i5 7400 ve GT 730 Sistem Nasıl Olmuş ?

Sponsorlu Bağlantılar

PALA.

PALA.

Üye
Dediğiniz şekilde yaptığım taktirde sistem bilgisi yerinde uefi yazar mı ve GBT şekilde USB ye yazdığımda format atarmiyim uefi olarak
Verdiğim linklerde aradığınız cevaplar vardır. Zaten UEFİ yi diskleri tamamen silip, yeniden oluştururken anlarsınız...
1) UEFİ kurulum USB si hazırlama
2) UEFİ nin bilgisayar ayarları ve kurulumu
Not: W8 ile W10 aynı kurulur.

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: emreli01

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Yeterince bilgilendirme mevcuttur, konu sahibi de yeterince bilgilenmiş olacaktır. Sen doğru ben doğru diyerek bir yere varılmaz ve konu sahibine konuya ulaşan herkese yardımcı olunmaz tekrarı olmamasını isteriz.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Yeterince bilgilendirme mevcuttur, konu sahibi de yeterince bilgilenmiş olacaktır. Sen doğru ben doğru diyerek bir yere varılmaz ve konu sahibine konuya ulaşan herkese yardımcı olunmaz tekrarı olmamasını isteriz.
Rica etsem arkadaşların o konuşmaları kaldirilirsa konuya girenlerin de aklı karışmamış olur ben kendi aralarında diye karışmak istemedim

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
PowerPoint subleyy 400 w 460 Pink yapıyor onuda değiştirdim haliyle anladığım kadarı ile yorumlarda bakılırsa sadece ekran kartın verdigim para değmez denmiş diğer kalan şeyler anakart ram işlem ci uzun vadede iyi Belliki ilerdede baktım bilgisayar oyun konusunda sıkıntı cikarirsa ki ben fazla oyun oynamam bu ekran kartı beni idare eder gibi etmezsse ilerde değişim yaparım .. birde benim ana kart uefi değil mi?
Uefi olayını burda öğrendim .
Bu sistemle rahat bir şekilde Ets 2 oynayabilirsiniz . Orta ayarlarda full hd çözünürlükte 50 fps üstü rahat alabilirsiniz. Bu fikre şuradan vardım .

Amd Hd 4850 1 gb 256 bit e.k
150 watt ucuz power
1333 mhz 8gb ram (mhz öyle idi)
5400 rpm harddisk
İntel i5 3.20 ghz 4 çekirdek işlemci
Kullandığım bu sistemde ekran kartı normalde 700 mhz çalışıyor bu seviyede çalışırken Ets2' nin orta ayarlarda 30 fps ye yakın değerler veriyor . Overclock yapıp 910 mhz yapınca ise 45 fps ye kadar çıkıyor. Tabi ki ısınma sorunu oluyor onda da kapak açıyorum.

Benim bu sistem bile bu kadar açıyorsa sizin topladığınız sistem hayli hayli oyun açar. Mükemmel ayarlarda olmasa bile .

• Beğen
Tepkiler: emreli01 ve PALA.

Üst Alt