Yasal Uyarı ... Nasıl Iştir Anlamadım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
madmann

madmann

Üye
    Konu Sahibi
Yasal Uyarı ... Nasıl Iştir Anlamadım
ya arkadaşlar denildiği gibi bugün imei ile ilgili msj geldi
388******* seri nolu cihazınız 5392 yasa geregi kayıtsızdır.siz ozel abonemiz olduğunuz için gerekli bedeli avea ödeyecektir. baska işleme gerek yoktur
(6yıllık eski aria abonesi olduğum için galiba)
bu msj ilk geldiğinde çok heyecanlanıp sewinmiştim
ama aynı msj ın farklı imei ler içinde geldi 3kere daha bune demek anlamadım !!

hyper

Üye
wala biraz önce de bi arkadaşa (avea kullanr kendisi) kayıt dışı die bi msj gelmiş ama msjdaki seri numarası arkadaşın telefonunun seri numarası deil. çok karışıklık olcak sanırım bu konuda

pasa

pasa

Üye
oda bişey mi bana 39 tane mesaj geldi aveadan

emreakcali

emreakcali

Üye
ya avea saf fukara müsterilerini kandiriyor iste köylü adam ne bilsin diyor ben özelim saolsun avea benim cezami ödüyor ölene kadar kullanirim

deli12

Üye
Arkadaşlar banada turkcellden msj geldi yasal uyarı diye, ...........numaralı telefonunuz kayit dışı, turkcell hediyesellden 5ytl düşüyor isttemiyorsanız .......ya msj atın diye garip bir mesaj...

metin21

metin21

Üye
sizin gene ii walla benim tele 93 tane yasal uyari mesaji geldi walla şimdi farkına varıorumda bayagı cıhaz almısız hehehe hıcbırıde su an kullandıgım cıhazın imei numarası deil işin kötü yanı su an kullandıgım cıhazda spot walla ..... kaydı napacaz ama burası turkıye herseyın bı caresı wardır bunada bulurlar bı care kafanızı yormayın arkadaslar 5 milyon cihaz var su an 13 temmuzdan sonra alınan herhalde devletımızde aklını calıstırıodur dusunsenıze 5 mılyon spot cıhaz kullananlar için 50 milyon kayıt parası yatırırsanız cıhazların acılacak die 50.000.000*5,000,000=250.000.000.000.000 walla bu parayı okumya benım sayısalım yetmıo herhalde katirilyon falan edio bu parayıda goz onunde bulunduruodur sabır dielim RABBİMDEN hayırlısıni diliyelim

SAYGILARIMLA

pasa

pasa

Üye
son durum
avea-------48
turkcell----8 bakalım daha ne kadar gelecek

EaSy_As_LiFe

EaSy_As_LiFe

Üye
beyler bu msjlar size nezaman geldi ?? bugün falan mı ??

ibonline

ibonline

Üye
banada yasal uyarı geldi ama yasal uyarıdaki imei nosu bana ait değildi...Eğer böyle beklersem gidecek 50 kontor turkcell hesabımdan kesecek...
ortalık tam karıştı

hidayet

hidayet

Üye
bende turkcell abonesiyim bana tek birtane mesaj geldi bu yazıyor
................ imei li cihazınız klonludur turkcell 50 kontor kayıt bedelini kontorbizdeninizden düşüyor istemiyorsanız 2 gün içinde hayır yazın gönderin <span style="color:#FF0000">bu mesaj ne bee böyle</span>

CannYFoX

Üye
eğer hattınızı baska bir kacak telefona taktıysanız onda olur imei noları tutmuyor değilmi....

Zero

Zero

Üye
Bana iki yıl önce kullandığım SX1&#39;in IMEI nosu geldi, Kafa karışıklığı olması normal, Spot telefonları hattıyla ilk kullanan kimse ona mesaj gidiyor. Bu karışıklıkta enteresan şeyler mutlaka olacak. Örneğin Aldığınız spot telefon denemek amacı ilede olsa bir kez başkası tarafından açıldıysa size mesaj gelmez, hattı ilk takan kişiye gider, bu durumda o kişi gelen mesaja HAYIR demezse sizin yerinize Kayıt bedelini ödemiş olur, ek olarak sizde gider kayıt yaptırırsanız aynı telefona iki kez ücret ödenmiş olur(Bence bu çok olacak)..

Diğer yandan siz sıfır telefonu 13 Temmuz&#39;dan sonra almış olabilirsiniz ancak Telefona 13 Temmuz öncesinde herhangi bir nedenle hat takılmış olabilir, bu durumda telefonun kayıt şansı oluyor.

Spot kullanan arkadaşların Turkcell Web sayfasından aşağıdaki linke tıklayarak IMEI kontrolü yapmalarını öneririm. Spot telefonlar için orada iki tür sonuç çıkıyor..

Birinde " Telefonun Fatura ibraz edilerek veya 5 YTL ödenerek telefonun kayıt edilebileceği"

Diğerinde ise sadece "Faturası ile kayıt edilebileceği" yazıyor.. Eğer girdiğiniz IMEI numarasına karşılık sadece "Faturalı kayıt yapabileceğiniz" yazıyorsa bence kötü haber aldınız demektir..

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Ben sattığım telefonları denedim malum sorun var mı diye ama bana hiç sms gelmedi..

En az 100 sms gelmesi lazım bu durumda..

RockFord Fosgate

Üye
walla banada 350xxxxxxxxxx ımeılı cıhazınız kayıt dısı.turkcell 50kontor kayıt bedelı kontorbızden ınızden dusuyor.ıstemıyorsanız 2gun ıcınde hayır yazın 2448 e gonderın

bu mesaj garantılı kayıtlı 6630 uma geldı ama ımeı no annemın spot 8310 un sımdı bu mesaja gore ben bısey yapmıcam turkcell benım yerıme yaptı dımı cunku cewapla cıkmıyo mesajda&#33;&#33;&#33;

mustafakarasan

Üye
arkadaslar bu olay sadece son kullandığınız makine ile gecerli değil 13 temmuzdan önce hattınızla kullandığınız bütün cihazlar için gecerlidir belki arkadasınızın cihazını bile 2 dakika kullanmış olsanız bile bendekide kacak ama avea benim yerime kendi ödüyor beni özel abone statusune almış kurtardım kayıt olayından

ayrıca kardesimin evkurdan 3 sene önce alınmış garantili telinede mesaj geldi imei sorguluyorum telefon kayıtsız görünüyor faturasınıda bulamıyorum aradan 3 yıl gecmiş nerden bulacamki zaten ne yapacam bilemiyorum

EaSy_As_LiFe

EaSy_As_LiFe

Üye
Varya size bişey söyliim mi bu işin b...u çıkar çünkü insanımız telefon delisi ve nerdeyse hergün telefon değiştiriyorlar örnek hoidonk??adam saatığı telefonlara hattını takmış ee ne olacak şimdi??Olacağı şu;Devlet havadan para kazanacak kimse hangi imei numarasını kayıt ettiğini bilmeyecek böyle gidicek yine kazıklanan biz olacağız...

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
bununda yolunu bulmuşlar

13 temmuzdan önce alınmış dandik 10-20 milyonluk telefonların imeilerini yüksek fiyatlı tele yukleyip ( sanırım klonlama diyolar :s ) kayıt altına alıyolar benim dayı oğlu söledi istanbulda yapıyolarmış

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Avea&#39;dan 6230i&#39;ye geldi , 9858&#39;i arayarak kayıt yaptırdım.

RockFord Fosgate

Üye
bu klonlar zaten ayrı problem bu ısınde b..ku cıkacak benden soyemesı herkese kacak olsada olmasada gonderıyolar par koparmak ıcın&#33;&#33;&#33;:(((

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Bana 3 sms geldi..

N70- K750 - 6230 imeisi..

Hepsi reddedildi tabiki..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...