Yeni yaptığım program için önerinizi bekliyorum (Film İndir)

 • 31 Mart 2013
 • 1324 Okunma
 • 10 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Arkadaşlar daha önce forumda dile getirmiştim film indirme programı yaptığımı. Hemen hemen herşeyi hazır, program filmleri kiralamış olduğum sunucu üzerinden çekiyor bu yüzden yeni filmler sürekli olarak güncellenecek, Sadece film değil, bazı diziler, belgeseller ve müzik klipleri de bulunmakta. Programda istek bölümü mevcut bu bölümde istekleriniz 24 saat içinde programa eklenecektir. programı şuanda bir kaç arkadaşımla birlikte test etmek için kullanıyoruz, programı tanıttığımız kişilerin çoğu içerisindeki kategorilerde yetişkinler(+18) için filmlerinde olması taraftarı hatta ısrarla bunu istiyorlar çünkü wp'lerde bu içerikli videolara ulaşmak çok zor. Yalnız bu durumun prestijimi etkilemesini istemediğim için kararsız durumdayım. Sizce o tarz bir kategoriyi koymalı mıyım ? tabi eğer eklenirse şifreli giriş yapılacak. ve 18 yaş üstü uyarısı gelecektir.
   


  Yazan: runoonur
 2. şifreli ve yaş sınırı olursa neden olmasın..
   
 3. +18 kategorisi şifreli ve uyarılı olduğu sürece olabilir elbette.

  Bu arada kişiler filmleri wifi ile telefonuna mı indirecek :hmmm
  Telif yönünden sana sıkıntı doğurmasın?
   
 4. telif hakkı sıkıntı olabilir
   
 5. Bence koyma, sözüm meclisten disari, ama toplum olarak ahlak neredeyse kalmamis. Bence kendine de yakistiramassin, hem haram zaten, bulasma... Isteyen baska yoldan bulup izlesin, hem kendi adina yakistirilmaz
   
  teAtalay ve ardacumhur bunu beğendi.
 6. mağaza'nın da prestijini etkileyebilir.

  Ayrıca diğer filmler yüzünden hukuksal sorunlar yaşayabilirsin ;)

  Onun yerine ödüllü ve ücretsiz kısa filmleri bir araya toplayabilirsin.Sanat severler için de cazip olur. bence ;)
   
  teAtalay bunu beğendi.
 7. +18 olayına girerseniz zaten magazada onay alması sorun olabilir.bence uygulamayı yayınlayın ilerideki güncellemelerde gerek olursa eklenebilir.
   
 8. Zaten onay alıp alamayacağı da muamma açıkçası.
  Öyle ki dünyada telif hakları konusunda gerçekten çok yoğun bir çalışma var.
  Sitelerin bu tip telif hakkı olan eserleri doğrudan umuma açık olarak kendi üzerinde bulundurmaları, paylaştırmaları veya buna vesile olmaları kesinlikle yasak.
  Bu konuda çok katı kurallar var.
  Microsoft onay aşamasında bunu gözden kaçırsa bile sonrasında mutlaka kaldıracaktır.
   
 9. Sadece Allah´in emrini ayetle yazayim, gerisini sen düsün...

  Emri bil magruf, nehyi anil münker (iyiligi emredip kötülükten alikoyun)

  Bende sadece bunu yapiyorum
   
  kamuraN021 bunu beğendi.
 10. Arkadaşlar yorumlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim, kararımı verdim. yetişkinler için bir kategori olmayacak yani +18 filmler olmayacak. Lakin extra adında bir bölüm var burada kullanıcıların talepleri doğrultusunda filmler eklenecek. Eğer +18 tarzında film taleplerinde bulunulursa film konulup 24 saat içinde kaldırılacak artık yükleyip yüklememek sizlere kalmış. Bu arada telif konularını araştırdım. Film izle programında filmleri yayınlarken bir problem yaşamamıştım. buda aynı mantık ile sadece o filmleri izlemek yerine indirme işlemi yapacak. Zaten filmler programın depo alanına yükleniyor. Yinede bir problem teşkil eder mi bilmiyorum. Yinede şansımı deneyeceğim. Konuyu kilitleyebilirsiniz.Tekrardan teşekkür ederim arkadaşlar
   
 11. Şimdiden hayırlı olsun diyelim :oke:

  Konu sahibinin isteği üzerine :locked2:
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
16/01/2019 - 13:36