Yanlış Uyarı Mesajı Alanlar Dikkat


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
Kayıtdışı cep telefonlarına gönderilmeye başlanan uyarı mesajı kayıtlı telefon sahiplerine de gelmeye başladı. Peki bu durumda ne yapmak gerekiyior?
08 Aralık 2005 09:23
Cihazı kayıtdışı olmadığı halde uyarı mesajı alan tüketiciler abone merkezlerine akın ederken, Turkcell "Bu kişiler bize başvursun" dedi
<div align="center"></div>
Kayıtdışı cep telefonlarına gönderilmeye başlanan uyarı mesajı kayıtlı telefon sahiplerine de gelmeye başlayınca kafası karışan tüketici, operatörlerin abone merkezlerini ve tüketici derneklerini soru yağmuruna tuttu. Dün birçok abone merkezinin önünde kuyruklar oluşurken, tüketici dernekleri de cep telefonu sahiplerini ellerinden geldiğince bilgilendirmeye çalıştı.

Tüketiciler Derneği Başkam Engin Başaran, uyarı mesajlarmdaki karışıklık yüzünden dün 5 binin üzerinde şikayet aldıklarını ve bunların yüzde 90&#39;ının &#39;gönderilen IMEI numarasının kendilerine ait olmadığı&#39;ndan yakındığını söyledi. Bu konuda görüşlerini aldığımız Turkcell yetkilileri, "Bir hat birden fazla cihazla kullanılmış olabilir. Bu durumda, operatörler, o hatta son dönemde kullanan cihazlarla ilgili SMS gönderiyor. Dolayısıyla, kullandığınız hatta gelen SMS, şu anda kullandığınız cep telefonunun IMEI numarası olmayabilir. Eğer, bu IMEI numarası size veya bir yakınınıza ait değilse, yanlış gönderilen IMEI numarasını operatöre bildirmeniz gerekiyor" açıklamasını yaptılar. Ayrıca Telekomünikasyon Kurumu (TK) tarafından ihale edilen ortak altyapı sisteminin tamamlanmamış olmasından dolayı bazı aksaklıkların yaşandığını vurguladılar.

Faturasız cep çöpe
Bu arada 13 Temmuz&#39;dan sonra cep telefonu alanlar, faturasını abone merkezlerine ibraz ederek cihazlarını bloke edilmekten kurtardı. Ancak 13 Temmuz&#39;dan sonra alınmış cihazın faturası yoksa cep telefonlarının kilitlenmesine göz yumacak. Engin Başaran da faturası olanların, cep telefonlarıyla birlikte abone merkezlerine gitmeleri uyarısını yaptı.

vatan
 
van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Bana 3 tane geldi bu şekilde hepsine hayır yazdım..
 
Gokhan43

Gokhan43

Üye
Valla 6230i&#39;yi kutusundan sıfır açtım , ilk kullanıcı ama nafile
 

metintekin

Üye
bana hiç mesaj falan gelmedi
 
NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
bana i tane geldi oda benim 6600 ın kafam rahat daha gelsede hayır yazacam
 
Salihyet

Salihyet

Üye
bana üç tane geldi :S ama hiçbiri benim değil
 
D3N1Z

D3N1Z

Üye
bana daha hiç gelemdi acep ne yapacaz kapanmasında ne olursa olsun ok:
 

aTTra

Üye
Valla bana ne Avea&#39;ya nede Turkcell&#39;e mesaj geldi. O yönden rahatim, fakat Turkcell&#39;in sitesine sorgulad&#305;&#287;&#305;mda kay&#305;t ettiriniz yaz&#305;yor.

13 Aral&#305;k&#39;ta telefonumu kapats&#305;nlar; Avea bayisine giderim, yetkili kimse, surat&#305;na faturay&#305; çarpar&#305;m. A&#287;z&#305;ma gelenide söylerim. Fatural&#305;, yasal yoldan al&#305;nm&#305;&#351; bir telefonu nas&#305;l kapat&#305;rlarm&#305;&#351;? Kolay de&#287;il o kadar kestirip atmak.

Bir i&#351; yapacaklar, yine tam yapamad&#305;lar. Madem yapam&#305;yacaks&#305;n, BIRAK YAPMA KARDE&#350;&#304;M&#33;
 
DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
bana maska imei nosu gelıyo, "puandan duscez 2 gun ıcınde hayır demezsen" yazıyo, hayır deyip gonderıyorum "hatalı" diyo
 
cepix

cepix

Üye
<div class='quotetop'>(aTTra &#064; Dec 11 2005, 10&#58;08 PM) [post=225590]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Valla bana ne Avea&#39;ya nede Turkcell&#39;e mesaj geldi. O yönden rahatim, fakat Turkcell&#39;in sitesine sorguladığımda kayıt ettiriniz yazıyor.

13 Aralık&#39;ta telefonumu kapatsınlar; Avea bayisine giderim, yetkili kimse, suratına faturayı çarparım. Ağzıma gelenide söylerim. Faturalı, yasal yoldan alınmış bir telefonu nasıl kapatırlarmış? Kolay değil o kadar kestirip atmak.

Bir iş yapacaklar, yine tam yapamadılar. Madem yapamıyacaksın, BIRAK YAPMA KARDEŞİM&#33;
[/b][/quote]

Tamamen aynı durum bendede war attra bekleyip görecegiz sorun tk da güncelleme yapmamışlar
 

CannYFoX

Üye
ewet bencede bi işi tam yapacaksın...
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt