asus zenpad C7.0 Z170CG telefon özelliği

Sponsorlu Bağlantılar

mcEnGin34

mcEnGin34

Üye
Ben bu tableti para kazanmak için aldım, bütçe ayırdım, zaman harcadım. Turkcell Superonline bu tabletleri zaten promosyon olarak veriyor, Bu tableti alan kişiler ilk model olan k012_2 modeli için 50TL, Z7010CG modeli için de 70TL bana verip, hiç riske girmeden tabletini telefon olarakta kullanabiliyordu. Artı olarak ben yaptım diyen arkadaşlar nedense nasıl yaptıklarını bir türlü anlatamıyorlar, anlatan bir kişi vardı o kişi de internetten bulduğu yarım yamalak bilgi ile böyle yaptım dedi. Dediklerini yapanlar tabletini kullanılmaz hale getirdiler. Benden bu kadar... Ayrıca bu işi artık yapmamaya karar verdim. Sağlıcakla kalın.

merhaba7

Üye
Arkadaşlar 14 dkdeğil 14 saat ugrastım olmuyor cihaz bootlu görünüyor ama recovery wv updatei kabul etmiyor download from adb olmuyor fastboot update olmuyor acaba arkadaş yaptıktan sonra güncelleme mi o aldı yurtdışı kaynaklarinikomple taradim hep sorun 70 tl alan arkadasta yapmıyorum artik demiş bence olmuyor artik, 70 tlsi batsın kim kargoyla tanımadığı birinekargoylalatablet gonderir bildiğin bir şey varsa anlat olursa ben eft gondereyim

• Beğen
Tepkiler: orthh

orthh

Üye
Bende aynı şekilde buradaki arkadaşlara uyup cihazı sanırım brick ettim. Diğer ücreti ile yapan arkadaşa da mesaj attım cevap dahi vermiyor. Hayır bilmeden, denemeden ne diye buraya şöyle yap, böyle yap diye yazıp insanları mağdur edersiniz anlamam!..

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Bende aynı şekilde buradaki arkadaşlara uyup cihazı sanırım brick ettim. Diğer ücreti ile yapan arkadaşa da mesaj attım cevap dahi vermiyor. Hayır bilmeden, denemeden ne diye buraya şöyle yap, böyle yap diye yazıp insanları mağdur edersiniz anlamam!..

arkadaşım denemediğim yapamadığım şeyi buraya yazmadım bu zamana kadar ve yazmam da. fazla da kullanmayıp bir arkadaşıma hediye ettiğim için adımları tekrar edip buraya bir sonuç yazamıyorum. keşke zamanında "nasıl yapılır" videosu çekseymişim.

xda forumda birçok anlatım mevcut bu tablet ile alakalı root unlock edip, sku değiştirip rom yükleyeceksiniz alt tarafı olay budur.

Son düzenleme:
waterback

waterback

Üye
asus bootloder kilidinin açılmasını istemiyor yoksa apk olarak bootloader kilit açıcıyı kendisitesinde koyardı

Son düzenleme:
bandit_tr

bandit_tr

Üye
Merhaba dostlar,
Uzun zamandır bu konuyu takip ediyorum, yazılanları okuyorum. Bazen gülüyorum yazılanlara. Bilen de yazıyor bilmeyende...Ben biliyorum demiyorum sakın yanlış anlamayın. Her neyse gelelim konumuza. Bu tabletten benimde var. Aslında Zenpad Z170CG dediğimiz tablet Zenpad Z170CX.. Sanırsam (emin değilim tamamen kendi uydurmam da olabilir) telefon özelliği kısıtlanmış modellere bu model numarasını vermişler. Superonline tarafından verilen P01Y_S modeli. Uzun uğraşlar ve araştırmalar sonucu bu meretin telefon özelliğini çok şükür açtım. Yalnız şimdi buradan paylaşıp kimsenin günahına girmek istemiyorum. Bende oldu şu anda en son WW sürümü kurulu ve telefon özelliği açık. Ben şöyle bir düşünce ile siz dostlara fikrimi yazıyorum. Bu tür işlerin (rom yükleme, root, unlocked vs vs) büyük riskleri var. Ters bir işlemde güzelim aletler brick oluyor ve kurtarılamıyor. Ben diyorum ki tüm bu riskleri kabul edecek bir arkadaşım olursa ona nasıl yaptığımı detaylı bir şekilde anlatayım duruma göre eğer olumlu bir sonuç alırsak burada paylaşırız yada bir zenpad c7 daha çöp oldu deriz :) Ben bu riskleri kabul ediyorum tabletimden vazgeçe bilirim diyen arkadaşlarımın mesajını bekliyorum. İnşallah istediğimiz gibi olurda bol bol hayır dua alırız. Kalın sağlıcakla....

• Beğen
Tepkiler: batu496 ve krmalpydn
bandit_tr

bandit_tr

Üye
Gönderdim kardeşim..

waterback

waterback

Üye
doğru olsa bu zamana kadar yapan çıkardı yani bi konu açardı innmayın mesaj sayısına bakın yalan olduğu burdan belli

bandit_tr

bandit_tr

Üye
doğru olsa bu zamana kadar yapan çıkardı yani bi konu açardı innmayın mesaj sayısına bakın yalan olduğu burdan belli

Arkadaş sen neyin kafasını yaşıyorsun bilemem ama inşallah burada birisi dener de şöyle seninde gözüne soka soka bana hayır dua eder. Buda sana okkalı bir kapak olur...! Biz burada yalan peşinde değil, hayır dua peşindeyiz... Mesaj sayısı ile adam değerlendirmene de çok güldüm doğrusu :)

erdem_sin

Üye
Arkadașlar, çözümü çok basit, ancak şunu bașta belirteyim "muhtemelen" cihaz garanti kapsamı dışında kalıyor.

Xda da root konusu var oraya bakın ve dosyaları indirin ,

adb fastboot ve intel android driverı kurun bilgisayarınıza. Asus'un sitesinden WW SKU'lu imaj dosyasını indirin ve SD Karta taşıyın. Daha sonra; root işlemini linkte anlatılan şekilde gerçekleştirin.

Girilecek kodlar orada yazıyor ancak sırasıyla tekrar yazayım;
Kod:
fastboot oem unlock
fastboot oem unlock confirm
fastboot getvar unlocked
fastboot boot "root dosyasının ismi.img" (tırnaklar yok)

Belki root etmeye bile gerek yoktur ancak ben rootlu kullanmayı tercih ettiğimden root ettim.

Ardından WW kodlu imaj yazılımını sd karttan bootloader üzerinden kurulumunu yapın. Kurulum bittikten sonra, wipe'ları yapın. Tableti açtıktan sonra telefon menüsü karşınızda. "10 gündür telefon özelliği aktif kullanıyorum."

Düșündüğünüzden çok çok basit ve kolay. Tüm ișlemler imajı indirme de dahil 14 dakikamı aldı.

Eğer halen yapamadım diyen olursa xda'daki konuyu iyi okusun derim. Boş bir vaktim olursa video çekip detaylı anlatım da yapacağım.
Ha birde hazır root etmişken cihazı overclock yapın işlemci hızını 1.1 GHz hızına yükseltin, intelin 1.1 GHz standart saat hızı verdiği işlemciyi 0.9 GHz de çalıştırmak hangi asus mühendisi/teknikeri'nin aklına gelmişse bu üstün fikrinden dolayı kendisini kutluyorum, kendisine nobel bilişim ödülü felan verilsin :@

normal hızına çıkarınca ısınma sorunu biraz daha azalıyor, bilginize..
eksik ve yanlış birşey varsa @mcEnGin34 düzeltsin, arkadaş nasıl olsa 70 liraya yapıyor-muş ;)
Hocam root konusunu biraz daha açabilirmisin ?
Bende ASUS ZenPad C 7.0 (Z170CG) tablet var. Ne kadar yöntem varsa denedim fakat root atamadım.
1. Öncelikle asus usb driverlerını pc yukledim.
2. Tablete ve PC ye PC Link programını kurdum.
3. Yazında bahsettiğin XDA forumdan ADB Fastboot ve root dosyasını indirip pc masa üstüne attım.
4. Pc ile tablete bağlanıyorum ve Windows PowerShell programını çalıştırıyorum.
Buraya kadar hiçbir sorun yok fakat ilk komut olan "adb reboot fastboot" yazdığımda tablet kapanıyor ve yeşil ekran geliyor fakat ne yükleme yapıyor ne de tablet kapanıp açılıyor. Yani orada takılıp kalıyor daha ileri gitmiyor. Neredeyse bütün yöntemleri denedim. Kingroot, asus flash tool, key root master ve daha biçok şey ama hiçbiri işe yaramadı. Ayrıca seninde yazdığın root yapmadan rom atma olayını da denedim fakat o da olmadı. Acil yardıma ihtiyacım var yardım edersen sevinirim.

Merhaba dostlar,
Uzun zamandır bu konuyu takip ediyorum, yazılanları okuyorum. Bazen gülüyorum yazılanlara. Bilen de yazıyor bilmeyende...Ben biliyorum demiyorum sakın yanlış anlamayın. Her neyse gelelim konumuza. Bu tabletten benimde var. Aslında Zenpad Z170CG dediğimiz tablet Zenpad Z170CX.. Sanırsam (emin değilim tamamen kendi uydurmam da olabilir) telefon özelliği kısıtlanmış modellere bu model numarasını vermişler. Superonline tarafından verilen P01Y_S modeli. Uzun uğraşlar ve araştırmalar sonucu bu meretin telefon özelliğini çok şükür açtım. Yalnız şimdi buradan paylaşıp kimsenin günahına girmek istemiyorum. Bende oldu şu anda en son WW sürümü kurulu ve telefon özelliği açık. Ben şöyle bir düşünce ile siz dostlara fikrimi yazıyorum. Bu tür işlerin (rom yükleme, root, unlocked vs vs) büyük riskleri var. Ters bir işlemde güzelim aletler brick oluyor ve kurtarılamıyor. Ben diyorum ki tüm bu riskleri kabul edecek bir arkadaşım olursa ona nasıl yaptığımı detaylı bir şekilde anlatayım duruma göre eğer olumlu bir sonuç alırsak burada paylaşırız yada bir zenpad c7 daha çöp oldu deriz :) Ben bu riskleri kabul ediyorum tabletimden vazgeçe bilirim diyen arkadaşlarımın mesajını bekliyorum. İnşallah istediğimiz gibi olurda bol bol hayır dua alırız. Kalın sağlıcakla....
Seninle forum donanım haberde de tartışmıştık sana epey bir stem yazmıştım çünkü kendin yaptığın halde oradaki insanlara yol göstermediğin için. Her neyse bu konuya girmek istemiyorum. Şimdi senin istediğin gibi olsun ben tabletimin çöp olmasını göze alıyorum ve bana da nasıl yapıldığını anlatmanı istiyorum. Eğer olurda acmayı başarırsam burada paylaşırım ve vebali senin yerine almış olurum :)

bandit_tr

bandit_tr

Üye
Hocam root konusunu biraz daha açabilirmisin ?
Bende ASUS ZenPad C 7.0 (Z170CG) tablet var. Ne kadar yöntem varsa denedim fakat root atamadım.
1. Öncelikle asus usb driverlerını pc yukledim.
2. Tablete ve PC ye PC Link programını kurdum.
3. Yazında bahsettiğin XDA forumdan ADB Fastboot ve root dosyasını indirip pc masa üstüne attım.
4. Pc ile tablete bağlanıyorum ve Windows PowerShell programını çalıştırıyorum.
Buraya kadar hiçbir sorun yok fakat ilk komut olan "adb reboot fastboot" yazdığımda tablet kapanıyor ve yeşil ekran geliyor fakat ne yükleme yapıyor ne de tablet kapanıp açılıyor. Yani orada takılıp kalıyor daha ileri gitmiyor. Neredeyse bütün yöntemleri denedim. Kingroot, asus flash tool, key root master ve daha biçok şey ama hiçbiri işe yaramadı. Ayrıca seninde yazdığın root yapmadan rom atma olayını da denedim fakat o da olmadı. Acil yardıma ihtiyacım var yardım edersen sevinirim.

Seninle forum donanım haberde de tartışmıştık sana epey bir stem yazmıştım çünkü kendin yaptığın halde oradaki insanlara yol göstermediğin için. Her neyse bu konuya girmek istemiyorum. Şimdi senin istediğin gibi olsun ben tabletimin çöp olmasını göze alıyorum ve bana da nasıl yapıldığını anlatmanı istiyorum. Eğer olurda acmayı başarırsam burada paylaşırım ve vebali senin yerine almış olurum :)

Arkadaş sen ya okumayı bilmiyorsun yada işine geldiği gibi okuyorsun. Neden açık açık çözümü direkt olarak yazmadığımı her iki forumda da belirttim. Şimdi tekrar tekrar yazmanın anlamı yok. Zaten yazsamda değişen birşey olacağını hiç zannetmiyorum.

OBLIVION007

Üye
Merhaba dostlar,
nasıl yaptın kardeşim gerçekten merak ediyorum, 4-5 ay önce o kadar çok yol denedim ki hiçbiri olmadı. birde senin yöntemini - çözüm önerini görmek isterim, mesaj yollarsan sevinirim, iyi günler...

bandit_tr

bandit_tr

Üye
nasıl yaptın kardeşim gerçekten merak ediyorum, 4-5 ay önce o kadar çok yol denedim ki hiçbiri olmadı. birde senin yöntemini - çözüm önerini görmek isterim, mesaj yollarsan sevinirim, iyi günler...

Mesaj gönderdim arkadaşım. Hayırlı günler.

waterback

waterback

Üye
yalan dolan işlerle uğraşmayın olsa zaten konu açar bu kadar basit bide bana inandırıcı gelmiyor kesin virüs gönderiyordur özelden attına göre

bandit_tr

bandit_tr

Üye
tövbe tövbee :)))))

waterback

waterback

Üye
o zaman konu aç ?

OBLIVION007

Üye
arkadaşın dediği method ilede denememe rağmen malesef sonuca ulaşamadım. geceden beri bu lanet şeyle uğraştım, bir şekilde cihazın güvenlik kilidini kırmak lazım bootloader unlock yetmiyor malesef ondan sonra vrl.bin felan flashlayıp WW rom kurabiliriz.

fastboot getvar all
(bootloader) version-baseband: 24832
(bootloader) version-bootloader: 1622.100_M1S1
(bootloader) product: SF_3GR
(bootloader) secure: YES
(bootloader) unlocked: YES
(bootloader) off-mode-charge: 1
burdan görüldüğü gibi secure yes yazıyor bunun no olması lazım, malesef bunun hakkında hiç bilgi yok.
yani boşuna uğraşmayın arkadaşın yöntemide malesef şehir efsanesi :)

bandit_tr

bandit_tr

Üye
Sevgili arkadaşlar... Hakkımda ileri geri konuşan arkadaşlara cevaben oturup bir video çektim. Telefonumu sabitleyecek bir aparat olmadığı için bir elde telefon bir elde pc ile ancak bu kadar oldu. Gerçi bu videoyu seyrettikten sonra da söyleyecekleri çoook şeyler olacaktır. Tek temennim bu ve bunun gibi arkadaşlar insanları karalamadan önce sorup soruşturmayı öğrenir ve kul hakkına girmezler.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

OBLIVION007

Üye
Sevgili arkadaşlar... Hakkımda ileri geri konuşan arkadaşlara cevaben oturup bir video çektim. Telefonumu sabitleyecek bir aparat olmadığı için bir elde telefon bir elde pc ile ancak bu kadar oldu. Gerçi bu videoyu seyrettikten sonra da söyleyecekleri çoook şeyler olacaktır. Tek temennim bu ve bunun gibi arkadaşlar insanları karalamadan önce sorup soruşturmayı öğrenir ve kul hakkına girmezler.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
komple izledim videoyu, bende tam olarak bu şekil yaptım fakat son aşamada en son sürüm WW romu kurduktan sonra cihaz açılmıyor. sen o aşamayı neden hızlı geçtin acaba, yüklediğin versiyon en son sürüm 12.26.4.69 ama cihazdaki recovery versiyonu 12.26.4.57 bu şekilde alet açılmıyor kardeşim onlarca kez denedim ben...

Son düzenleme: