Galaxy S3 i9300 Samsung S3 Rom'dan sonra Play Store Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

beecov

Üye
    Konu Sahibi
Samsung S3 Rom'dan sonra Play Store Sorunu
Merhabalar. Samsung Galaxy S3 Model telefonuma LineAge Android 7.1 romunu kurdum. Ancak telefonda google play store vb. uygulamalar yok. GApps'den gerekli dosyaları indirip kurduğum zaman telefonu açınca Kurulum Sihirbazı Hata Veriyor gibi bir sorun çıkıyor. O yüzden silip tekrar yükledim şu an androidim çalışıyor.
Fakat dediğim gibi play store yok. Ne bir WhatsApp ne bir İnstagram yükleyebiliyorum. Alternatif market uygulamaları denedim durum yine aynı. Olmuyor. Ne Yapabilirim bilen kişiler yardım edebilir mi lütfen ?

06 girdap 66

Üye
burdan indir herhangi bir sorun yok google playda indirdigin dosyayı recoverden flaşla sorunun çözülür

beecov

Üye
    Konu Sahibi
Hocam zaten oradan indirip kurduğum zaman sıkıntı çıkıyor. Sürekli bişeyler durduruldu hatası veriyor masaüstüne bile giremiyorum. Ve düzeltmek için herşeyi sil baştan yapmak zorunda kalıyorum

byAndroid

byAndroid

Üye
Gapps ın sürümleri var, small -piko vs gibi en küçüğü kurun. Olmaz ise yüklediğiniz rom illaki bir forumda paylaşılmıştır, altında da çalışan bir Gapps sürümü vermişlerdir bi tarayın sayfaları derim

Burdaki lerden dener misiniz

beecov

Üye
    Konu Sahibi

Buradan indirdim burada Gapps linkinde şu var :

Burda yazılanlardan pek anlamadım. Yardımcı Olur musunuz ?

06 girdap 66

Üye
arm 7.1.1 nano bunu indiriyorsun
buda root dosyası root yapmak istersen

Son düzenleme:

beecov

Üye
    Konu Sahibi

peki bu sitede nasıl yükleyeceğim yazıyo. Ama ben anlayamadım yardım edebilir misiniz

06 girdap 66

Üye
Lineage 14.1 rom buysa 7.1.1 yükle
Lineage 13.0 rom buysa 6.0 yükle

beecov

Üye
    Konu Sahibi
Nanoyu kurdum ancak yine hata alıyorum, kurulum sihirbazı sürekli olarak duruyor diye

mcnpl4

mcnpl4

Üye
Romla gapps'ı peşpeşe kurdun demi. Romu kurup telefonu açıp sonradan kurarsan olmaz. Format atıp rom kurup üstüne gapps kurun

beecov

Üye
    Konu Sahibi
Romla gapps'ı peşpeşe kurdun demi. Romu kurup telefonu açıp sonradan kurarsan olmaz. Format atıp rom kurup üstüne gapps kurun
aynen o şekilde yaptım ancak sonuç aynı

turancen

turancen

Üye
Kardeşim aynı rom bendeki s3 dede kurulu, gappsde kurdum çalışıyor, yapacağın şu, romu yüklemeden önce wipe cache data yapman, sonra romu ardından gappsı yükleyeceksin, sonra telefonu açacaksın. He birde gappsı roma uygun indirmen gerek, yanlış indirirsen hata verir.

beecov

Üye
    Konu Sahibi
Sorunu Çözdüm, Farklı bi recovery kurdum TWRP kurdum ordan yükledim gapps i bu sefer oldu sorunsuz çalışıyor

Üst Alt