Pttcell 1Gb internet sonrası 128kps interneti hizlandirma?

Sponsorlu Bağlantılar

Olabilir?

• Evet

Kullanılan: 3 60.0%
  • Hayır

Kullanılan: 2 40.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

bayramavci01

Üye
    Konu Sahibi
Pttcell 1Gb internet sonrası 128kps interneti hizlandirma?
Selamun aleykum cümleten ,

Pttcell 1GB internet sonrası 128kps ye düşen ve sınırsız sayılan bir internet paketim mevcut...

Aklıma takılan ve bu konuda usta olan kişilere düşüncemi sunayım.. Bir çözüm var mıdır?

E-dergi adinda bir uygulamasi mevcut turk telekomun.. Sadece o uygulamada internet hizi 5 7 8 10 12 mbps hizinda ama sadece uygulamaya has.. Baska bir uygulamada hiz 128kbps oluyor... Aradaki bağlantı nedir... Farkı ne ile bagdasiyor.. İp mi mac mi dns mi?

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Büyük olasılık uygulamanın IP adresi ile birlikte bağdaşlaştırma işlemini gerçekleştiriyordur. Bağlandığın noktayı görerek ona göre hız veriyordur.

bayramavci01

Üye
    Konu Sahibi

technogamer2345

Üye
saniyede 128 kb mi ? 16 kb mi? bu eskiden turkcelldedr vardi hatta 1 mbps ye dusuyordi kullanilabilir deger hatta efsane biseyn istedigin kadar modem yap laptopta kullan.

Hocam bu soyle o uygulamalarin veriyi cektigi ozel bi host var alan adi uzantisi ve portu farkli whitelist gibi dusun.. onlara girmene izin veriyor geri kalanina vermiyor. guvenlik duvarlarinda olan bisey bu

• Beğen
Tepkiler: bayramavci01
korayertaş

korayertaş

Üye
pttcel hızlanmıyor ya

• Beğen
Tepkiler: bayramavci01

bayramavci01

Üye
    Konu Sahibi
saniyede 128 kb mi ? 16 kb mi? bu eskiden turkcelldedr vardi hatta 1 mbps ye dusuyordi kullanilabilir deger hatta efsane biseyn istedigin kadar modem yap laptopta kullan.

Hocam bu soyle o uygulamalarin veriyi cektigi ozel bi host var alan adi uzantisi ve portu farkli whitelist gibi dusun.. onlara girmene izin veriyor geri kalanina vermiyor. guvenlik duvarlarinda olan bisey bu

Anladım hocam ne yapalim saglik olsun.

bayramavci01

Üye
    Konu Sahibi
Aşılıyor aşılmasınada sabredip araştıracaksın. mesela facebook internet paketi. fu ll yapabilen vardı onu. sadece face uygulamasına giriyor.

Hiç bir bilgim olmadigi icin burada paylasmak istedim hocam, bir ucunu bilsem bir tarafindan baslarim velakin bilgim yok. Dedigin gibi eskiden baya uygulama uzerinde degişiklik yapabiliyorlardi

Üst Alt