YARSAV Başkanının Büyük Gafleti...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_KadirşinaS_

Üye
    Konu Sahibi
YARSAV Başkanı, İslam'ı Avrupa'ya şikayet ettiThe Guardian gazetesine konuşan YARSAV Başkanı, İslamiyet'i İtalya'daki faşizm ve Almanya'daki Nazizm'e benzetti. Eminağaoğlu, "Türkiye'de küçük bir kıvılcımla olaylar çıkar." dedi
Yargıçlar ve Savcılar Birliği Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Avrupa'ya İslam'ı şikayet etti. Eleştirmenlerin İslam'ı bilmediğini savunan Eminağaoğlu, "İslam Hristiyanlık gibi değildir, din devleti düzenlemek ve yönetmek ister." dedi. The Guardian gazetesine konuşan YARSAV Başkanı, AK Parti'nin de şeriat sistemini getirme niyetinde olduğunu öne sürdü. Örnek olarak da, gıda sektöründe helal stardardının getirilmeye çalışılması, Müslüman ülkeler ile yapılan ikili anlaşmalar ve başörtüsü yasağını kaldırma girişimlerini gösterdi. Avrupa Birliği tarafından yapılan eleştirilere de tepki gösteren Eminağaoğlu, AB'li siyasilerin Türkiye'yi tanımadığını iddia etti. AK Parti'ye karşı açılan davanın temel noktasının 'müsamahasızlık' olduğunu öne süren Eminağaoğlu, şunları söyledi: "Şeriat sistemi tabiatı gereği diğer düşüncelere, inançlara ve adetlere müsamahasızdır. Aynen İtalya'daki faşizm ve Almanya'daki Nazizm gibi, şeriat Türkiye'nin hassas bir konusu. Küçük bir kıvılcımla sosyal bir harekete dönüşebilir. Osmanlı zamanında şeriat temelli bir sistemimiz vardı ve toplumumuz hâlâ onun izlerini taşıyor. " AK Parti'ye karşı açılan kapatma davasının AB kurallarına önem verdiğini ve Avrupalı eleştirmenlerin Türkiye'yi de, İslam'ı da anlamadığını öne süren Eminağaoğlu şöyle konuştu: "İslam Hıristiyanlık gibi değildir. Sadece inanç boyutunda uygulanmasını amaçlamıyor, aynı zamanda devleti düzenlemek ve yönetmek de ister. İslam ülkelerine bakarsanız türban sadece dinî inancın ifadesi değil aynı zamanda İslamî rejimin de sembolüdür. Türkiye İslamî bir ülke değil, demokratik bir ülke. Avrupa'nın bizi tanıması için sadece iktidarla değil diğer kurumlarla da görüşmesi gerekir."

kaynak:
 
mAd_girL

mAd_girL

Üye
bunlara iyilik yaramıyo helal mal yiyo diye şikayet etmiş a**al
 
iremm

iremm

Üye
komik seni o küçük beyninle... islamı avrupaya şikayet etmiş miş... senin utanarak sıkılarak bahsettiğin faşizmle alaka kurduğun osmanlıda da vardı ve hala toplumumuzda üzülerek var dediğin anlayış sayesinde biara batı devletleri köpek gibi ayağımıza bağ oluyordu...
 
mAd_girL

mAd_girL

Üye
ben şeriat gelsin öyle helal mal yensin demedim ki
 
ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Kullandığın kelimeler öyle demiyor gibi geldi bana. Neyse, bu tür konuların siyasete kayacağı gün gibi ortada.

İyi forumlar.

:locked:
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt