Yazın Xperia L Alacağım.

Sponsorlu Bağlantılar

PYTHONs

Üye
    Konu Sahibi
Yazın Xperia L Alacağım.
Artık banada Nokia'nın Symbianlı telefonundan gına geldi (C6-01) . Uygulama destek vb. hiç bir şey olmadığından Android li telefonlara yöneldim. Lise öğrencisi olarak kendi harçlıklarımdan biriktirip ve yazın çalışıp alacağım yoksa diğer türlü babam üstüne para koymaz ayrıca C6-01 im 2 yıllık . Fazla kullanılmadığı için haklı olarak (babam) kendi param ile alacağım ve Xperia L almayı düşünüyorum. Şöyle özelliklerine baktım da ne pasif kullanıcılar olarak (aç konuş, mesajlaş, internette gezin bunun dışında tel. da başka aktivite yapmayan) ne de telefon ile yoğun uğraşan (Geliştiriciler, telefonu zorlayanlar :) ) birisi olmadığım için kendime Xperia L yi uygun gördüm.

Asıl soruma gelecek olursak yaza kadar Xperia L nin fiyatı kaça iner? Şu an teknosada 900 TL civarı.

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
600-700 arasında olur ama daha çok zaman var alacağın zaman bir kez daha bakarsın piyasaya :)

Invoke

Invoke

Üye
Xperia L ilk çıktığında 799 liraydı kliksada... 750-900 arası değişiyor fiyatı, satan yere göre... Teknosada fiyatlar her zaman ki yukarılarda... O zamana fiyatı düşer tabi ama yeni cihazlarda çıkacak, bunu düşünmen için çok erken, zaten o zamana kadar fikrin değişir :)

KayraBey

KayraBey

Üye
Yaz gelene kadar neler olur hayal bile edemezsin.

erdew

erdew

Üye
oooo yaza kadar yüz kere vazgecersin

Invoke

Invoke

Üye
Sen almadan bir iki hafta önce aç konunu :)

PYTHONs

Üye
    Konu Sahibi
yok arkadaşlar fiyatının düşmesini bekliyorum benim alacağım tel en fazla 600-700 tl olmalı.

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
Invoke

Invoke

Üye
  • Beğen
Tepkiler: HighCore
Invoke

Invoke

Üye
İmzandaki söz çok güzelmiş kardeş. :)

600-700 arasına bulabileceğini düşünüyorum L'yi o zamana. GMD'yi misal verdim f/p olduğundan ve çok tuttuğundan sonynin yeni telefonları çıkacaktır, onlar çıkınca bunlar düşer tabi.
Lden ayrı M var şuan daha ucuz bir cihaz. Hemen hemen aynı özellikteler... Sonuçta yine o zaman bir daha seçeneklere bakmak iyi olur:)

PYTHONs

Üye
    Konu Sahibi
Evet her okuduğumda içim canlanıyor :) .

Xperia M ye baktım galiba gene bakarım özelliklerine ama L nin tasarımı ele oturuş büyüklüğü gözüme iyi geldi.

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
İmzandaki söz çok güzelmiş kardeş. :)

600-700 arasına bulabileceğini düşünüyorum L'yi o zamana. GMD'yi misal verdim f/p olduğundan ve çok tuttuğundan sonynin yeni telefonları çıkacaktır, onlar çıkınca bunlar düşer tabi.
Lden ayrı M var şuan daha ucuz bir cihaz. Hemen hemen aynı özellikteler... Sonuçta yine o zaman bir daha seçeneklere bakmak iyi olur:)
Totally. Şimdiden bir karar vermen doğru olmaz :)

PYTHONs

Üye
    Konu Sahibi
M de iyiymiş. Farkı sadece 5MP kamera sanırsam.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Yakından takip etmek iyi olur şimdiden ;=)

Invoke

Invoke

Üye
Evet, bir de işlemcileri farklı M msm8227 L msm8230 kullanıyor, farkı nedir tam bilmiyorum ama. Aynı ram... Aynı gpu.. İşlemcilerde İkisi de S4 Plus işlemci... Sadece son iki rakam farklı. Lnin işlemcisi daha sonra çıkmış, sanırım bir tık gelişmişi ve 1080p video kayıt imkanı sunuyor, M 720p video imkanı sunuyor olması lazım.Bir de söz güzel ama istersen düzenle, aradaki boşlukları silersen daha hoş görünür, kocaman duruyor, fazla yer kaplıyor :)

PYTHONs

Üye
    Konu Sahibi
Hımm fazla fark yok yani :) . Belki onuda düşünebilirim. Yeni çıkanları takip eden birisi değilim. Android 4.0+ olsun yeter, samsung alacaktım vazgeçtim. Xperialar güzel.

_______

İmzayıda düzenlerim sorun değil :)

• Beğen
Tepkiler: Invoke
Invoke

Invoke

Üye
Xperiaların başka artıları da var, geliştirmek açısından. Xdada bulacağın seçenek çok daha fazla olur.
4.0 bir sınır olmamalı artık. Sen alana kadar belki 5.0 gelmiş olur. Yeni cihaz alırsan en azından 4.1 jb olan iyi olur. 4.0 ile 4.1 arasında ciddi fark olduğunu düşünüyorum :) Android gittikçe stabilleşiyor.
Orta seviye bir telefon alacağından, fazla güncelleme almayacaktır, hangi marka olursa olsun. Samsungda olsa HTCde olsa Sonyde olsa farketmez... GMD alırsan belki hiç almazsın :ehe Sony yine iyi bu konularda fazla ismi ortalıkta gezmese de ama onun da orta seviye cihazına vereceği destek diğerlerinden fazla olmayacaktır. Ama burda işte ilk satırda yazdığım olay devreye girecek. Custom romlarla bir sürü seçeneğin olacak :)
Bir de aldığın cihazın en az 1gb raminin olması önemli. Ki zaten öyle olur :)Evet, L ile M arasında fazla fark yok. M'nin fiyatıda biraz daha ucuz sanırım 150tl kadar...

• Beğen
Tepkiler: PYTHONs

PYTHONs

Üye
    Konu Sahibi
Belki dediğin gibi 5.0 gelince onları düşünmek daha mantıklı olur :)

Invoke

Invoke

Üye
Belki dediğin gibi 5.0 gelince onları düşünmek daha mantıklı olur :)

Bakalım işte, dediğim gibi teknoloji acaip hızlı gelişiyor, her gün enteresan olaylar çıkıyor. Yaz daha yeni bitti diğer yaza rahat 9 ay var. Neler çıkar :D

İmza hoş olmuş... :salincak:

• Beğen
Tepkiler: PYTHONs

PYTHONs

Üye
    Konu Sahibi
5.0 büyük ihtimal önce Samsung'a gelir, çünkü Android te en baskın firma.

Samsung u Xperia yı görünce bi kenara ittim :) . Sony tam benim istediğim gibi şık tasarımda bir mobil telefon yapmış.

• Beğen
Tepkiler: Invoke

Üst Alt