C6-01 v111.040.1511 Final ( güncelleme 01.11.2012)

Sponsorlu Bağlantılar

venceremos89

Üye
aylardır telefonu hacklemekle uğraşıyordum sır o yüzden bile teşekkür edilir

mahmutozel

Üye
Dosyayı download yaptım phoenix programın klasöre atıyorum atıyorum ama yüklemiyor.

Salih ÖZKOÇ

Salih ÖZKOÇ

Üye
@hakan_710 Usta Ellerine Sağlık Allah Senden Razı Olsun Telefona Orjinal Zannettiğim Bir Yazılımı Yüklemeye Çalışırken Cihaz Tamamen Gitmişti Sonra Cihazı Kurtarmak İçin Forumda Bir Çözüm Ararken İmzanıza Eklediğiniz C6-01 Linkleri Gözüme Çarptı Hemen Linke Tıkladım ve Sizin Onca Zahmetle Hazırladığınız Bu Konuyu ve Konudaki Yine Birçok Zahmete Katılıp Onca Emek Vererek Hazırladığınız Yazılımı Buldum ve Derhal Yazılımı İndirdim ve Refurbish Yöntemi İle Yazılımı Başarıyla Yükledim Çok Teşekkür Ederim :)

Silinen Üye 2612993

Kapalı Hesap
ARKADAŞLAR LÜTFEN KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE TÜM YAZDIKLARIMI OKUYUNUZ. YAZDIĞIM KELİMELERİ OKUMAYIP AYNI SORULARI SORANLARA CEVAP VERİLMEYECEKTİR. BEN TEK TEK YAZMAYA UĞRAŞTIM, SİZDEN DE OKUMANIZI RİCA EDİYORUM..

RM-718

v111.040.1511

Özellikler

- En önemli özellik yazılımın hiçbir yerinde en ufak bir reklam dahi yoktur. (eklemek zor birşey değil ama herşey orijinal kalsın ;))
- Sistem hacklidir.
- Nokia Mağaza güncellendi. (v3.30.014)
- Tüm widgetlerin dil dosyaları kontrol edilip sorunlar düzeltilmiş ve olmayan widgetler eklenmiştir. (Tamamen sorunsuz Türkçe ve İngilizce – En ufak bir sorun bile yoktur.)
- DLNA sunucu ve internet radyo eklenmiştir.
- Programların isimlerini değiştirebilir, klasör içerisine klasör açabilirsiniz.
- Orijinal dosya yöneticisinden sis ve java uygulamalarını bluetooth ile gönderebilirsiniz.
- Fp1 görünümlü klavye eklendi.
- Arama widgeti v3.2.7 sürümüne güncellenmiştir.
- Yeşil renkli batarya simgesi eklendi.
- Hard Format sonrası My Nokia mesaj gönderimi kapatıldı.
- Ön tanımlı ekolayzerler ve ekolayzer düzenleme modu eklendi.
- Şarkı bilgilerini düzenleme modu eklendi.
- Fp1 Multitasking eklendi.
- Orijinal efekt korunarak ekran dönme efekti üzerinde değişiklik yapıldı.
- Tactile Feedback v2 (karşı taraf telefonu açınca ve konuşma bittitiğinde titreşim) özelliği eklendi.
- ‘Etkin aktarma’ uyarısı devre dışı bırakıldı.
- Tarayıcıyı yeniden başlattıktan sonra yarıda kalan indirmelere devam edebilirsiniz.
- Sürekli karşılaşılan ‘varsayılan bağlantı yok’ uyarısı devre dışı bırakıldı.
- Sözlük veritabanına Türkçe dili eklendi.
- Nokia 808 Preview zil sesleri eklendi.
- Ses kaydedici kayıt kalitesi 'yüksek' olarak ayarlandı.
- Varsayılan klavye olarak 'alfa sayısal klavye' ayarlandı.
- Arama sonrası özet 'açık' olarak ayarlandı.
- Arama süresini göster 'açık' olarak ayarlandı.
- Bildirim ışığı süresi '30 dk' olarak ayarlandı.
- Ürün geliştirme 'kapalı' olarak ayarlandı.
- Bluetooth görünürlüğü 'görünür' olarak ayarlandı.
- Tema efektleri 'açık' olarak ayarlandı.
- Mobil veri 'kapalı' olarak ayarlandı.
- Sessiz tercihinde; titreşimle bildirim 'açık' olarak ayarlandı.
- Genel tercihinde; zil sesi seviyesi 'maksimum' Dokunmatik ekran titreşimi 'kapalı' Arayanın ismini söyle 'açık' Titreşimle bildirim 'açık' olarak ayarlandı.
- RSS besleme widgetleri düzenlendi.(Bigpara, Chip, CNN Türk, Fanatik, Hürriyet) (düzenleme için
MURAT (Vatron) abimize teşekkürler)
- FM radyo arka planı değiştirildi.
- FM radyo yatay dönme modu eklendi.
- Orjinal yazılımda olan birkaç dil hatası giderildi.
- Gereksiz tüm uygulamalar ( Youtube, Adobe Reader, Quick Office, Ovi Music, Shazam, CnnIntl vb. ) kaldırılmıştır. (Orijinal 111.040.1511 yazılımından çıkarıp paketlediğim Youtube, Adobe ve Office’i isteyenler ekten indirebilirler)
- Cihaz dili, yazma dili, mesaj okuma dili olarak Türkçe ve İngilizce dışında tüm diller kaldırıldı. (En ufak bir hata görürseniz bildirmeniz sonrasında düzeltilecektir.)

NOT 1: Cihaza zor durumda kalmadıkça hard format atmayınız. (Hard Formattan sonra Haritalar, Sosyal, İnternet radyo, DLNA sunucu vs gibi uygulamalar ve Konumum widgeti gider. Diğer widgetler ve hack kalır) Bilgisayarınıza erişiminiz olmadığında veya zor durumda kaldığınızda format atıp daha sonra yazılımı tekrar baştan yüklemenizi öneririm.

NOT 2: Bu fw tamamen kendi kişisel kullanımım için yapılmış olup yapım aşamasında en ufak bir sorunu bile gidermek için yaklaşık olarak 80-90 kez flash atılmıştır. Sade, en temel özellikler eklenmiş, %99.98 orijinal yazılıma bağlı kalınmış, tüm özellikleri sorunsuz bir şekilde çalışan ve herhangi bir reklam bulunmayan bir yazılımdır. Kullanmak isteyenler için sunuyorum sevgi ve saygı çerçevesinde eleştirileriniz ve yorumlarınız dikkate alınacaktır.

NOT 3: EĞER YAZILIMDA BİR HATA GÖRÜRSENİZ LÜTFEN İRTİBATA GEÇİNİZ. HERHANGİ BİR EKLEME YAPMAK İSTEYENLER YADA EKLEDİĞİM ÖZELLİKLERİ BEĞENMEYENLER DİLEDİKLERİ ŞEKİLDE DEĞİŞTİREBİLİRLER.HATA BULUNMASI DURUMUNDA DERHAL YENİ GÜNCELLEME ÇIKACAKTIR.AKSİ DURUMDA KEYFİ GÜNCELLEME SÖZ KONUSU DEĞİLDİR… EĞER KULLANIP BEĞENDİ İSENİZ (SAMİMİ OLARAK) TEŞEKKÜR BUTONUNA TIKLAMAK ZOR OLMASA GEREK..

Ekleme ve düzenlemeler:

- Tarayıcı ana sayfası google olarak ayarlandı.
- Microsoft apps v2.01 sürümüne güncellendi.
- Mağaza v3.30.014 minör güncelleme eklendi.
- Bluetooth üzerinden alınan dosyalar 'received files' klasörü yerine 'Alınan dosyalar' klasörüne kaydedilir.
- Ram, sistem önbelleği, arayüz hızlandırma ve heap boyutu düzenlemesi yapıldı.
- Dlna Oynatıcı v10.02(16) rom içerisine eklendi. (Dlna oynatıcının çalışması için 'Varsayılan bağlantı yok' uyarısını kaldırma modu kaldırıldı.)
(Belco2'ye teşekkürler)
- Menüdeki Scroll bar (kaydırma çubuğu) kaldırıldı.
- Mesajlar bölümüne 5 sayfa sembol eklendi.
- Profil isimlerini (genel,hatsız,toplantı) değiştirme eklendi.
- Dosya yöneticiyi kullanarak E:/ hafızası içerisinde sistem klasörlerini görebilirsiniz. (private, resource, sys vs.)
- Adobe Reader v10.1.300 (Nokia 808 içerisinden alınarak) rom içerisine eklendi.
- Nokia mobile vpn v45.0.3 eklendi.
- Ekran koruyucu saat 'yeşil' olarak ayarlandı.
- Ajanda v10.3(7) sürümüne güncellendi.

Menüden 'yazılım güncelleştirmeleri' uygulamasına girerek telefonunuzun güncel olduğunu teyit edebilirsiniz.

Bilinen sorunlar:

Aşağıda saydığım bazı hatalar Belle Refresh'te mevcut olup Nokia tarafından düzeltilmesi gereklidir..

- Kendi tarayıcısını kullanırken telefonunuz donabilir ve bataryayı çıkarmak zorunda kalabilirsiniz.
- Mesaj gönderimi sırasında ekranda kısa süreli ani beyazlamalar görülebilir.
- Google'da arama yaparken klavye açık olduğu durumlarda 'ara' butonuna basarsanız 'oturum aç' butonuna basmış gibi algılar.
- Büyük boyutlu .flv uzantılı videolarda ileri sardırdığınızda telefon bir müddet yanıt vermeyebilir. (kilit aç kapa yaparak geçici bir çözüm uygulayabilirsiniz)

FİNAL SÜRÜMÜ YENİLİKLER

• Mesajlar bölümü ‘MEEGO’ tarzında ayarlandı. (Beyaz arkaplan, mavi ve beyaz baloncuklar)
    • Menüdeki ‘scrollbar’ yeniden eklendi.
    • Yeşil ekran koruyucu saat FP2’deki gibi ‘BEYAZ’ olarak ayarlandı.
    • Sosyal uygulaması v1.6(32) sürümüne güncellendi. (telefon menüsünden yazılım güncellemeye girdiğinizde görünüyor ise güncelleyiniz)
    • Mağaza 3.30.018 sürümüne güncellendi. (mağazaya ilk girdiğinizde güncelleme falan istemez)
    • Arama gereci v3.2(7) sürümüne güncellendi.
    • Ajanda v10.6(1) güncellemesi eklendi.

Youtube ;

Quick Office ;

FW İndirme Linki ;

- Orjinal batarya simgesi, orjinal effect, orjinal ekran koruyucu saat isteyenler için rof3 dosyası eklenmiştir..

Yazılımı yüklemek için bu konuya göz atabilirsiniz. (salihk arkadaşımıza teşekkürler)

C6-01 Dead Phone ve Flash resimli anlatım Rm-718 üzerinden anlatılmıştır

Merhaba ben bu dosyayı c601 e indirdim acmak için ustüne tıkladım Açılamıyor .Dosya türü desteklemiyor dedi ne yapabilirim

Cadillac34

Üye
Merhaba ben bu dosyayı c601 e indirdim acmak için ustüne tıkladım Açılamıyor .Dosya türü desteklemiyor dedi ne yapabilirim
Telefonla indirdiysen farklı formatla indirmiştir. Bilgisayardan indirmek en mantıklısı. ;)

qupw

qupw

Üye
nasil kuruyoruz desteklenmeyen dosya turu diyo

Üst Alt