yeni bir bilgisayar alacagım ne tür bişe alsam yardım ederseniz sevinirim.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mosveratu

Üye
    Konu Sahibi
yeni bir bilgisayar alacagım ne tür bişe alsam yardım ederseniz sevinirim.
yeni bilgisayar alacagım. oyun tutkunuyum. masaüstü dizüstü fark etmez.
her türlü oyunu açsa yeterli. tavsiye edebileceginiz bir pc var mı.
:allalla:

kol@j

kol@j

Üye
ekran kartı yüksek olsun her yol mübah...

Tuncay.erol

Tuncay.erol

Üye
Bütçeni yazmamişsın ama bir kaç öneri verebilirim

İşlemci olarak amd x4 kullanabilirsin acamdığı oyun yok su ana kadr
Ram olarak xp kullanıcısı isen 2gb win 7 ise 4 gb kingston 800mhz ram soğutuculu

Ekran kartı olark ucuz ve kaliteli birşey istiyorsan 9500gt kullanmalısın zotacın

bu toplama pc ile gtaIV acıkken fifa2011 bile oynuyabilirsin tabi rami 4lersen :)

mosveratu

Üye
    Konu Sahibi
parası sorun değil dstm. özellikleri iyi olsun. birde özellik verirsen sevinirim.

Tuncay.erol

Tuncay.erol

Üye
Intel İ5 2500 212 $
gigabyte ph67a-ud3-b3 139 $
kingston 8 gb (2x4gb) ddr3 1333 cl9 1.5v 99 $
w.d 500 gb sata iii hdd 32mb c.b 62 $
vtx 2gb hd6970 374 $
philips 226c2sb 22 dvi hd 2ms 213 $
cooler master cm 690 ii (rc692) 650w 80+ 175 $
lg 22x dvd-rw sata 20 $

kdv dahİl toplam: 2 305 tl

Para sorun değilse bunu öneririm

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
yeni bilgisayar alacagım. oyun tutkunuyum. masaüstü dizüstü fark etmez.
her türlü oyunu açsa yeterli. tavsiye edebileceginiz bir pc var mı.
:allalla:

Oyun tutkunuysanız, benim önerim Masaüstü oyun bilgisayarı alın. Fakat fiyatı maaliyetlidir. Zaten dizüstü olarak en iyi oyun performansını veren Alienware'dır. Masaüstünde de bu geçerlidir. Eğer bütçeniz 3000 TL ve üzeri ise Alienware oyun bilgisayarlarını tavsiye ederim. Alienware'da DELL'indir.

İşlemci seçimi olarak AMD yerine Intel'in i7 İşlemcisini tavsiye ederim. AMD'nin 6 çekirdekli İşlemcilerinin fiyatının, düşük olmasının nedeni kalitesiz olmasından kaynaklanır. Fakat Intel'in işçiliği, AMD'ye göre daha iyi... Eğer AMD sistem kuracaksanız, CrossfireX sistem kurmanızı tavsiye ederim. Fakat oyunda performans ve kalite istiyorsanız çoklu ekran kartı sistemini kurun. Ekran kartı olarak Nvidia'nın GTX 580 AMP! yani Overclocked olanını öneririm.

Eğer para önemli değil ise şöyle bir sistem önerebilirim:

Intel Core i7 990X Extreme Edition 3.46 GHz 12MB 6.4GT/s X6 Core Processor (6 çekirdekli) Lga 1366 İşlemci (Dünya'nın en iyi İşlemcisidir.

Asus Rampage III Extreme X58 DDR3 2200 MHz Usb 3.0 Lga 1366 Anakart (Yonga seti) Bu Anakart ve Usb 3.0 ile veriler daha hızlı iletilir. Şuan Dünya'nın en iyi Anakartıdır.

Corsair Dominator GT/Soğutuculu DDR3 2000 MHz CL9 8GB (2X4GB) Dual DHX+ Ram (Soğutuculu olması bir avantajdır.)

Nvidia GeForce GTX580 1536 MB GDDR5 384 Bit Ekran kartı (GTX'in diğer modellerine göre daha az güç ve daha fazla CUDA çekirdeği mevcuttur.)

Western Digital 1TB 7200Rpm HDD

SSD Disk ise 60 GB yeterlidir. SSD Disk, HDD'e göre 10 kat daha hızlıdır ve ısınma yapmaz. Ayrıca kırılacak parçası olmadığı için de uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Veri yazma, okuma hızı bakımından en iyisidir. Windows İşletim Sisteminizi SSD Disk üstüne kurduğunuz zaman dosyalar tek tık ile takılmadan açılır.

Kasa ise THERMALTAKE Level 10 GT Tower oyun kasası

AOC 23" Inch HD Geniş ekran (WideScreen) 5ms Led Monitor

İşletim Sistemi: Windows 7 Ultimate x64 (64 Bit) Türkçe veya İngilizce

Power Supply/Güç Kaynağı: THERMALTAKE Toughpower 1200W 14cm fanlı PSU

Mouse klavye, ses kartı vb düşük donanımlar ile beraber sistemin fiyatı: 3.500 TL'ye geliyor.

Sistem düşük geldi ise gelişmiş oyun bilgisayarı toplarım.

mosveratu

Üye
    Konu Sahibi
çok teşekkürler hepinize.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt