Z2 6.0.1 root yada 5.1.1 dönüş Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

PoleStar25

Üye
    Konu Sahibi
Z2 6.0.1 root yada 5.1.1 dönüş Yardım
Selamün aleyküm arkadaşlar ne kadar uğraştı isem bir türlü root yada 5.1.1 e dönüş yapamadım.Denediğim yolla kingroot yada kingo root apk olsun pc versiyonu olsun hepsi hata veriyo yabancı kaynaklardan ise bi noktada kaçırıyorum işlemleri Flastool ile önceki sürüme geçeyim dedim .ftf dosyasını görmüyo flastoool anlayacagınız hiç bi aşama kaydedemedim..

Miui romunu deneyecegim samsung olsun htc lg olsun hepsinde root rom olayları ile çok uğraştım fakat sony den sonuç alamadım lütfen yardımlarınızı esirgemeyin.....

İyi forumlar şimdiden yardımlarınız için teşekkürler....

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Samsung'larda olduğu gibi cihazın eski sürümüne ait olan ROM'u atamıyor musunuz Sony'lerde?

tayren

tayren

Üye
Flashtool ile atılıyor eski rom veya güncel rom

DeGrEeZeRo

Üye
1. Önce FlashTool yardımıyla D6503_23.0.1.A.0.167_Customized US kurulumunu yap.Cihazı aç ve Geliştirici Seçeneklerini devreye al.USB Hata Ayıklama ve Güvenlikten Sahte Konumlara İzin Ver aktif hale getir.
2. NewKingrootV5.0.4_C170_B391_en_release_2017_02_24_20170224200923_105203.apk yı cihaza yükle ve cihazı Root et.
3. Z2-lockeddualrecovery2.8.26-RELEASE.combined rar dan çıkar ve install e bas.Ekranda 1. seçeneği seç yükleme ekranını takip et.Cihaz kendini yeniden başlatacak ve TWRP modunda açılacak.
4. Wipe seçeneği ile yes yazarak full temizleme yap.
5. Bilgisayar üzerinden cihazın ana depolama alanına Sony.Z2.D6503.PreRooted.Customized.AU.1281-9715.23.5.A.1.291_R4D~RAKE$HBRO ve Z2-6.0.1_570_bootloop_fix adlı rarlı dosyaları kopyala.TWRP install kısmından önce rom dosyasını sonra bootloopfix dosyasını yükle.
6. Cihazı sistem modunda başlat ve kurulumu tamamla.
**** 3. adımda cihaz TWRP modunda açıldığında zaten recovery modunda ve root edilmiş durumdadır eğer rootlu marshmallow değilde farklı custom rom yüklemek istiyorsanız 5. adımda bahsedilen dosyalar yerine istediğiniz romu ( miui rom gibi ) depolama alanına atarak yükleme yapabilirsiniz.
**** XDA sitesindeki anlatım üzerine adım adım uygulanarak denenmiştir.Dileyen aşağıdaki link dahil istediği forumda istediği yerde paylaşabilir.Maksat bilen çoğalsın.
**** Son bir güzellik daha olsun.XDA daki geliştiricilerden '' '' tarafından yapılan eXistenZ Marshmallow custom romu Sony stock rom 23.5.A.1.291 üzerine yapılmış.Ben bunu kurdum ve muhteşem olduğunu söyleyebilirim.Bu romuda linke ekledim şayet kurmak isteyen olursa ilk 4 adımı uyguladıktan sonra
5. Bilgisayar üzerinden cihazın ana depolama alanına Z2_eXistenZ_Marshmallow_v5.0.1 , Z2-6.0.1_570_bootloop_fix ve Z2_eXistenZ_Marshmallow_v5.6.5_UPDATE adlı rarlı dosyaları kopyala.TWRP install kısmından önce rom dosyasını sonra bootloopfix dosyasını en sonunda da Z2_eXistenZ_Marshmallow_v5.6.5_UPDATE yükle.
6. Cihazı sistem modunda başlat ve kurulumu tamamla.

Tüm yukarıda adı geçen dosyalara ait link :

mitheil86

Üye
kardeş bak bu siteyi oku.
Xperia Z2 6.0.1 | 23.5.A.1.291 derleme numaralı z2 D6502 telefonuma root attım.Tek tık root uygulamaları işe yaramıyor bu telefon için.