Yetenek Genleri Anneden


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
prince of hell

prince of hell

Üye
    Konu Sahibi
Genler üzerinde yapılan son araştırmalar, insanlarda yetenek genlerinin, erkeklerin annelerinden aldıkları X-kromozomunda bulunduğunu ortaya çıkardı. Alman Ulm Üniversitesi bilim adamlarının yürüttükleri araştırmada, X-kromozomunda çok sayıda yetenek geninin bulunduğunu saptadılar. Ancak Y-kromozomunda yetenek genlerinin varlığına rastlamadılar.

Bu bulgunun, neden özürlü veya aşırı yetenekli insanlar arasında erkeklerin çoğunlukta olduğu sorusuna bir cevap olabileceği söyleniyor. Erkeklerde yalnızca bir X-kromozomu bulunduğundan, her yetenek geninin, ama aynı zamanda her gen bozukluğunun da doğrudan kendini gösterdiğini söyleyen bilim adamı, iki X-kromozomu taşıyan kadınlarda ise iki kat daha fazla gen olduğunu, bu genlerin birbirlerini nötrlemeleri ihtimalinin bulunduğunu kaydedildi.

Genetik olarak bakıldığında, evrimin yükünü erkeklerin taşıdığı belirtiliyor. Yeteneğin çok sayıda gen ve çevre faktörleri ile belirlenen, son derece kompleks bir özellik olduğu ve cinsiyet kromozomu olmayan kromozomlarda da, X-kromozomunda bulunanların üçte biri oranında yetenek geni olduğu kaydedildi.
 
midnight

midnight

Üye
O zaman gerçekten yetenekli olan bir bayanla evlenmek gerek,oğlumun yeteksiz biri olmasını istemem....
 
..::Riddick::..

..::Riddick::..

Üye
Yaşaşın ... :D Ne mutluki Kyram çok yetenekli... ;;)
 
мιѕтαα

мιѕтαα

Üye
ewet artık bayanlardaki aradıgım kriterlere birde yetenekli olması eklendi
 
iOS Developer

iOS Developer

Üye
Originally posted by midnight@Sep 23 2005, 11:10 AM
O zaman gerçekten yetenekli olan bir bayanla evlenmek gerek,oğlumun yeteksiz biri olmasını istemem....
[post=174816]Quoted post[/post]​
oğlun olacağını nerden biliyorsun???? ;)
 

_GiTaRisT_

Üye
İŞTE İLANIM:

18 yaşlarında ip üzerinde yürüyebilen her türlü aracı kullanabilen sosyal faaliyertlerini son dereceye getirmiş basket tenis falan filan oynamayı bilen yüzme rekoru kırmış atletik kuvvetli göz yanılttabilen atik sesi güzel her türlü müzik aletini çalabilen yemek yapmak onun için çocuk oyuncğı olan bilgisayar ve elektrikli aletlerin tamirinden anlayan tuvalet tıkandığında sorunu çözebilen dağa tırmanma yetenekleri olan bayan aranıyor..

:D
 
van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Tamda onu yazacaktım xmen... ;)Bu arada teşekkürler..
 

slayer

Üye
gen'lere kafayı takmış ablamız :oke:

ya yetenekli bayan arıyosunuzda,, ben sevdiğimle evlenirim valla,, zaten zeki çocukla uğraşılmaz ( mesela ben :DD )
 
Gokhan43

Gokhan43

Üye
Bilgi için teşekkürler.

Annem'e şükürler olsun ki zeki bir çocuk omuşum :ehe:
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt