Youtube Türkiye'de kapatılabilir

 • 26 Eylül 2012
 • 562 Okunma
 • 11 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >


  Müslümanların Masumiyeti isimli filmin aykırı içeriklere sahip olması dolayısıyla Ulaştırma Bakanlığı harekete geçti ve söz konusu link'lerin kaldırılması için çalışmalara başladı. Peki YouTube'un daha önce olduğu gibi tamamen kapatılması mümkün mü?

  İslam'a ve müslümanlara hakaret ettiği gerekçesiyle gündeme oturan Müslümanların Masumiyeti (Innocence of Muslims) isimli filmin Youtube'tan kaldırılması için çalışmalar başladı. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın talimatıyla filmin bulunduğu YouTube adresleri kaldırılacak. Ancak öncelikle YouTube'un da bu içerikleri aykırı bulup engellemesi gerekiyor. YouTube'un bu link'leri kaldırmaması durumunda ise YouTube'un daha önce de olduğu gibi tamamen kapatılma ihtimali endişe yaratıyor.

  BTK BAŞKANI ACARER: YOUTUBE'UN MAHKEMENİN VERECEĞİ KARARLA KAPATILMASI MÜMKÜN

  BTK Başkanı Tayfun Acarer, hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada YouTube'un tamamen kapatılmasının söz konusu olmadığını, sadece filmin bulunduğu söz konusu URL yani adreslerin kapatılmasının amaçlandığını dile getirdi. "YouTube videoları kaldırmazsa site tamamen kapatılabilir mi" sorumuza ise Acarer şu yanıtı verdi: "Atatürk'e hakaret içeren videolar mahkeme kararıyla kapatılmış. Olay tamamen böyle bir durumda mahkemenin vereceği karara bağlı."

  "TÜRKİYE'DE KAPATILSA DÜNYADA İZLENİR"

  Filmin YouTube'tan kaldırılma kararının ardından Twitter kullanıcıları da tepkilerini getirdi. Kimi Türkiye'de YouTube'taki link'lerin kaldırılmasının işe yaramayacağını, önemli olanın dünyada link'lerin kaldırılması olduğunu kaydederken, kimi de Google ve YouTube'u söz konusu filmi yayınladığı gerekçesiyle boykota çağırıyor.

  YOUTUBE 2,5 YIL ENGELLENMİŞTİ

  YouTube'a erişim 2008 yılında Atatürk'e hakaret içeren videolar nedeniyle kaldırılmış ve bu engelleme işlemi 2,5 yıl sonra sona ermişti. Kullanıcılar çeşitli proxy, VPN (Sanal Özel Ağ) ve DNS ayarlarıyla YouTube'a girmeye çalışmıştı.
  Kaynak:Hürriyet.
   


  Yazan: maxirabit
 2. daha önce bir ülke daha videolar kaldırılsın diye söylemişti ama talebi geri çevirdiler bence Türkiyeninde talebini geri çevirirler.
   
 3. Mahkeme, peygamberimize hakaret
  eden filmi yayından kaldırmayı
  reddeden Youtube'a yönelik engelleme
  kararı verdi.
  Güncelleme:26 Eylül 2012 13:42 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme
  Bakanı Binali Yıldırım, Hz. Muhammed'e
  hakaret içeren filme ait sosyal paylaşım
  sitelerinde yer alan görüntülere erişimin
  engellenmesine yönelik mahkeme
  kararının bugün çıktığını söyledi.
   
  technoshark bunu beğendi.
 4. kapansın. zaten işim yok youtube'la.
   
  BigHackeR35 ve technoshark bunu beğendi.
 5. Siyaset Konuşmak Yasaktır Konuyu Değiştirmeyin.
   
 6. Selamünaleyküm Bugünden itibaren ve 3 gün boyunca tüm müslümanlar Google ve Youtube Kullanımınu durduracaktır. Onlar Bizim Peygamberimiz üzerine haşa hakaret iftira gösteriminin durdurulmasını reddetti. Peygamberimi seviyorum diyen ona yapılanı kendi ailesine yapılmış saymadıkça seviyorum demesin. " Hiç biriniz beni anasından babasından , çocuğundan ve bütün insanlardan daha çok sevmedikçe tam iman etmiş olmaz" Hadis-i şerifine binaen dikkatinizi çeker ve onun kalbinizdeki yerine bir bakardım Ona yapılan küfürü annenize babanıza ailemize yapılmış gibi görmüyorsak vay halimize. Bunun hesabı sorulur ve ALLAH (cc) hesap sorduğunda en azından şu kadar kişiye mesaj yollayıp boykot ettik mücadele ettik deriz. Bu sadece küçük bir çaba ! Çok büyük gözükmesede inanın bundan daha önemli birşey düşünülemez, 2 dakikanızı ayırın ve bu mesajı yayabildiğiniz kadar yayınız !!!
   
 7. Kapatırlarsa helal olsun onlara :)
   
 8. kapatsınlar ben vpn kullanıyorum :pro:
   
 9. vpn nedir hacı :D
   
 10. hotspot shield
   
 11. youtube ,google'ın mı :allalla:
   
 12. Uzun Süredir Google'ın.
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
16/01/2019 - 06:34