zeka sorusu2

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

miguel_alvarez

Üye
    Konu Sahibi
zeka sorusu2
sen cennetliksin ve cennete gitmak istiyosun bir yol var ve onu izliyorsun yol ikiye ayrılıyor biri cennete biri cehenneme gidiyor.iki yolun başındada bir adam var biri hep yalan söylüyor biri hep doğru söylüyor.sadece birisine bir soru sorabilme hakkın var ve o soruyla cennete gideceksin.bulun bakalım hangi soroyu sorarsınız

Nike

Üye
Mükemmel fıkra eline sağlık

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
peki ben hangisinin yanlış hangisinin doğru söylediğini biliyor muyum ?

slayer

Üye
2 yolun başın da birer adam varmış heralde cennet yoluna doğru söyleyeni koyarlar.....
1 Parmağımı kaldırırım adama sorarım doğru söylüyorsa onun durduğu yoldan yalan söylüyorsa diğer yoldan giderim... ;;)

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
bence soracağımız soru

tavukmu yumurtadan çıkar yumurtamı tavuktan olmalı :P

mavizeybek

mavizeybek

Üye
Originally posted by slayer@Nov 11 2005, 10:47 PM
2 yolun başın da birer adam varmış heralde cennet yoluna doğru söyleyeni koyarlar.....
1 Parmağımı kaldırırım adama sorarım doğru söylüyorsa onun durduğu yoldan yalan söylüyorsa diğer yoldan giderim... ;;)
[post=208257]Quoted post[/post]​

ilginç bir yaklaşım ama hangisinin hangi yolda durduğunu bilmiyoruz sanırım

bu arada bende sallayayım bişiler

Tanrı var mıdır ?

bu arada adam zaten cennetlik değilmiydi yaw bunun cehenneme gitme ihtimali nasıl oluyorki?

symbianboy

Üye
doğru söyleyene cennet nerde sorarım

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
Originally posted by symbianboy@Nov 11 2005, 11:46 PM
doğru söyleyene cennet nerde sorarım
[post=208275]Quoted post[/post]​
Peki o kişinin doğru söylediğini nerden bilcen

symbianboy

Üye
bi tane daha sallıyım

hiç birine gitmem zaten cennetliğim

miguel_alvarez

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar cevabı söylüyorum yani soruyu.
ben cenetliğim ama cehenneme gitmek istiyorum benim için hayırlı yol ne tarafta.

kingenes

kingenes

Üye
Bu soruyu bana sormuştular ama apışıp kalmıştım.(doru cevabı bitürlü bulmadım)

kingenes

kingenes

Üye
Ya konu açılmışken bide ben sorsam nası olur....

bir köprüden geçeceksin elinde iki altın külçe var.Sen 90 kilosun ve köprünün kapasitesi 95 kilo...elindeki altın külçelerden her biri 5 kilo ise nası geçersin???

NOT:cevap biraz saçma gelebilir size.....

eren1907

Üye
sunu sorarım karşındakine sorarsam doğru yolun hangisi olduğunu söylerdi? sonra ters yola giderdim

damadada

Üye
külçelerı bırer bıre havaya atarak geçerım budurumda elımde sadece bırkülçe ile geçmiş olurum yanı top cammazlarının yaptıgı gıbı bırını havaya tarken dıgerını tuta dıgerını atrken oburunu tutarak gecerdım

dark_akhyls

Üye
bunun cewabını biliyorum zaten arkadaşta yamış ama ben istatistikçiyim yazı tura tamak daha mantıklı bi saat birine soru sorarak wakit kaybından....

^^AnaCOnDA^^

Üye
Tabiki doğru söyleyene

slmmm

slmmm

Üye
BULDUM SANIRIM

adamlardan birine şu soruyu sorarım : Arkadaşına cennetin yolunu sorsaydım bana hangi yolu gösterirdi.?

yalan söyleyene denk gelmişsek ters tarafı gösterecek.Doğru söyleyene denk gelmişsek arkadasının göstereceği cevabı yani o da ters tarafı gösterecek.
alacağımız cevap bizi doğru yola götürür.

--------------- Ekleme ---------------

Var Mı Başka ?

enigma

enigma

Üye
Ya konu açılmışken bide ben sorsam nası olur....

bir köprüden geçeceksin elinde iki altın külçe var.Sen 90 kilosun ve köprünün kapasitesi 95 kilo...elindeki altın külçelerden her biri 5 kilo ise nası geçersin???

NOT:cevap biraz saçma gelebilir size.....

5 kilo verirdim :D
normalde mantık şöyle
bir külçeyle karşıya geçerdim sonra geri gelir diğer külçeyi alır karşıya geçerdim. sakın çalınır falan demeyin ozaman zayıflamaktan başka çare olmaz!!!

enigma

enigma

Üye
ehehee çok güzel yaa harbi doğru amaa :naughty:
yalan söyleyen cehennemi doğru söyleyen cenneti gösterir. ve iki farklı yolu işaret eden iki farklı işaret parmağı olur:d bence yanlış cevap:ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt