win 10 sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

aozaslan66

Üye
    Konu Sahibi
win 10 sorunu
iyi geceler arkadaşlar casper laptop kullanıyorum.üç gündür ekrana ara ara ''lorensonwes.net/rgzossm''Windows tarafından bulunamıyor.ismi doğru yazdığınızdan emin olup tekrar deneyin diye bir yazı çıkıyor.3-4 tane virüs proğraamı kurup tarattım sonuç değişmedi acil yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Sistemi sıfırla hiç uğraşma. Bir de laptobun eskiyse windows 7 kullanmanı tavsiye ederim. Ayarların içinden bulabilirsin sistem sıfırlamayı.

PALA.

PALA.

Üye
virüs bulaşmış görev zamanlayısını kullandığı için açılışta görünmeyebilir. Kaldırabilirsiniz inceleyin...
buda orjinal kaynak

aozaslan66

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar batarya sorunu vardı servis tarafından değiştirildi.win 10 yeniden kurdurdum ancak şöyle bir sorun var.windows update ye bastığımda'' bazı ayarlar gizlidir veya organizasyonunuz tarafından yönetilir'' ibaresi çıkıyor ve güncelleme yapmıyor.bunu formatsız çözebilirmiyiz.

PALA.

PALA.

Üye
Eğer cihazınız güncelse güncelleme yapmaz. O yazı windowsun içeriği gereği var biz herşeye karışamayız. Mutlaka yapacaktır bekleyin

aozaslan66

Üye
    Konu Sahibi
güncellemeleri denetle yerinde ise''Önemli güvenlik ve kalite güncellemeleri eski ve eksik olduğu için cihazınız risk altında. Windows'un daha güvenli çalışabilmesi için işleri düzeltelim. Devam etmek için bu düğmeyi seçin:'' şeklinde bir yazı çıkıyor

PALA.

PALA.

Üye
cihazınızın internete bağlı olduğundan emin olun.
Tarifeli bağlantı açıksa kapatın, güncellemeleri devre dışı bırakmadı iseniz cihazınızı kapatmadan "yeniden başlat" deneyin
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:

aozaslan66

Üye
    Konu Sahibi
dün bilgisayara format atana gittim.bilgisayarı güncelleştirdi.lisans düşer diye tekrar kapattı güncellemeye gerek yok dedi.ekrna siyah komut istemi getirdi birşeyler yaptı güncellemeler tekrar kapandı.kısaca yaptığını söylemek istemedi.

PALA.

PALA.

Üye
dün bilgisayara format atana gittim.bilgisayarı güncelleştirdi.lisans düşer diye tekrar kapattı güncellemeye gerek yok dedi.ekrna siyah komut istemi getirdi birşeyler yaptı güncellemeler tekrar kapandı.kısaca yaptığını söylemek istemedi.
Cihazınızda lisanslı win7, win8,win8.1 kullandıysanız önceden lisansla ilgili sorun çıkmaz.
Windows güncel sürümse, sürücüleriniz ve 3.parti yazılımlarınız güvenilir ve güncelse sıkıntı olmaz. Antivirüs MSE ise zaten kendini günceller.Malesef güncellemeler faydalı ama bazen stabiliteyide bozabiliyor bir sıkıntı olduğu için kapatmıştır.

aozaslan66

Üye
    Konu Sahibi
iyi geceler arkadaşlar.geçenlerde Windows update ile ilgili sorunumu yazmıştım.bugün bilgisayarı yeniden çalıştır diyerek update sorununu çözdüm.ancak bu sefer masaüstünde maus sağ tıklamıyor.ikinci olarak masa üstünde hiçbir simge görünmüyor ancak bilgisayarım da masa üstü kısa yol olarak tüm simgeler görünüyor.acil yardımınızı bekliyorum kafayı sıyıracağım ilk defa son günlerde çözüm üretemiyorum

PALA.

PALA.

Üye
Bazı sistemlerde bu gibi sorunlar olabiliyor.Win10 da kapatma ile yeniden başlatma win7 ile karıştırılmakta...
Genelde kullanıcının yüklediği 3. parti yazılımlardan kaynaklanmakta veya yanlış ayarlarından...Kesin birşey söylemek zor.
*ilk önce bunu deneyin ve yeniden başlatın
*düzelmezse, geri yükleme noktası varsa dönebilirsiniz.
*buda çözüm olmazsa sıfırlamayı deneyin.Ancak sıfırlamada bazı riskler olabiliyor hiç açılmama gibi.

Son düzenleme:

aozaslan66

Üye
    Konu Sahibi
Bugün bilgisayarı açtım ekrana mavi oluyor ve 100 kadar yüklüyor açılmayıp tekrar başlatın yazıyor kaç saattir uğraşıyorum yok.güvenli modda girdim %11 de onarılamadı dedi kapandı en son onarımlar deneniyor diye bekliyor nasıl çözeceğim bu sorunu

PALA.

PALA.

Üye
Bugün bilgisayarı açtım ekrana mavi oluyor ve 100 kadar yüklüyor açılmayıp tekrar başlatın yazıyor kaç saattir uğraşıyorum yok.güvenli modda girdim %11 de onarılamadı dedi kapandı en son onarımlar deneniyor diye bekliyor nasıl çözeceğim bu sorunu
Böyle olumsuz ihtimaller olduğunu yukarıda söylemiştim...
Malesef piyasada bol miktarda bilgisayarcı geçinen uyanıklar var.En iyisi kendiniz yapın kurulumu...
Bilgisayarınızda temiz kurulum yapmanız daha yerinde olur, çok zor değil... Orjinal lisansınız var sanırım.

bunuda bir deneyin

Son düzenleme:

aozaslan66

Üye
    Konu Sahibi
Cevap için teşekkür ederim Sinan bey bilgisayar kendini onardı sanırım ekran da resim geldi ancak masaüstü de hiçbirşey yok maya çalışıyor sağ tıklamıyor ekranın alt kısmında Windows Amblemi çalıştır Amblemi sağda tarih saat var ilmek işlem yapmıyor bunlara tekrar başlattım şu anda açılıştaki döner daire devam ediyor biraz bekleyeyim bakalım.bu arada güvenli modda c silinsin yeniden kuruldu demiştim hayırlısı yoksa yarın bir bilgisayarcıya format

PALA.

PALA.

Üye
Size daha fazla yardım edebilsek ama elden fazla birşey gelmiyor... Win10un görev çubuğu malesef en çok sıkıntı çıkartan bileşeni. Genelde 3.parti yazılımlardan ve uygun olmayan sürücülerden kaynaklanır. Başlat menüsü hiç açılmıyor mu ?
Bu sorunları çözmek çok zor değil ama uğraştırır nihayetinde, eğer tekrar yüklemede de verim alamazsanız önceki işletim sisteminize geri dönünün en azından kafanız rahat eder...
Ayrıca sıfırlamada güvenli mod gerekli değil ki

Son düzenleme:

aozaslan66

Üye
    Konu Sahibi
Sinan bey bugün format attırdım ve sorun çözüldü.teşekkürler cevapların için

Üst Alt