Yazın ders çalışma hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

-Emre

-Emre

Üye
    Konu Sahibi
Yazın ders çalışma hakkında
12. Sınıfa geçtim ve artık daha sıkı calismaya başladım. Kendi ihtiyacım kadar çalışıyorum ama baktım 1 haftada 800 soru cozmusum. Normal bir mühendislik için istikrarlı bir şekilde böyle çalışsam yeter mi? Yoksa artırmali miyim?

BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
fazla bile diye düşünüyorum eğer mühendislik ise abimden biliyorum

• Beğen
Tepkiler: -Emre
-Emre

-Emre

Üye
    Konu Sahibi
Normal bi mühendislikten kastım mf4 puanım 430 civarı olması için

-Emre

-Emre

Üye
    Konu Sahibi
800u de verimli çünkü hangi konum eksik biliyorum. Ona göre çalışıyorum ama bazı arkadaşlar günde 200-300 çözüyor

Alper1045

Alper1045

Üye
Mühendislik bölümleri oldukça fazla haliyle kimisi yüksek kimisi düşük puanla öğrenci alıyor. Hedefin ne olursa olsun mutlaka çok çalışmak gerekiyor. Çünkü kazanınca iş bitmiyor. Asıl çalışılması gereken dönem kazanınca başlıyor. Bu yüzden belli bir çalışma disiplinine sahip olmak gerekiyor. Özetle yaz döneminde haftalık 1000 soru iyidir.

• Beğen
-Emre

-Emre

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler

@Alper1045

mürteza16

mürteza16

Üye
Bende öyle yapayım :) Teşekkürler @Alper1045

-Emre

-Emre

Üye
    Konu Sahibi
Sen kacinci sinifsin ? @mürteza16

Mert

Mert

Üye
YGS için konuşuyorum. Mf arkadaşlar zor gelmesin hergün oturun 2 türkçe testi çözün ve sosyali günde 15-20 dakika okuyun. Bu seneki ygs matematikte 1 yanlış 2 boşum vardı. Matematikten 7 yanlış ve boşları olan ama türkçe sosyali benden iyi yapan adam 8 bin kişi fark attı bana, aklınızda bulunsun.

• Beğen
0MG90

0MG90

Üye
Bende ygs kitaplarımı aldım şimdiden çalışmaya başlamam lazım
Arkadaşın dediği gibi her boş ve yanlışta fark atıyorlar sana

• Beğen
-Emre

-Emre

Üye
    Konu Sahibi
Haklısınız, ben de mfyim sosyal ygs için önemli. Ancak ygs için bilgiden çok mantık yürütme ön planda gibi geliyor bana, doğru mudur?

ByKatre

ByKatre

Üye
ben bi türlü çalışamıyom :(

-Emre

-Emre

Üye
    Konu Sahibi
Sence neden @ByKatre bir de kaçıncı sınıfsin?

fk555897

fk555897

Üye
Günde 800 soru çok iyi ama ileride de devam ettirebilirsen. Çözebileceğin soru adedini belirle her gün o kadar soru çöz. Bence daha iyi olacaktır.

-Emre

-Emre

Üye
    Konu Sahibi
Günde değil haftada :D ama günde de yapabilirim çok motive olursam. Bu arada sağolun adminim taşıdığınız için burda herkes görür artık.

-Emre

-Emre

Üye
    Konu Sahibi
TM misin MF mi?

Mert

Mert

Üye
Haklısınız, ben de mfyim sosyal ygs için önemli. Ancak ygs için bilgiden çok mantık yürütme ön planda gibi geliyor bana, doğru mudur?
Bize de hep aynı şeyleri söylediler de ben inanmıyorum ona. Bilgi olmadan bi halt yapamazsın :D

• Beğen
-Emre

-Emre

Üye
    Konu Sahibi
Tabi bilgi de lazım da mantık yürütmeyince bilgi ise yaramıyor cozdugum ygs testlerinden gördüğüm kadarıyla :D ayrıca bu sene fiziği ve kimyayi sıkı tut 11de çok önemli @ByKatre

Üst Alt