Yardım : Eski Tip Teyp Hoparlör'ü Pc'ye Bağlama

Sponsorlu Bağlantılar

AbdulkadirAvan

AbdulkadirAvan

Üye
    Konu Sahibi
Yardım : Eski Tip Teyp Hoparlör'ü Pc'ye Bağlama
Arkadaşlar Elimde 2 Adet Eski Tip Hoparlör var Pc'ye Bağlıyorum Ses Çok Az Çıkıyor Sesini Nasıl Yükseltebilirim..

Not :

Hoparlörler'e Dahili Elektrik Vermiyorum..

pasha14

pasha14

Üye
Bu konuyu biraz daha açar mısın ? Mesela nasıl bağlıyorsun ? Eski teyplerin modeli ne ? Dahili elektrikten kastın ne ?

AbdulkadirAvan

AbdulkadirAvan

Üye
    Konu Sahibi
Elimde bi tane teyp vardı kullanmıyordum hoporlörlerini çıkarttım.

2 Höporlorlerin 4 kablosu var.

hoporlorler bunlar degil ama benziyor..

bu 2 hoporlorun 2 kablosu var bu iki kabloyu

bu tip kulaklığın küçük höporlerini kestim büyük höporlerin kablosunu bu kücük olana bagladım jak'ıda pc ye taktım .

ses cok az cıktı.

skynet

Üye
Sesin az çıkması normal bir şey çünkü kulaklık çıkışının gücü o hoparlörlere yetmez harici bir amfi'ye ihtiyacın var...:oke:

brs.kzlky

brs.kzlky

Üye
hocam veya teybin aux girişi varsa teybi anfi yerine de kullanabilirsin

AbdulkadirAvan

AbdulkadirAvan

Üye
    Konu Sahibi
hoporlorleri teyp'ten sokmedim vcd player var ondan soktum :) yardımlar icin saolun en iyisi hic bunlarla uğraşmadan pc uyumlu saglıklı bir hoporler almak :ehe

• Beğen
Tepkiler: skynet

zeynelok

Üye
hoporlorleri teyp'ten sokmedim vcd player var ondan soktum :) yardımlar icin saolun en iyisi hic bunlarla uğraşmadan pc uyumlu saglıklı bir hoporler almak :ehe

beyler bendede 2 adet teyip hoparlörü var pc ye taktım sesi az çıktı sordum prizden güç alması lazımmış bu hoparlörleri prize nasıl taka bilirim daha doğrusu fişi hoparlörlere nasıl takabilirim

Olcaymedya74

Olcaymedya74

Üye
beyler bendede 2 adet teyip hoparlörü var pc ye taktım sesi az çıktı sordum prizden güç alması lazımmış bu hoparlörleri prize nasıl taka bilirim daha doğrusu fişi hoparlörlere nasıl takabilirim

Üşüttün galba hoparlör pirize takılırmı hiç :) mazallah hoparlör patlar evin elektirik tesisatı yanar teyp hoparlörün de walt kullanılır volt kullanılmaz :)

• Beğen
Tepkiler: esmeran3
restmod

restmod

Üye
Ufak hoparlorler var baya ses veren onlardan alin bi tane onu sokup icindeki devreyi alin buyuk hoparlorleri baglayin yada devre yapabiliyosaniz.internette amfi devreleri var onlardan kullanin

merto820

Üye
Ufak hoparlorler var baya ses veren onlardan alin bi tane onu sokup icindeki devreyi alin buyuk hoparlorleri baglayin yada devre yapabiliyosaniz.internette amfi devreleri var onlardan kullanin

sony 1990 model SS-D205s (googlede bununla arama yapın SS-D205s 2. fotoğraf) ama uzunluğu 80cm yatay 45 kenarlar 30 çok büyük o zamanda bile 2500 tl ye almıştık ses sistemi kaset üzerine cd çalar ve flash girişi olmadığı için bi kenara kaldırıldı fakat hoparlorünü atmaya kıyamıyorum bir kırmızı birde siyah girişi var ve bayağı elektrik harcıyor kulaklık felan jackine bağlarsam hiç ses çıkmayacağına eminim.. arkadaşımda küçük bilgisayar hoparloru snopy sn-820 foto arama yapabilirsiniz jackini kessem bağlasam ses iyi çıkar mı ve kırmızı nereye siyah nereye takılıyor hata olmaması için neye dikkat etmeliyim?

restmod

restmod

Üye
sony 1990 model SS-D205s (googlede bununla arama yapın SS-D205s 2. fotoğraf) ama uzunluğu 80cm yatay 45 kenarlar 30 çok büyük o zamanda bile 2500 tl ye almıştık ses sistemi kaset üzerine cd çalar ve flash girişi olmadığı için bi kenara kaldırıldı fakat hoparlorünü atmaya kıyamıyorum bir kırmızı birde siyah girişi var ve bayağı elektrik harcıyor kulaklık felan jackine bağlarsam hiç ses çıkmayacağına eminim.. arkadaşımda küçük bilgisayar hoparloru snopy sn-820 foto arama yapabilirsiniz jackini kessem bağlasam ses iyi çıkar mı ve kırmızı nereye siyah nereye takılıyor hata olmaması için neye dikkat etmeliyim?

Gucunun kac watt olduguna bagli buyuk ihtimal cok az gelir onlara bilgisayar hoparlorunun verecegi guc o yuzden guclu bir amfi devresine baglamaniz lazim

esmeran3

esmeran3

Üye
Arkadaş heralde Walt yükseltici adaptörü kas etmiş :)

ben bi kere bilerek denedim hoparlörü taktım hoparlör patladı ama güzel oldu ya :)) bidaha yapmıyosun aynı hatayı:alkis

yasadışıblack

yasadışıblack

Üye
s.a oto amfim jameson amp2920 200w teyp de 4*50 watt.hoparlörler 2 * 200 watt jameson + 2*100 watt hoparlör.şimdii malum amfinin gücü düşük.hoparlörleri hem amfiye hemde teybe bağlasam nasıl olur yada yapabilirmiyim.yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
mizirak36adem

mizirak36adem

Üye
kardeş 5 liraya küçük haparlörler var ses vermeyen ..onlardan al anlar çok güzel ses yükseltip azaltıyor...
Mesaj birleştirildi:

gayet iyi çalışıyor..

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
s.a oto amfim jameson amp2920 200w teyp de 4*50 watt.hoparlörler 2 * 200 watt jameson + 2*100 watt hoparlör.şimdii malum amfinin gücü düşük.hoparlörleri hem amfiye hemde teybe bağlasam nasıl olur yada yapabilirmiyim.yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler
Bağlarsın . Amfi teypten gelen wattı yükseltecek zaten.

Üst Alt