Yüzen zehir Türkiye'ye mi gönderildi?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Samet.25

Konu Sahibi
Yüzen zehir Türkiye'ye mi gönderildi?
Dünyanın bir çok yerinde kansere sebep olduğu için yasaklanan izolasyon maddesi ASBEST ile izolasyonu yapılmış eski bir kruvaziyer gemisinin parçalanmak üzere Türkiye'ye doğru yola çıktığı iddia edildi.

Robin des Bois (Robin Wood) isimli doğa koruma derneği tarafindan yapılan açıklamada, Amerikan Royal Caribbean Cruise Line (RCCL) turizm şirketinin Ispanya'daki uzantısı olan Pullmantur turizm şirketine ait olan “Atlantic Star” isimli, 240 metre uzunluğundaki kruvaziyer gemisi, Fransa'nin STX isimli gemi inşaa şirketine, Avrupa'da geçerli olan kanuni usullere uygun bir şekilde parçalanmak üzere, yeni bir gemi siparişi karşılığında geri verildi.

2012 senesinde STX şirketine geri verilen gemi Fransa'da parçalanacağı yerde STX şirketinin Norveç'teki şubesi olan Skandinor'a devredildi.

Belli bir müddet sonra da Skandinor tarafından merkezi Marshall adalarında bulunan Belinda Shipholding Corporation'a devredilen gemi en son olarak izinsiz bir şekilde Türkiye'de parçalanmak üzere Fransa'dan ayrıldı.

Basına konuşan Robin des Bois derneği sözcüsü Christine Bossard, Fransa, Ispanya ve Malta'nın Avrupa Birliği çerçevesinde imzaladıkları “zehirli maddelerin imha edilmesi” anlasmalara uymayarak yüksek derecede zehirli bir gemiyi izinsiz bir şekilde başka bir ülkeye gönderdiler dedi.

Fransa'nın en güçlü sendikalarından CGT ise Fransız hükumetine zehirli geminin derhal Fransa'ya geri getirilmesi için resmen başvurduklarını belirtti.

hikmet366

hikmet366

Üye
:hmmm :tşk:

Samet.25

Konu Sahibi
cok hızlı okuyup cevap veriyosun hayret yinede sagol

PremiumWork

PremiumWork

Üye
Şuan buraya geliyorsa yada geldiyse geri gitmez gibime geliyor geri çağırmışlar ama ne olur bilinmez :hmmm

- - - Eklendi - - -

Bilgilendirdiğin için :tşk:

Samet.25

Konu Sahibi
Ben tesekkur ederim

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Eledim eledim höllük eledim ayna beşikte bebek beledim türküsünde ve eskilerde
çocuk bezi olmadıgı zamanlar kullanılan beyaz topra kullanılırdı.

Köylerde pekmez kaynatıldıgında koyulaşması için beyaz topraktan
iki avuç toprak kazanın içine atarlar

aynı beyaz toprak ile evlerin içi çamuru ile sıvanıp badana yapılıyor
kanserin tarihi çok eskilere dayanıyor

x-scarface

x-scarface

Üye
Zaten nerde yararsız tehlikeli birşey var Türkiye pazarında :hmmm

fk555897

fk555897

Üye
Karayolundan getirseler olmaz mıydı?

fk555897

fk555897

Üye
Karayolundan gelseydi kimseye zararı olmazdı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...