Püf Noktası [Note 2] 4.4.2 Sonrası Şebeke Hatası Çözümü.

Sponsorlu Bağlantılar

Kontrol

Kontrol

Üye
    Konu Sahibi
eyv :) bunları hep odınlemı kuruyoruz silme işlemlerı nasıl oluyo bos bı zamanda yazarsan bende bakarım ufak ufak yenı baslıyoruz bu ıslere ;)
Bunlar root ve recovery temel taşları gibi düşün bir sefere mahsus böyle.
Silme konusuna gelince marketten Link2SD programını indir, oradan kullanmadığın programları;
Kendimden yazayım.
Google müzik, video , kitaplık, hangouts, favori kişiler, favori uygulamalar, s voice, yardım, cihaz kullanma yardımcısı,
Vs. Gidiyor.

İstemediğin programın üstüne basılı tutup "dondur" demen yeterli.
İstediğin zaman da aynı şekilde programin üstüne basılı tut "Uyandır, çöz veya çözdür galiba)
Bunlardan biri yazar ona basar tekrar aktif hale getirirsin.

cancem1

Üye
allah razi olsun kardesim oldu sayende :)
allah razi olsun kardesim oldu sayende :)

• Beğen
Tepkiler: Kontrol

bedocan3

Üye
malesef tlf çöktü :) açılmıyor.odin ortalarda failed hatası verdi tlf ekranında desteklenmeyen dosya yarısı verdi..daha da açılmyor tlf..firmware upgrade encountered an issue uyarısı veriyor.

SM-W9008 note 3 cihaz var yurt dışından gelme(pasport kayıtlı olması lazım).cihazı dün aldım tlf ci sanırım sim i girmey unutmuş kontrol şnsım yok idi.eve geldiğimde şebekenin çektiğini ama ağda kayıtlı değil diye uyarı verdiğini gördüm.hani biraz bilgisayar bilgisinden kendim de halledebilirim mantığı ile (daha önce iphone jb çok yaptığımdan) kendim halledeyim dedim
derken odinde hata verdi tlf ekranında unsupport dev_type ve yükleme yarıda kaldı haliyle tlf açılmıyor.firmware upgrade encountered an issue uyarısı veriyor..sanırım firm ware uçtu..ve sanırım rom denilen şeyi yüklemem gerekiyor..bu durumda uygun rom ve yükleme adımlarını yazabilecek bir arkadaşım varmı...cihaz tr modeli olmadığından daha fazla yanlış yapmak istemiyorum..
elimde bulunan cihaz orginal usb kablosu odin 3 v3,07 ..cihazı download moduna alabiliyorum.
not(yönetici arkadaşlarım kusura bakmayın kafam karma karışık konuyu uygun yere açmamış olabilirim)

Kontrol

Kontrol

Üye
    Konu Sahibi
Benim anlattığım konu sadece note 2 için geçerli ? Neden note 3 için denediniz anlamadım.
Neyse,
Sammobile sitesinden telefonun modelini yazıp firmware lardan birtanesini indirip odin üzerinden flashlayin. Sorununuz çözülecektir.

bozok_tr

bozok_tr

Üye
sammobile.com adresine üye olun firmware bölümüne gelerek arama kısmına cihazın modelini yazın örn: "N9000" çıkan sonuçlardan hangi ülkenin romunu istiyorsanız indirin ve odin programıyla flash layın. Odin ile rom yüklemeyi bilmiyorsanız forumumuzda arama yaparak bulabilirsiniz :)

heredotcomp

Üye
kardeşim dediklerinin aynısını yaptım yine sorun devam ediyor imei 0049 la başlıyor ama arkadaki imei farklı

Kontrol

Kontrol

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim dediklerinin aynısını yaptım yine sorun devam ediyor imei 0049 la başlıyor ama arkadaki imei farklı
Imei 0049 olmasi EFS nin bozulmasindan dolayi olusur.
Costum rom yuklediyseniz, IMEI nin saglam oldugu bir onceki roma tekrar donus yapin. Tekrar IMEI 0049 olursa, Odin uzerinden stock rom flashlayin.
Bu adimlar sirasinda IMEI 0049 dan cikarsa, konudaki adimlari uygulayin duzelir.
Baska cozum yolu malesef yok. Box uzerinden yeniden IMEI yazdirilmasi gerekir. Bunu da telefonculardan yaptirabilirsiniz. ( EFS yedeginiz yok diye tahmin ediyorum. )

sifaturi

Üye
Emeğe saygı sorun çözüldü teşşekürler kardeşim

hsnkthy

Üye
üstadım iyi geceler.
dediklerini aynen yaptım cwm ekranına yaklaşık 4 saat sonra ulaşabildim. fakat modem dosyalarını bir türlü telefona atamıyorum. hafıza kart yuvası bozuk o yüzden hafızacard kullanmıyorum.
telefona yükleme yapamadığım için, İnstall zip chose zip from sdcard ekranında modem dosyasını bulamıyorum . ayrıca modem dosyasında hangisini telefona yüklemem gerekli. acemi olduğum için sorularm saçma olabilir şimdiden afedersin.
yardımların için şimdiden teşekkür ederim.
üstadım iyi geceler.
dediklerini aynen yaptım cwm ekranına yaklaşık 4 saat sonra ulaşabildim. fakat modem dosyalarını bir türlü telefona atamıyorum. hafıza kart yuvası bozuk o yüzden hafızacard kullanmıyorum.
telefona yükleme yapamadığım için, İnstall zip chose zip from sdcard ekranında modem dosyasını bulamıyorum . ayrıca modem dosyasında hangisini telefona yüklemem gerekli. acemi olduğum için sorularm saçma olabilir şimdiden afedersin.
yardımların için şimdiden teşekkür ederim.

yardım lütfen

smyrna1

Üye
Rootsuz yapılamıyormu bu işlem

Awriyedikkat

Awriyedikkat

Üye
Bndede Note 2 var 4.4.2 sürüm root var birde philz cwm var dokunmatik destekli olan.Benim cihazım Yurtdışı ve imei klon yani rom kurunca imei gidiyomuş ağda kayıtlı değil hatası veriyormus ve wifi de sıkıntı çıkıyormuş.Ne olur ne olmaz diye verdiğin iki dosyayı çektim telefonda duruyor.Ben Ditto Note 4 kurmak istiyorum kurunca dediklerimden birini yaşamak da istemiyorum rom kurmam için ne yapmam gerekiyor acaba ?

magnoflax

Üye
@Kontrol ölü konuyu canlandırmış olucam ama sayende hallettik çok teşekkürler hocam eline sağlık.

Üst Alt