Yeni Astra Coupe Cabrio...

Sponsorlu Bağlantılar

Quattro

Quattro

Üye
    Konu Sahibi
Yeni Astra Coupe Cabrio...

Opel Fransız üreticilere nazire yaparcasına Coupe Cabrio formatında etkileyici bir Astra modeli geliştirdi. Cabrio otomobiller Opel tarihinde önemli bir yer tutar. Kompakt sınıftaki bu serüven ’87 yılında tanıtılan Kadett Cabrio’ya uzanıyor. 2000 yılında tanıtılan ve tasarım firması Bertone’nin imzasını taşıyan Astra Cabrio ise ulaştığı 55 bin adetlik satış rakamıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Opel şimdilerde bu sınıfa yönelik yepyeni bir otomobilin lansmanıyla karşımızda… Kamuoyu beğenisine sunulacak otomobil Astra Twintop… Tigra Twintop’ta olduğu gibi metal açılır bir tavana sahip olan Astra Twintop markanın Belçika Anvers’teki fabrikasında üretilecek.
Astra TwinTop eylül ayının ortasında düzenlenecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ilk kez vizyona çıkacak. Yeni nesil elektro-hidrolik katlanır tavanlı, dört koltuklu otomobil, 2006 yılı ilkbaharında Avrupa showroomlarındaki yerini alacak.
4480 mm uzunluğa, 1760 mm genişliğe ve 1410 mm yüksekliğe sahip olan otomobilin en büyük avantajı geniş bagaj hacmi. Tavan kapalıyken sunulan 440 litrelik kullanım hacmi, tavan açıldığında 200 litreye geriliyor. Ancak bu durum için Opel mühendisleri kullanımı kolaylaştıran özel bir sistem geliştirmişler. Elektrikli çalışan ‘Kolay Yükleme’ fonksiyonunun adapte edildiği sistemde bir butona dokunuşla, otomobil bagajına yatay olarak istiflenen tavan bölümleri yaklaşık 25 santimetre yükseltilebiliyor. Bu şekilde koruyucu örtü altındaki kargoya kolayca erişim sağlanabiliyor.
Astra Twintop’un tavanı tek bir tuşla otomatik olarak 30 saniye içerisinde açılıyor veya kapanıyor. Ön bölümü diğer kardeşlerine benzeyen otomobilin arka bölümüyse yeniden şekillendirilmiş. Otomobil 1.6 litre 105 HP, 1.8 litre 125 HP, 2.0 litre turbo beslemeli 170 ve 200 HP benzinli ve 1.9 litre 150 HP dizel motor seçenekleri sunulacak.
Sürekli elektronik süspansiyon kontrollü (CDC) uyumlu IDSPlus şasi, spor sürüş modu ve direksiyon açısı ile yönlendirilen AFL bi-xenon farlar gibi özellikler Astra Twintop’un güvenlik donanımları arasında bulunuyor. Ayrıca otomobil hem aktif hem de pasif özellikleri birleştiren geniş kapsamlı Opel SAFETEC güvenlik sistemiyle donatılmış. Opsiyonel takviye çubukları tavan açıkken devrilmeye ve takla atmaya karşı ek koruma sağlıyor.

aTTra

Üye
Çok güzel... ;;)

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Tipi güzel de jantlar daha güzel de olabilirdi..

..::Riddick::..

..::Riddick::..

Üye
arkası 206 coupe cabrioya benziyo

prince of hell

prince of hell

Üye
Çok hoşmus,inşallah bir gün benimde olur :wacko:

folter

Üye
ne de olsa opel nekadar güsel olabilirki ben pek beğenmedim.
4 kapılısı daha iyi walla.

ibonline

ibonline

Üye
ayy ayy ayy
astraya bak arabamı satsammı para yok bende astra 1.6 comfort var ama 2001 model
kaç paradır bu araç

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
ben bunu bi photoshoplimmi ? :DD

goldcrusher

goldcrusher

Üye
Originally posted by Gokhan43@Aug 11 2005, 12:59 AM
Tipi güzel de jantlar daha güzel de olabilirdi..
[post=128946]Quoted post[/post]​

katılıyorum daha guzel bi jant takılabilirdi ;;)

MobiLe_ManiA

Üye
çok güzel bişi yapmışlar ama ya.gerçi 307 cc de güzel ama ya 307 cc lerin stoplarına hastayım
tek tek hepsi led.gece harika görünüo 307 ler .ama bunlar daha ciddi daha oturaklı ya ikiside güzel ama.307 cc daha gzl sanki

_aLTaN_

_aLTaN_

Üye
Originally posted by DeLmIrA@Aug 11 2005, 12:45 PM
ben bunu bi photoshoplimmi ? :DD
[post=129224]Quoted post[/post]​
O arabayı birazcık toros a benzet sana helal olsun derim ;)

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Toros :wacko:

_aLTaN_

_aLTaN_

Üye
Yeni civic we bu acaippppp guzel arabalar..
HAsta oldum ya :wacko:

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Ben Jantlarını hiç sevmedim. :(

_CHiLeKesH_

_CHiLeKesH_

Üye
her şeyiyle süpper ayrıca iç dizayn müthiş...

doukan1989

Üye
olm gökhan taktın sende janlarına. Sen al bu arabadan ben sana 20inç oz alcam söz :D

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Napayım yaw , jantlara baksana , klasik opel astra jantları gibi. :(

Belki de öyle :ehe:

FrontmaN

FrontmaN

Üye
iç döşeme güzel ön aynı arka kısa sportif olmuş

vormound

Üye
valla bence :eksi:

scorp53

Üye
Bence her yönüyle mükemmel :artı: Araba çok sade şık ve modifiyeye çok açık bi araba ayrıca Türkiye yollarına göre de çok uygun yükseklikte
Allah banada nasip eder inşaallah :D

Üst Alt