Duyuruyu Kapat

***** yayınları izlemek günah mı; kesinlikle izlenmemesi mi gerekir?

 • 23 Temmuz 2012
 • 8840 Okunma
 • 18 Cevap

0/5, 0 Oy
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. İsra suresinin 32. ayetinde Cenab-ı Hak, "Sakın zinaya yaklaşmayın!" buyuruyor. Buradaki "yaklaşmayın" emrinden hareketle İslam fıkıh alimleri insanı zinaya götürebilecek her türlü amelin yasak olduğunu ifade etmişlerdir. Müstehcen resim veya görüntelere bakmayı da bu kategori içinde mütalaa edebiliriz. Bu sebeple bu tür resimlere bakmak caiz değildir.
  Özellikle cinsel tahrikin ve müstehcenliğin önemli bir ticari sektör olduğu ve gençlerin tabiî cinsel eğilimlerinin acımasızca sömürüldüğü ve giderek anormal ve gayrimeşru tatmin yollarının yayılma özelliği gösterdiği toplumlarda, gençlerin şehevî duygularına hakim olmalarının zorluğu inkâr edilemez. Bu nedenle bireylerin ahlaksızlığına, cinsel dürtülerin açığa çıkmasına neden olacak video, oyun gibi şeyleri yapmak, satmak, almak ve seyretmek caiz olmaz.

  Kur'an-ı Kerim'de hem erkeklerin hem de kadınların harama bakmamaları, edep yerlerini iyice örtülü tutup, iffet ve namuslarını korumaları emredilmektedir (Nur, 30-31). Hz. Peygamber (asm) de,
  "…gözlerin zinası şehvetle bakmaktır…" (Buhari, "Kader", 9; Müslim, "Nikah", 44)
  buyurarak harama bakmayı, zinaya götüren fiillerden olduğu için caiz olmadığını belirtmiştir. Bu itibarla, erkek veya kadının, birbirlerini tahrik edici hal ve hareketlerde bulunmaktan kaçınmaları gerekir.

  Erotik sahnelerin seyredilmesi, kişinin manevi hayatını olumsuz yönde etkiler. Üstelik zamanla alışkanlık ve tutku haline gelerek, birtakım ahlaki zaafların ve hiç istenmeyen durumların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu sebeple böyle bir şeyden kesinlikle uzak durulmalıdır.
  Bütün günahlar ve ahlâkî bozulmalar müstehcene bakışla başlar, bakışın ısrarıyla gelişir, sonra fiilî günaha dönüşür. Üstelik gözler baktıklarının resimlerini de çeker, hayal arşivinde depo eder. Nereye gitse, nerede olsa artık çektiği bu resimler, hayal âleminde gözlerinin önündedir.
  İlave bilgi için tıklayınız:
  Kötü alışkanlıklarla ilgili muhasebe...
  Televizyon vb. görüntülere bakmak caiz mi?..
  Bir kadının çıplak resim veya film çektirerek bunu medya (gazete, dergi, tv, sinema) vasıtası ile insanlara göstermesi günah mıdır? Bu tür resimlere ve filimlere bakan günaha girer mi?
  Gözlerin Nasıl Korunur?..
  Selam ve dua ile...
   


  Yazan: GhostRiderX
  xclark, Tuba ve .Murat. bunu beğendi.
 2. Bilgi için Allah razı olsun.bu videolar hem insanın manevi hayatını hem de psikolojisini olumsuz yönde etkiliyor.ben izlememeye çalışıyorum,inşallah başarılı olurum.inşallah hiç kimse izlemez
   
 3. Cümlemizden Allah Razı olsun ve kararında başarılı olursun inş.
   
 4. İnşallah.önceleri ben de izliyordum ama şimdi izlememe kararı aldım.düşündüm de o döllerle kaç tane çocuk doğabilirdi ve ben onların doğmasına izin vermedim gibime geldi,kendimden utandım.
   
 5. allah razı olsun :tşk:
   
 6. allah razı olsun:)
   
 7. sadece çocuk yapacagin zaman kullanırsan işin biraz zor arkadaşim :hmmm
  onun için kendinden utanma! bir şekilde rahatlaman gerekiyormuş sende rahatlamışsin yani gidipte zina yapmamışsın sonuçta
   
 8. boyle bir mantikmi olur arkadasim
   
 9. sen istesende istemesende 15 günde bir insan vücudu o ihtiyacını gideriyor. rüya görüyon felan işte.ama bu ihtiyacı kendi yollarımızla gidermemek dileğiyle...
   
 10. bu yüzden izlemeyip mastürbasyon da yapmamaya çalışıyorum,vücut fazlalığı zaten atıyor ve mastürbasyon da günah bildiğim kadarıyla.gerek yok kısacası.

  - - - Eklendi - - -

  bence olur,kimse için olmasa bile ben kendimi tutabilmek için bu mantığı mantıklı buldum.Allah hepimizin kararlarında yardımcı olsun.

  - - - Eklendi - - -

  o zaman mastürbasyon günah değil mi?kafam karıştı yav,biraz aydınlatın :)
   

 11. o zaman mastürbasyonda yapılmasın,döller ziyan olmasın diye napmak lazım peki üstadım?
   
 12. yav zina etmedin die mastürbasyon yapacaksın die bir kaide yok hiçbirini yapmıyacan o kadar
   
 13. mastürbasyon yapmayacaksın.vücut zaten fazlalığını kendi atıyor gece.
   
 14. sonra yatak yorgan camasir batsin yok oyle
   
 15. konu başka yönlere gidiyor. konuyu dağıtmayalım ark.
   

 16. Baktın olcak gibi değil elbette bir çaresini bulacaksın.
   
 17. her seferinde word'e yapıştırarak okuyorum; şu yazı tipini değiştir ya; okunmmuyor :s
   
 18. tamam kardeş pc başına geçince halledecem
   
 19. Çok güzel bilgler ellerine saglık...:tşk:
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
18/10/2017 - 23:14