4S İçin JailBreak Yapmaya Değer mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
4S İçin JailBreak Yapmaya Değer mi?
4s kullanmış arkadaşlardan görüş almak istedim. Elimde, bataryası epey eskimiş bir iphone var. Sizce jailbreak yapıp kullanırsam neler değişir? Öyle operatör ismi, bildirim çubuğu rengi gibi şeylerle ilgilenmiyorum. Gerçekten fark yaratacak etkileri oluyorsa neler olduğunu bilmek isterim. Teşekkürler.

vedat1966

vedat1966

Üye
Reklamlardan kurtulmak jailbreak yada root için yeterli bir sebeptir.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 484994
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Pek fazla değişiklik olacağını sanmıyorum. Size bir Arti kazandirmaz. Yapmamaniz daha iyi.

• Beğen
-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
İphone 4s kullandığım zaman garanti bitince yaptığım ilk iş jb oldu. Müzik indirme crackli apk (ios adı ile ipa) kurma vs birçok leu yaptım androiddeki özgürlüğü getirdim cihaza çokta iyi oldu...

• Beğen
Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Tecrübelerini ve benim gibi acemi birinin anlayacağı dilde yapılabilecekleri anlatır mısın lütfen? Tam sürüm uygulama falan indireceğimi pek zannetmiyorum ama eğer telefonda ciddi farklar olacaksa bataryasını yenileyip kullanmak isterim.

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Tecrübelerini ve benim gibi acemi birinin anlayacağı dilde yapılabilecekleri anlatır mısın lütfen? Tam sürüm uygulama falan indireceğimi pek zannetmiyorum ama eğer telefonda ciddi farklar olacaksa bataryasını yenileyip kullanmak isterim.

Tabi. İlk başta cihazı yedekle mesajların fotoların gitmesin istiyorsan daha sonea cihazı dfu moda alıp sıfırdan yazılım kuduruyorsun burda dilkat etmen gereken şey o sürüme JB olup olmadığı. Eğer yoksa cihazı sıfırla güncelleme yapma

Yedekleme ve sıfırlama bittikten sonra JB aracını indiriyorsun cihaz bilgisayara bağlı oluyor aracı çalıştırıyorsun. Ekranda yapman gereken adımları yazıyor ve gösteriyor program zaten aracı şöyle yap vs diyemem çünkü her ios sürümünde farklı bir şekilde yapılıyor

JB yaptıktan sonra cihaza Cydia adlı bir market daha gelecek. Bu market AppStore gibi değildir burada cihaza müzik indirme vs yaptırabileceğin tweakler bulunur. Tabi bazı repo adreslerini de eklemen gerekiyor çünkü cydia tek bir yerde toplanmıyor sadece repolardaki dosyaları almanı sağlıyor
Benim zamanımda repo.iphoneyardim.net vardı birçok şeyi buluyordum ama bulamadıklarınıda google a yazarsan repoları ile çıkar zaten
JB olayı aslınnda bu kadar. 2 3 günde bir Tweaklerinin güncellemelerini kontrol etmende fayda var çünkü direk sistemi etkilediğinden sorun çıkarabilir

App msrket içinde AppAddict diye bir site vardı oraya girip ipayı indiriyorsun böylece ücretli uygulamalarıda satın almadan çalıştırıyorsun

• Beğen

Üst Alt