Görev çubuğu pil simgesi...

Sponsorlu Bağlantılar

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
    Konu Sahibi
Görev çubuğu pil simgesi...
İyi forumlar arkadaşlar
Win 10 pro 64 bit notebookta görev çubuğundaki pil simgesi görünmüyor.Denemediğim regedit ayarı, cmd ve powershell kodu kalmadı.Aygıtlardan pili devredışı bırakıp etkinleştirince geliyor ama restart atınca yine gidiyor.Yeni format atmıştım sinir bozucu bir durum Tavsiyenizi bekliyorum.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Hocam ingilizceniz varsa

Türkçesi de varmış

• Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
    Konu Sahibi
Hocam ingilizceniz varsa

Türkçesi de varmış
Teşekkürler ama bu denediklerimin listesinde var, birtürlü düzeltemedim

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Bende de oldu kaç sefer de nasıl çözdüğümü hatırlayamıyorum . Bazen kendi değiştiriyor tüm güncellemeleri yükleyin belki kendi düzelir
bunu denediniz mi ?

Sürücü güncelleştirmesi pek çok kullanıcının sorununu çözmüş.

1. Arama bölümüne Aygıt yaz, Aygıt Yöneticisi gelecek, tıkla.
  2. Aygıt yöneticisinde Piller'i bul.
  3. Piller altında sırasıyla Microsoft AC bağdaştırıcısı ve Microsoft ACPI uyumlu Denetim Yöntemi Pilini bul sağ tuşla tıklaSürücüyü güncelleştir'i seç. Her ikisi için de sürücü güncellemesi dene. Güncel sürücü yazılımını otomatik olarak araseçeneği ile sürücü güncelle
Bir de driver booster gibi bir programla güncellemeyi dene . Genelde otomatik driver kurma programları önerilmiyor fakat çaresiz kalınca kullanıyorum ben de nadir olarak hataya rastladım . Son çare Driver Booster deneyin . Demo indirin internette lisans kodu var birçok sitede illa ki doğru denk geliyor biri .

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Toshıba marka bir dizüstü cihaza kurulum yapınca bu tarz bir durum olmuştu dediğiniz gibi sürücüyü aygıt yöneticisinden kaldır yükle yapınca gelmişti.

Bu windowsla ilgili olduğu kadar cihazın gerekli sürücüleriylede alakalı.
Hatırlamıyorum, bir sürücü araştırıp yüklemiştim galiba :hmmm
Cihazda intel yönetim motoru bileşenleri ve anakartın gerekli sürücüleri oluyor.
Hatırlarsam yazarım belkide sorun çözülür biz hatırlayana kadar, bir güncellemeyle...

• Beğen
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
    Konu Sahibi
Driverler hep güncel, regedit ayarlarını kurcalıyayım biraz daha, olmazsa olmaz. Teşekkürler bu arada

PALA.

PALA.

Üye
Driverler hep güncel, regedit ayarlarını kurcalıyayım biraz daha, olmazsa olmaz. Teşekkürler bu arada
Intel(R) Management Engine Interface adlı sürücüden kaynaklı olması lazım.
Aygıt yöneticisi >> Sistem aygıtlarında olması lazım onu güncelle yada bul yükle bakalım ne olacak, yeniden başlat yapmayıda unutma

• Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387 ve MAERKEK
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
    Konu Sahibi
Intel(R) Management Engine Interface adlı sürücüden kaynaklı olması lazım.
Aygıt yöneticisi >> Sistem aygıtlarında olması lazım onu güncelle yada bul yükle bakalım ne olacak, yeniden başlat yapmayıda unutma
Deneyip sonucu yazarım teşekkürler

Üst Alt