Yüz Şekline Göre Saç Modeli | Saç Kesim Modelleri

 • 22 Nisan 2011
 • 3029 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. yuvarlak yüz için saç kesimi, kare yüz için saç kesimi, yüz şekline göre saç kesimi, yüze uygun saç kesimi, geniş alınlılar için saç modeli, kalp yüzlü kişiler için saç modeli, yuvarlak yüz için saç kesimi

  Saç modelinizi değiştirmek istiyorsanız eğer, modelinizi yüz şeklinize uygun olarak saçmelisiniz. Başkasında gördüğünüz model sizin yüzünüze yakışmayabilir. O yüzden buna çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Yanlış bir tercih yapmamanız için sizlere faydalı olacak bilgiler sunuyorum. Bu sayede yüzünüzün şekline uygun olan saç kesimini tercih ederek, rahatlıkla modeli kullanabilirsiniz.


  Yuvarlar Yüz
  < Resmi açmak için tıklayın >
  Yuvarlak yüze sahip olan kişilerin tercihi mutlaka katlı modeller olmalıdır. Geniş yanakları kişilere katlı saç modeli uygun olur. Lakin saçlarınız uzun ise bu modeli tercih etmekten uzak durmalısınız.

  Oval Yüz
  < Resmi açmak için tıklayın >
  Bu tip bir yüze sahip olan kişilerin hiçbir korkusu olmasın. Çünkü oval yüz, her modeli kaldırır. Hiç çekinmeden istediğiniz modeli yaptırmakta özgürsünüz. Bu arada belirtmeliyimki kahkül size çok yakışacaktır.

  Kalp Şeklindeki Yüz
  < Resmi açmak için tıklayın >
  Kalp yüzlü kişiler için ise, saçlara yükseklik veren modeller uygundur. Kesinlikle düz saç modelini tercih etmeyin ve saçınızı her zaman açık bırakın.

  Kare Yüz
  < Resmi açmak için tıklayın >
  Bu kişilerin elmacık kemiklerini ön plana çıkarması gerekmektedir. Bunun için ise yüzünüzü çevreleyen katlar gerekmektedir. Saçınızı tek tarafa ayıyarak yumuşak bir dokunuş yakalayabilirsiniz.

  Geniş Alın
  < Resmi açmak için tıklayın >
  Kahküllü seçimler genelde kurtarıcı niteliğindedir. Ama çene hizzasından verilen katlar da geniş alnı olanlar için doğru bir model olacaktır.

  Dikkat Çekici Gözler
  < Resmi açmak için tıklayın >
  Eğer burnunuzdan yana bir sorununuz var ise gözlerinizi ön plana çıkaran modelleri tercih edin. Genelde saçlarınızı açık bırakmayı tercih edin ve saçı ortadan ayıran modelleri kullanın.
   


  Yazan: EroL
  Dafny bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/02/2019 - 12:02