Yardım | Açık öğretimden Örgün öğretime geçiş yapılabiliyor mu?

 • 5 Ekim 2012
 • 2237 Okunma
 • 4 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Ek tercihlerde 23 üniversite yazmıştım. En sona da boşta kalmamak adına açık öğretim yazayım demiştim. Bende ki de şans hiç biri gelmedi Açık Öğretim denk geldi. Açık konuşmak gerekirse pek sıcak bakmıyorum desem yeridir. Ben şimdi bir kaç soru sormak istiyorum bilenlerden yardım istiyorum...

  - Çıkan Açık Öğretim Programına Yerleşmesem (kayıt yaptırmasam) seneye sınava girdiğimde kaç puanım kırılır?
  - Bu açık öğretimden örgün öğretime geçiş var mı? Ne bileyim atıyorum yatay geçiş sınavı tarzı bir sınavla açık öğretimden örgün öğretime geçebiliyor muyum?

  Yani kısacası; kayıt yaptırmasam seneye çok büyük sıkıntı olur mu? kayıt yaptırsam bunu bir şekilde örgün öğretime çevirebilir miyim?

  Yerleştiğim Açık Öğretim Programı: Eskişehir - Anadolu Üniversitesi / İktisat Fakültesi / Kamu Yönetimi (AÖF)

  Şimdiden teşekkürler. İyi forumlar...
   


  Yazan: FormpR
 2. Kayıt yaptırmazsan sıkıntı olmaz, fakat ben yaptırmanı öneririm hem senin için zaman kaybı olmaması açısından hemde kazandığın bölüm iyi...

  Açık öğretimden örgün öğretime geçiş yok maalesef ancak örgün öğretim okurken aynı zamanda açık öğretimden de okuyabilirsin.
   
 3. Yani o puan kırılma olayı kayıt yaptırıp da gitmeyenler için mi?

  Ya aslında kaydımı yaptırayım bir de part-time iş bulurum falan bir şeyler düşündüm ama okuyabilir miyim? sınavları geçebilir miyim? veya iş ararken açık öğretim okuyanlara örgün öğretimlerden farklı bir gözle mi bakılıyor? gibi sorular beni yedi bitirdi. Çok kötü oldu benim için açıkta kalmamak adına yazmıştım ama diğer yazdığım 22 bölüme puanım yetiyordu elbet birisi gelir diye düşünmüştüm. Hatta 1. sırada ki bölüm puanımın da altındaydı ve insanlar sürekli ek yerleştirme de tercih yapanların sayısının az olduğunu söylüyordu. Bende neredeyse emin gibiydim en azından ilk sıralara yazdığım bir yerden geleceğinden ama ne yapalım kısmet böyleymiş. Şimdide kayıt yaptırsam mı yaptırmasam mı diye kararsız kaldım. Bilmiyorum cidden çok kararsızım. Vakit ayırdığın için teşekkür ederim.
   
 4. Rica ederim bence dediğin gibi yap... hem oku hem çalış sıkıntı olmaz açıköğretim pek zor değildir. Tabi öncelik örgün öğretimde fakat iyi bir başarıyla bitirirsen okulunu neden olmasın?
   
 5. Dikey Geçiş Sınavı ile Açık Öğretimden Örgün Öğretime geçilebiliyormuş öğrendiğim kadarıyla. Açıktan okuyacağım için biraz tedirginim bunuda sorayım aklımda kalmasın. İlk senemde sınıfı geçemesem bile atıyorum 1-2 dersi veremedim. DGS'den yararlanıp Örgün Öğretime geçişi deneyebilir miyim acaba?
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/01/2019 - 00:37