

Moderator
Bende şu an 6 reklam var ama inanın misafirler için durum daha kötü. Üye olmadan gezinmek çok zor gibi. Misafirleri kutluyorum buradan. :ehe

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve MAERKEK
PALA.

PALA.

Üye
Daha önce de söylediğim gibi, ilgili tablolar ve içerikler arasına Google' in otomatik reklam ekleme yetkisi, reklam yayınlayan sitelerde mevcut. Misafirlerdeki reklam davranışını kontrol edebiliyoruz ancak üyelerde reklam eklemememize rağmen, Google uygun olduğu durumda reklam göstermekte. Bu, yine sizin ilgi alanınız ile alakalı karar verilen birşey. Örneğin, buraya girmeden önce farklı sitelerde ayakkabı arattıysanız ve ayakkabı arıyorsanız, size 6 reklam seklinde ayakkabı reklamı gösterecek. Ancak temiz bir tarayıcıda aynı konuda 1-2 reklam görebilmek mümkün.
Bu reklamların diğer ziyaretlerimle %95 alakası yok ve tarayıcım temiz.
Bugün sadece 2-3 reklam var. Yorum yazdığım gün 2 katıydı.

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
Reklam olmazsa site ayakta kalmaz ki?

Baydırman

Baydırman

Moderator
Şu an az gibi

• Beğen
Tepkiler: PALA.