yardım...yardım...yardım...

• 19 Kasım 2010
  • 372 Okunma
  • 3 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. http://www.google.com.tr/imgres?img...pX6Ag&esq=1&page=1&ndsp=12&ved=1t:429,r:2,s:0

bu resmi.

format atamıyorum .
    ön yükleme bitiyo windows xp kurmak için entere basın diyo basıyom mavi ekran geliyo windowsta bi hata oluştu kapatmak zorunda kaldık diyo bu hata donanımsal veya yazılmsal olabilir diyo donanımları çıkarıp temizleyip yeniden takıyorum ama olmuyo ne yapcam bilmiyorum lütfen yardım...

:vur:vur:vur
    :megafon::megafon::megafon:
    format atamıyorum .
    ön yükleme bitiyo windows xp kurmak için entere basın diyo basıyom mavi ekran geliyo windowsta bi hata oluştu kapatmak zorunda kaldık diyo bu hata donanımsal veya yazılmsal olabilir diyo donanımları çıkarıp temizleyip yeniden takıyorum ama olmuyo ne yapcam bilmiyorum lütfen yardım...

Yazan: bilo45
  2. donanımsal bir sorun olabilir :hmmm

3. İlk olarak BIOS güncellemesi yap ve tüm bios değerlerini sıfırla.

4. Bir kere başıma gelmiştide oradan aklıma geldi paylasayım belki faydası olur;
    1.Hard diskiniz de sorun olabilir aska bir bilgisayarda deneyin. Sata Yada İDE kablolarını deneyin.
    2.Ramlerinizi farklı bir bilgisayarda deneyin.
    3.Eğer overclock yaptıysanız gereginden fazla ve stabil calısmadıgı halde format atmaya calıstıysanız harddiskinizi bozuyor. basıma gelmisti. bunun içinde hirens boot toolkitteki ActiveKill diskle low level format atın. Ama öncelikle harddiskinizi baska bir bilgisayarda deneyin!!!
    4. Pek ihtimal vermiyorum ama anakartınız bozulmus olabilir.

BÜYÜK İHTİMALLE 1. MADDEDE DEDİGİM GİBİDİR. SİZ GENEDE FAKLI BİR PCDE HARDDİSK VE RAMLERİNİZİ DENEYİN. EGER HARDDİSK KONUSUNDA GENE AYNI SORUNU YASARSANIZ ACTİVEKİLLDİSK PROGRAMINI KULLANIN HİRENS BOOT TOOLKİT ÜZERİNDEN.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/09/2018 - 22:13