Yardım LG G2 Bilgisayar Bağlantı Sorunu ! Unknown Device (Kod 43)

Sponsorlu Bağlantılar

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
LG G2 Bilgisayar Bağlantı Sorunu ! Unknown Device (Kod 43)
Merhaba benim LG G2 telefonum var camı sıkıntılıydı dün yaptırdım , eve gelip telefonu bilgisayara bağladığımda sadece şarj oluyordu mtp olarak bağlanmıyordu neyse dedim düzelir sonra hallederiiz :dry: Neyse teelefona yazılım atacaktım Bilgisayarla Bağlanamayınca bende Üzerinden dosya aktarımını yaptım . Telefonda Hemen Herşeyi Halledip TWRP Menüsüne Grdim Temizliyeceklerimi Bi Temizledim Neyse Sonra Allah'tan ilk twrpyi yükledim sonra rom dosyasına sıra geldi no_context_file hatasını verdi bu hatayı bilgisayara bi bağlasam düzeltecem ama yok anam yok bağlanmıyor . TWRPde biliyorsunuz ki MTP kısmı var yani bilgisayarlara bağlanıp telefonun hafızasındaki dosyaları görebiliyoruz. Ama işte ne yaaptıysam bağlanmıyor arkadaş Laptop da da denedim . Sürücü Yazılımını Yükleyip de Denedim .

Şuan Telefonda Yazılım (ROM) yok
TWRP Menüsüne Girebiliyorum
Bilgisayar Unknown Device (Kod 43) hatasını veriyor ne yapmalıyım Yardım edin lütfen:bilmm:agla2::züü:
Yapana benden ödül hadi:alkis:alkis:alkis

Symbianist

Symbianist

Üye
Aklima gelenler şunlar

1.data kablosundan olabilir
2.farklı usb portlarindan deneyin. Masaüstü bilgisayar ise arkadaki usb portlari daha saglikli çalışır
3.telefonunuza uygun usb driverlarini ve root için lazim olan driverlari yeniden kurup deneyin.
4.dusuk bir ihtimal ama bilgisayardaki antivirusler de anlamsiz hatalara sebebiyet verebiliyor
İmkan varsa farklı bir bilgisayarda da görüp görmediğine bakabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: mta122003
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Rom dosyasını FAT32 formatlı bir USB belleğe atıp
OTG adaptörü ile telefona bağlayıp TWRP üzerinden romu kurabilirsiniz

• Beğen
mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Rom dosyasını FAT32 formatlı bir USB belleğe atıp
OTG adaptörü ile telefona bağlayıp TWRP üzerinden romu kurabilirsiniz
Hocam Bende onu düşünüyordum şimdi aslında hafıza kartı diyecektim ki LG G2 için hafıza kartı girişi yok çok saçma bişey ya neyse otg kablosu geldi aklıma Usb belleğe rom dosyasını gapps paketini falan atayım öyle yapayım diyorum da taa çarşıya gitmem lazım neyse saolun
Aklima gelenler şunlar

1.data kablosundan olabilir
2.farklı usb portlarindan deneyin. Masaüstü bilgisayar ise arkadaki usb portlari daha saglikli çalışır
3.telefonunuza uygun usb driverlarini ve root için lazim olan driverlari yeniden kurup deneyin.
4.dusuk bir ihtimal ama bilgisayardaki antivirusler de anlamsiz hatalara sebebiyet verebiliyor
İmkan varsa farklı bir bilgisayarda da görüp görmediğine bakabilirsiniz.
Hocam masaüstünde bağladığımda bi müddet sonra diyo hemen algılamıyo sonra bi anda gidebiliyo USB Kablosunda sorun var desem deil çünkü bide laptopa bağladığımda direkt bağlanıyo hiçbir sorun yok ama masaüstündede laptopta da usb aygıtı tanınamadı diyor aygıt yöneticinde unknow source yazıyor hocam

Symbianist

Symbianist

Üye
Hocam Bende onu düşünüyordum şimdi aslında hafıza kartı diyecektim ki LG G2 için hafıza kartı girişi yok çok saçma bişey ya neyse otg kablosu geldi aklıma Usb belleğe rom dosyasını gapps paketini falan atayım öyle yapayım diyorum da taa çarşıya gitmem lazım neyse saolun

Hocam masaüstünde bağladığımda bi müddet sonra diyo hemen algılamıyo sonra bi anda gidebiliyo USB Kablosunda sorun var desem deil çünkü bide laptopa bağladığımda direkt bağlanıyo hiçbir sorun yok ama masaüstündede laptopta da usb aygıtı tanınamadı diyor aygıt yöneticinde unknow source yazıyor hocam

Tanınmadı diyorsa, data kablosu, usb soketi ya da driver sorunu var demektir. Siz yine de varsa başka bir data kablosu deneyin derim.

• Beğen
mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Symbianist

Symbianist

Üye
birsürü usb kablosu denedim hocam

Driverlar da tam diyorsunuz o zaman. Bunlar değilse son olarak geriye telefon kalıyor. Driverlardan eksik olan varsa da yapar bu hatayı. Hicbiri değilse telefonun data soketinde bir problem var galiba.

Baska aklima gelen bir sey yok maalesef
Bakalım bekleyin biraz. Diger arkadaşlardan farklı fikirler çıkabilir.

• Beğen
mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Driverlar da tam diyorsunuz o zaman. Bunlar değilse son olarak geriye telefon kalıyor. Driverlardan eksik olan varsa da yapar bu hatayı. Hicbiri değilse telefonun data soketinde bir problem var galiba.

Baska aklima gelen bir sey yok maalesef
Bakalım bekleyin biraz. Diger arkadaşlardan farklı fikirler çıkabilir.
inşAllah düzelirde kurtulurum hocam ya ne diyim

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
İnşallah düzelir. Geçmiş olsun.
ya hocam çıldırıcam yaa gittim otg kablosu aldım yok Anam yok olmuyor görmüyor ya
ya abi bu ne yaa ne biçim telefon bu yaa yav bağlıyorum 0 olarak gösteriyor seçilmiyor en son dahili depolama hariç hepsini sildim twrp den sonra twrpyi tekrar kurdum sistemi yeniden başlat dedim artık bi twrpmizde yok siyah erkanda takılı kaldı ışık yanıyor ama siyah ekran işte normalde böyle olunca düzeltirdim bağladım yine aynı yemin ediyorum bıktım ya

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
ya hocam çıldırıcam yaa gittim otg kablosu aldım yok Anam yok olmuyor görmüyor ya
ya abi bu ne yaa ne biçim telefon bu yaa yav bağlıyorum 0 olarak gösteriyor seçilmiyor en son dahili depolama hariç hepsini sildim twrp den sonra twrpyi tekrar kurdum sistemi yeniden başlat dedim artık bi twrpmizde yok siyah erkanda takılı kaldı ışık yanıyor ama siyah ekran işte normalde böyle olunca düzeltirdim bağladım yine aynı yemin ediyorum bıktım ya
Hem otg hem de usbden görmüyorsa Port bozuk ya da bağlantı pinlerinden bazıları kirlenmiş ya da paslanmış olabilir

• Beğen
Tepkiler: mta122003 ve Symbianist
mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Hem otg hem de usbden görmüyorsa Port bozuk ya da bağlantı pinlerinden bazıları kirlenmiş ya da paslanmış olabilir
olabilir hocam şu cam yaptırdığım yere gidicem orjinal cam deildi başka bi lg g2 nin camını taktı orjinali 180 ken 110 a onu takdırdım işte nolduysa ondan sonra oldu bi gidicem en azından parayı alabilirsem alıym da boşa gitmesin