İntel Grafik Sürücüsünün Görünmemesi

Sponsorlu Bağlantılar

luckyslevın

Üye
    Konu Sahibi
İntel Grafik Sürücüsünün Görünmemesi
Arkadaşlar merhaba. Yeni bir masaüstü bilgisayar aldım fakat şöyle bir sorun farkettim, bu masaüstü bilgisayara İntel grafik sürücüsünün son sürümünü yükledim fakat masaüstünde sağ tıklayınca intel menüsü görünmüyor sadece Nvidia menüsü görünüyor. Sağ alttaki kısayol menüsünde(bildirim tepsisi) de görünmüyor.

Ancak aygıt yöneticisine girdiğimde görüntü bağdaştırıcıları kısmında İntel ve Nvidia her ikisi de var. Bundan evvel laptop kullanıyordum onda görünüyordu mesela her iki yerde de, bu durum acaba masaüstü bilgisayarlarda mı böyle yani masaüstü bilgisayarlarda normal mi yoksa bir sorun mu var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Bu arada işlemcim i7 9700K, BIOS sürümüm güncel ve intel grafik sürücüsünün de son sürümü yüklü.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Masaüstü bilgisayarlarda harici bir grafik birimi varsa işlemci içindeki kullanılmaz
kullanmak için monitöre giden kabloyu anakart üzerindeki porta takmanız gerekiyor.

Laptoplarda dahili gpu daha az güç tükettiği için geçiş yaparak kullanması için Optimus adı verilen teknolojiyi kullanılıyor

yani kafanıza takmayın UHD 630 yi kullanmasanız da olur

• Beğen
Tepkiler: luckyslevın

luckyslevın

Üye
    Konu Sahibi
Masaüstü bilgisayarlarda harici bir grafik birimi varsa işlemci içindeki kullanılmaz
kullanmak için monitöre giden kabloyu anakart üzerindeki porta takmanız gerekiyor.

Laptoplarda dahili gpu daha az güç tükettiği için geçiş yaparak kullanması için Optimus adı verilen teknolojiyi kullanılıyor

yani kafanıza takmayın UHD 630 yi kullanmasanız da olur
Ha bu durum normal yani o zaman öyle mi ?

Üst Alt