Haber Microsoft "Bir Android veya İOS'a geçin" diyor !

Sponsorlu Bağlantılar

serinaga

serinaga

Üye
    Konu Sahibi
Microsoft "Bir Android veya İOS'a geçin" diyor !
Bilindiği gibi Microsoft her zaman şaşırtmıştır, şimdi ise hem üzücü hem de komik denilebilir bir haberle karşımızda.

Microsoft, Windows Phone 10 sürümü için genel desteği kesme kararı aldı. ‘Windows 10 Mobile desteğinin sonu : SSS’ adıyla oluşturduğu sayfada, bazı merak edilen soruları yanıtlayan Microsoft, bazı şaşırtıcı tavsiyelerde de bulunmuş durumda. ‘Windows 10 Mobile kullanıcıları şimdi ne yapmalı?’ sorusuna, ‘desteklenen bir Android veya iOS aygıtı‘na geçmelerini tavsiye ediyor.

10 Aralık 2019 tarihinden itibaren, Windows Phone cihazları desteğini kaybedecek. Bazı cihazların desteği, daha erken bir tarihte, 11 Haziran‘da kesilecek. Microsoft, desteğin kesilmesinden önce kullanıcıların elle yedekleme almasını tavsiye ediyor. Microsoft’un kestiği destek genel olarak şunları kapsıyor : Güvenlik güncellemeleri, güvenlikle ilgili olmayan düzeltmeler, ücretsiz destek seçenekleri, ücretsiz çevrimiçi destek, ürün desteği.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Bire bir olarak MVP olan microsoft yazılımcısı ile konuştuğumda bana
"Microsoft mobil tarafta donanım yerine hizmet üzerine yoğunlaşmaya karar verdi." dedi.

Xamarin gibi teknolojilere yatırım yapılıyor.
microsoft bir yazılım firması olduğu için platform ayırt etmesi bence de yanlış
son zamanlarda github vs satın alarak açık kaynak işlerine de girdiler.

Donanım tarafında Surface gibi üst seviye cihazlarla var olmaya çalışıyor. az ama öz satış yaparak ilerliyorlar

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Cadillac34

Üye
Oldu, geçerim ben. Önce Symbianı neden bünyesine katmayıp da kendine işletim sistemi çıkartıp sonra tutmayınca kullanıcıları nasıl mağdur ettiklerinin hesabını ver Microsoft efendi. Gelmiş bir de android ios'a geçin diye emir veriyor.Sanki android ios telefonlar çok iyi ya hepsi bozuk yavaşlatıp yeni telefon almaya zorluyorlar. Üstüne bir de bozulunca tamirini yapmayan teknik servis bozuntularının Allah bin belasını versin.

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993, suyunsesi, maydinmaydin ve 2 diğerleri
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Oldu, geçerim ben. Önce Symbianı neden bünyesine katmayıp da kendine işletim sistemi çıkartıp sonra tutmayınca kullanıcıları nasıl mağdur ettiklerinin hesabını ver Microsoft efendi. Gelmiş bir de android ios'a geçin diye emir veriyor.Sanki android ios telefonlar çok iyi ya hepsi bozuk yavaşlatıp yeni telefon almaya zorluyorlar. Üstüne bir de bozulunca tamirini yapmayan teknik servis bozuntularının Allah bin belasını versin.
Windows Phone kötü olduğu için değil yetirnce destek alamadığı için öldü
Uygulama geliştiriciler yeterli ilgiyi göstermedi
yeterli ilgi olmadığı için kullanıcılar da ilgi göstermedi
az kullanıcısı olduğu için geliştiriciler de uygulama yapmak için zaman ayırmadı vs vs
Kısır bir döngü mevcut

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, Esendağlı, Cadillac34 ve 1 kişi daha
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Bari en azından Android için Metro launcher falan çıkarsalar ben ona da razıyım.

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34, Esendağlı ve ponçikEnişte

Cadillac34

Üye
O değil de KaiOS Symbian'ı tekrar geliştirip piyasaya sürse güzel olmaz mıydı?

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Uzun zamandır android telefon kullanıyorum bir tane sorunla karşılaşmadım. Sen Symbian OS u savunucam diye android ile iosu kötuluyorsun. Daha önce uzun uzun yazdım. Kimse çoktan eskimiş bir işletim sistemi ile uğraşmak istemez. N8 kullandığım dönemde işlerim sistemi o kadar hantal ve sorunluydu ki. Microsoft Nokia yi satın aldığında yanlış yaptığının zaten farkındaydı. Kendileri ugrasmak yerine hazır olanin üzerinden birşeyler yapmaya çalıştılar ama olmadı. Şu anda android işletim sistemi gayet stabil ve sorunsuz çalışıyor. Symbian OS bir bugün tekrardan yazılıp güncel teknolojilere uygun hale getirilse bile ben kimsenin Symbian tabanlı bir telefon alacağını sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: supragt
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Bana yeni telefonun parasını versin ondan sonra söylesin gidin alın diye. Ulan "Elimizdeki telefonları alalı çok olmadı, bozulmadan niye durduk yere para harcayalım. Madem başka telefon alın diyecektin niye bunları bize satın geri zekalı." diyememiş mi hiç bir vatandaş? Yemin ediyorum tam sinir adam bunların hepsi.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Bana yeni telefonun parasını versin ondan sonra söylesin gidin alın diye. Ulan "Elimizdeki telefonları alalı çok olmadı, bozulmadan niye durduk yere para harcayalım. Madem başka telefon alın diyecektin niye bunları bize satın geri zekalı." diyememiş mi hiç bir vatandaş? Yemin ediyorum tam sinir adam bunların hepsi.
Kapitalizm deniyor işte buna. Senin dediğini yapan olsaydı ne Apple ne de Samsung her sene telefon cikartamazdi. adamlar nasıl olsa bu telefonları alacak enayiler çok diyorlar. Ki Apple in yaptığı su anda bu. Aynı özelliklere sahip telefonları çıkartıp duruyorlar. Ancak insanlar yine de almaya devam ediyorlar. Bir diğer sorun da teknolojinin hızına yetişilememesi. Bugün aldığın bir bilgisayar bir hafta sonra eskimis oluyor .

• Beğen
Tepkiler: supragt ve suyunsesi
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Zaten androidde bir kaç sene içinde unutulacakmı ne diyorlar galiba başka forumlarda görüyorum google yeni bir işletim sistemi üzerinde çalışıyormuş Fuchia Os mu nedir duyan varmı bilmiyorum ama ne kadar tutar ne kadar tutmaz bakalım

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Office 365'e aboneydim her ay 45 lira civarı ödüyordum. Telefonu değiştirince (androide zorunlu geçiş) Office 365 aboneliğini de sonlandırdım. Onedrive'a dosya yükleyecektim bir baktım uyarı veriyor. 1 TB alanım vardı düşürmüşler. Aboneliği bitirince o da gitmiş. Ücretsiz 3-5 Gb'lık bir alan veriyorlar oda yeterli değil. Bir sürü dosyayı silmek zorunda kaldım. Para vermeyince bulutu bile kullandırmıyor artık Microsoft. Telefondan etti, sistemden etti şimdi de buluttan etti. Uygunsa Turkcell'in Lifebox'ını kullanmayı düşünüyorum. Hotmail'den bile soğudum artık.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, serinaga, Cadillac34 ve 2 diğerleri
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Kendi kendine mezara gömülüyor

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993, suyunsesi, serinaga ve 2 diğerleri
Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
Bir devir daha kapandı...

• Beğen
Tepkiler: serinaga, maydinmaydin, PALA. ve 2 diğerleri
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Daha dünyaya 3-0 hükmen mağlup ölü olarak dünyaya geldi Windows Phone neden olarak mağazası ve Microsoftun kendi telefonları için uygulama geliştirmemesi vede sürekli olarak hep iphone ve androide uygulama geliştirmesidir. Bizede avcumuzu yalamak düştü hep ama iyiki yakayı kurtardım kendi kullanıcılarını önemsemeyen bir lider var ise

• Beğen
Tepkiler: serinaga, maydinmaydin ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Daha dünyaya 3-0 hükmen mağlup ölü olarak dünyaya geldi Windows Phone neden olarak mağazası ve Microsoftun kendi telefonları için uygulama geliştirmemesi vede sürekli olarak hep iphone ve androide uygulama geliştirmesidir. Bizede avcumuzu yalamak düştü hep ama iyiki yakayı kurtardım kendi kullanıcılarını önemsemeyen bir lider var ise
Çekecen vuracaaan . :gun1:

• Beğen
Tepkiler: serinaga, maydinmaydin, Murat Alper ve 1 kişi daha

Cadillac34

Üye
Microsoft alanlar şimdi bin pişmandır. Symbian'dan daha iyi olacağını sanmışlardır. Symbian'da bile bu kadar sorun yoktu. Adamlar düşük modellere de yeni modellere de aynı uygulamayı çıkartıyorlardı. Şahsen OneDrive'ı hiç kullanmadım. Ofis uygulamalarına da para vermem açıkçası.

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993, serinaga, maydinmaydin ve 2 diğerleri
PALA.

PALA.

Üye
Microsoft alanlar şimdi bin pişmandır. Symbian'dan daha iyi olacağını sanmışlardır. Symbian'da bile bu kadar sorun yoktu. Adamlar düşük modellere de yeni modellere de aynı uygulamayı çıkartıyorlardı. Şahsen OneDrive'ı hiç kullanmadım. Ofis uygulamalarına da para vermem açıkçası.
Symbianda onedrive kullanmak için birtane bulut uygulaması vardı onunla kullanılıyor.
FilesPlus

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993, serinaga, Cadillac34 ve 1 kişi daha
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Symbian da sorun mu yoktu? 2 sene N8 kullandım, o kadar yavaş ve sorunlu bir işletim sistemi daha görmedim ben. Üstelik 2 tane de güncelleme almış bir sistemdir Symbian 3. Optimizasyon sorunlarından tut uygulama azlığına kadar dolu sorun vardı. iPhone piyasa çıktıktan 3 sene sonra piyasaya çıktı üstelik N8. Microsoft Office 2010 Mobile vardı. O kadar ağır ve yavaş çalışıyordu ki. Oyunlarla ilgili konuşmama gerek bile yok. Nokia çoktan miladi dolmus bir sistem üzerinden gitmeye devam etti ve sonunda kaybetti. Kendini kurtarmak için Microsoft a sarıldı.

• Beğen
Tepkiler: supragt ve MAERKEK
serinaga

serinaga

Üye
    Konu Sahibi
Halen pişman olmayanlar mevcut, benim L1520'nin birini Letgo'da satış ilanı verdim, 2650 TL. ile Amiral gemisi olarak satışa çıkan telefonu ilk başta fiyat olarak 700 yazdım, eh nereden baksan 4 yıllık bir telefon, 300'e ver diyen olsa verip geçecektim, gel gör ki biri 650 teklif etti :biggrin:. Verdim gitti ...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK, PALA., maydinmaydin ve 1 kişi daha
ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
ben de 750₺den L950'yi ilana koydum, acaba diyorum az mı yazdım :P

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.

Üst Alt