Yeni Sistem Toplama Önerisi Hakkında Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

luckyslevın

Üye
    Konu Sahibi
Yeni Sistem Toplama Önerisi Hakkında Yardım
Arkadaşlar hepinize merhaba. Yeni bir masaüstü oyuncu bilgisayarı almayı düşünüyorum da bazı noktalarda kararsız kaldım fikirlerinizi öğrenmek istiyorum. Öncelikle konuya şöyle başlayayım; marka pc mi toplama pc mi muhabbetine girmeyi pek düşünmüyorum zira kararım marka pc alma yönünde. Onun da sebebi şu ki; birincisi, toplama konusunda yeterli bilgimin olmaması ikincisi ise yaşadığım şehirde bu tür konularda bilgisine güvenebileceğim herhangi birisinin olmadığını düşünmem.
Şimdi de gelgelelim kararsız kaldığım, fikirlerinizi merak ettiğim noktalara; örnek üzerinden anlatacağım, şöyle ki;

Yukarıda vermiş olduğum linklerde iki ayrı marka pc var, sizce ekran kartının en az 1060 6gb veya 1070 olduğu ama tamamen bilinen ve güvenilir marka olan msi olarak mı tercihte bulunayım yoksa aynı fiyatlarda gtx 1080 veya 1080 ti veren teknobiyotik sitesinden mi tercihte bulunayım. Her ikisinin de kendine göre dezavantajları ve avantajları var, mesela msi 'ın verdiği pc de ram hızı 2400 mhz olarak görünürken teknobiyotikteki 3000 mhz görünüyor(sanki daha yeni nesil bir model sunuyormuş gibi hissediyorum) ama bir yandan da msi pc nin sonuç olarak tüm parçaları kendi üretimi ve markası ; fakat teknobiyotiğe baktığın zaman ekran kartı, ram vs. bunların hepsi farklı ve en azından benim duymadığım, kaliteli mi kalitesiz mi olduğunu bilmediğim markalar, bu konuda da msi güven veriyor. O yüzden bu noktada çok kararsızım arkadaşlar sizce ekran kartı bazında 1060 6gb veya 1070 seviyesinde tutup msi gibi asus gibi bilinen markalara mı yönelmeliyim yoksa aynı fiyata çok daha üst düzey ekran kartı sunan(1080, 1080 ti gibi) teknobiyotik,itopya gibi sitelere mi yönelmeliyim ? Yardımcı olur veya en azından fikir verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bilinen markalardan şaşma . Msı , asus , gigabyte vs . Marka alırsan seçeneklerin az olur. Kasa tipini seçemezsin . Şunu da unutma örnek vereyim asus 1050ti da iki model sunuyor biri perfonmans odaklı diğeri standart kullanım odaklı fiyat farkı mevcut. Donanım arşivi gibi sitelerde çeşitli öneriler var bakmvını öneririm. Bence marka alma kendin parçalarını belirle.

luckyslevın

Üye
    Konu Sahibi
Bilinen markalardan şaşma . Msı , asus , gigabyte vs . Marka alırsan seçeneklerin az olur. Kasa tipini seçemezsin . Şunu da unutma örnek vereyim asus 1050ti da iki model sunuyor biri perfonmans odaklı diğeri standart kullanım odaklı fiyat farkı mevcut. Donanım arşivi gibi sitelerde çeşitli öneriler var bakmvını öneririm. Bence marka alma kendin parçalarını belirle.
toplama konusunda kendime güvenemiyorum ki işte yani böyle izleyerek de olsa yapabileceğimi pek düşünmüyorum zira çok anlayamıyorum

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
En alt seviye 1080 ve 1080ti bile en iyi 1070den daha iyi performans verir

Eğer no name bir marka değilse yüksek gpu markadan önce gelir.

luckyslevın

Üye
    Konu Sahibi
En alt seviye 1080 ve 1080ti bile en iyi 1070den daha iyi performans verir

Eğer no name bir marka değilse yüksek gpu markadan önce gelir.
Hmm. Peki site olarak önereceğin var mı çünkü teknobiyotik ile itopya için olumsuz yorum yapılmış ekşi sözlükte, inventusa yönel falan diyenler var. Senin düşüncen ne ?

kaptanedi

kaptanedi

Üye
Anakart: msi z270 pro
GPU: gtx 750ti
CPU: Intel Pentium Gold G5400
Düşük bütçe yüksek performans için iyi bir tercih mi yukardaki sistem

king662002

king662002

Üye
dostum bu aşamalardan bende geçtim daha ucuz ve daha performanslı bir şey istiyorsan toplama Şart
Ben de internetten toplayan yerleden itopya teknobiyotik sinerji incehesap vs bakmıştım ama vatandan aldım.
Pc toplama hakkında youtubede kral adam donanımarşivi sahibi abdullah abidir.
Fiyat aralığını yazarsan bildiğim kadar yardımcı olurum

• Beğen
kaptanedi

kaptanedi

Üye
dostum bu aşamalardan bende geçtim daha ucuz ve daha performanslı bir şey istiyorsan toplama Şart
Ben de internetten toplayan yerleden itopya teknobiyotik sinerji incehesap vs bakmıştım ama vatandan aldım.
Pc toplama hakkında youtubede kral adam donanımarşivi sahibi abdullah abidir.
Fiyat aralığını yazarsan bildiğim kadar yardımcı olurum
Hocam yazdıklarım toplama zaten. Sınırsız bütçem olsa bile toplama yaparım :) Fiyat aralığım 2000 tl yi aşmaması gerek ram anakart işlemci ekran kartı 2000 tl

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Anakart: msi z270 pro
GPU: gtx 750ti
CPU: Intel Pentium Gold G5400
Düşük bütçe yüksek performans için iyi bir tercih mi yukardaki sistem
Işlemciye baktım öncelikle çift çekirdekli 3.70 Ghz hız ve 2400 mhz bellek hızı sunan overclock yapılmayan , ht vs. özellikleri olan güzel bir işlemci. Bellek hızının 2400 mhz olması hoşuma gitti.

Ekran kartı Ets2 yi bile yüksek ayarlarda kasmadan oynatır . Güzel seçim . Tam boyutlu hdmı yok diyor bir sitede araştır istersen.

Anakartta yok yok . MaşAllah dedim . Usb 3.1 çıkışı bile düşünmüşler. Yalnız ddr4 ram kullanabiliyor .
Ram i 2133 veya 2400 mhz olanlarından alman lazım . 2400 Mhz olanını öneririm kesinlikle . Anakartın ram slotu bol olduğu için daha sonra kapasite yükseltme yapabilirsin .

Şu an sadece parça özelliklerine baktım . Fiyatlarına pek dikkat edemedim ama 2000 lirayı biraz aşman gerekebilir Rami 2.el almayıda düşünebilirsin. Anakart seçimi harika özelliklerine baktım msi sitesinden ssd desteği bile var .

• Beğen
Tepkiler: kaptanedi
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Gold serisi işlemcin bugün 1050ti ekran kartını rahatça besleyebilecek kuvvette . 750 Ti ise 1020 mhz base clock hızı sayesinde birçok oyunu rahatça oynatır .
Ben Ati 4850 hd ekran kartı 625 mhz base clock 1 gb rami olan bir ekran kartı kendisi. Ets2 de orta ayarlarda 25-30 fps alıyorum . Sen düşün artık 750ti kartı

• Beğen
kaptanedi

kaptanedi

Üye
Işlemciye baktım öncelikle çift çekirdekli 3.70 Ghz hız ve 2400 mhz bellek hızı sunan overclock yapılmayan , ht vs. özellikleri olan güzel bir işlemci. Bellek hızının 2400 mhz olması hoşuma gitti.

Ekran kartı Ets2 yi bile yüksek ayarlarda kasmadan oynatır . Güzel seçim . Tam boyutlu hdmı yok diyor bir sitede araştır istersen.

Anakartta yok yok . MaşAllah dedim . Usb 3.1 çıkışı bile düşünmüşler. Yalnız ddr4 ram kullanabiliyor .
Ram i 2133 veya 2400 mhz olanlarından alman lazım . 2400 Mhz olanını öneririm kesinlikle . Anakartın ram slotu bol olduğu için daha sonra kapasite yükseltme yapabilirsin .

Şu an sadece parça özelliklerine baktım . Fiyatlarına pek dikkat edemedim ama 2000 lirayı biraz aşman gerekebilir Rami 2.el almayıda düşünebilirsin. Anakart seçimi harika özelliklerine baktım msi sitesinden ssd desteği bile var .
Hocam 750ti türkiyede satışı yok yurt dışı fiyatı 55-60 dolar arası. Anakartında fiyatı 600 civarı ama n11 de 490 küsüre buldum aynı şekilde işlemcinin de fiyat aralığı anakart ile aynı. gtx 750 ti de tam boyutlu hdmi desteği yok 1080p ekranda sorun çıkartır mı ? Ram de 2400mhz 8 gb sıfır alırsam iyi marka 2000 e tamamlayabilirim gibi. İkinci el de aklımda dediğiniz gibi..

• Beğen
kaptanedi

kaptanedi

Üye
Gold serisi işlemcin bugün 1050ti ekran kartını rahatça besleyebilecek kuvvette . 750 Ti ise 1020 mhz base clock hızı sayesinde birçok oyunu rahatça oynatır .
Ben Ati 4850 hd ekran kartı 625 mhz base clock 1 gb rami olan bir ekran kartı kendisi. Ets2 de orta ayarlarda 25-30 fps alıyorum . Sen düşün artık 750ti kartı
performans testlerini izledim fiyatına göre etkileyici gerçekten. Gta 5 high ayarlarda 50-60 fps aralığında alıyor

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Hocam 750ti türkiyede satışı yok yurt dışı fiyatı 55-60 dolar arası. Anakartında fiyatı 600 civarı ama n11 de 490 küsüre buldum aynı şekilde işlemcinin de fiyat aralığı anakart ile aynı. gtx 750 ti de tam boyutlu hdmi desteği yok 1080p ekranda sorun çıkartır mı ? Ram de 2400mhz 8 gb sıfır alırsam iyi marka 2000 e tamamlayabilirim gibi. İkinci el de aklımda dediğiniz gibi..
Hdmi çıkış portu küçükmüş. Mini hdmi olarak geçiyor. 1080p çözünürlüğü destekliyor

• Beğen
kaptanedi

kaptanedi

Üye
Hdmi çıkış portu küçükmüş. Mini hdmi olarak geçiyor. 1080p çözünürlüğü destekliyor
192bit 5400mhz olan modeli de var.

Bakabilir misiniz hocam fiyatı da daha uygun

Son düzenleme:
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@kaptanedi bit hızı ne kadar yüksek olursa veri aktarma hızı da yüksek olur . Bendeki amd 4850 625 mhz çekirdek hızıyla ets2 açıyorsa bunu 256 bit olmasına borçlu.

• Beğen

Üst Alt