YÖKe 3 ilde protesto

 • 6 Kasım 2010
 • 408 Okunma
 • 1 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Ankara, Eskişehir ve Zonguldak’ta toplanan öğrenciler slogan ve pankartlarla Yüksek Öğretim Kurulu’nu protesto etti. Ankara’da Gençlik Federasyonu adındaki bir grup TBMM önünde YÖK’ü protesto ederek basın açıklaması yaptı​  Yüksel Caddesi’nde toplanan grup TBMM Dikmen kapısına yürüdü. Polisin güvenlik tedbirleri arasında TBMM Dikmen kapısına gelen grup adına bir kişi basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından gruptan 3 kişi BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ile görüşmek istediklerini belirtti. Polis, grup sözcüsü 3 kişiyi TBMM içine alarak Kaplan ile görüşmelerini sağladı.

  Eskişehir’de de bir grup üniversite öğrencisi YÖK’ü protesto etti. Anadolu Üniversitesi girişinde toplanan grup, ellerinde taşıdıkları döviz ve pankartlarla sloganlar eşliğinde Rektörlük binası önüne kadar yürüdü. Zonguldak’ta da Karaelmas Üniversitesi’nde toplanan öğrenciler YÖK ve hükümeti pankart ve sloganlarla protesto etti.
  Öğrencilerden bazıları, polisin görüntülerini çektiğini görünce açtıkları pankart ve dövizlerin arkasına gizlenmeye çalışması dikkat çekti.
   


  Yazan: HeiLmasTer®
 2. zamanında da yök kurulmasın diyenler yök kapatılmasın diye de uğraşır...

  ne garip işler...

  eğer üniversitelerdeki araştırma geliştirmeye imkan sağlayacaklarsa YÖK dursun... yok , bilimin önünde darboğaz bürokrasi olacaksa...Allah hayırlısını versin... (daha ağır laf söylemeye içim elvermedi.)
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/01/2019 - 03:25