Xperia U Vs Xperia Sola

chatluck07

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba, 1 ay'a kalmaz xperia u veya sola alacağım. Ama ikisinin arasında gidip geliyorum. Xperia U'nun SD kart çıkışı olmaması, Xperia sola'nın ise bataryasının çıkmaması arasında bir türlü yol bulamıyorum. Temple Run 2 , Angry Birds , Subway Surfers gibi oyunlar ne kadar yer kapladığını bilmiyorum. Google play'da baktığımda boyutu kısmında ''24M'' gösteriyor. Yani bu 24 Mb mi?
Eğer bu tür oyunlar çok fazla yer kaplamıyorsa Xperia u almayı düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum..

taylan08

Üye
böyle küçük oyunlar oyniycaksan yeter ama sola çoğu oyunu oynatıyor gerçi u da oynatıyor ama hafıza sıkıntı örneğin real racing 3 modern combat 3-4 asphalt 7 wild blood sıkıntı yapmıyor

doqukans2

doqukans2

Üye
bende olan oyunlar
Subway Surfers
Temple run Oz
Temple run 2
Battle bears
Predators
Hill climb racing
THE sims
Arcane legends
My horse
Fruit ninja
Pocket fleet boş hafıza 1 gb telefon 550mb sd bana yetiyor sana yeterse git u al

taylan08

Üye
bende olan oyunlar
Subway Surfers
Temple run Oz
Temple run 2
Battle bears
Predators
Hill climb racing
THE sims
Arcane legends
My horse
Fruit ninja
Pocket fleet boş hafıza 1 gb telefon 550mb sd bana yetiyor sana yeterse git u al

bu tür oyunlar oynayacaksan u al ama hesaba video ve fotoğrafları da kat bence

- - - Eklendi - - -

bende olan oyunlar
Subway Surfers
Temple run Oz
Temple run 2
Battle bears
Predators
Hill climb racing
THE sims
Arcane legends
My horse
Fruit ninja

bu tür oyunlar oynayacaksan u al ama hesaba video ve fotoğrafları da kat bence

fk555897

fk555897

Üye
İki telefonunda özellikleri hemen hemen aynı.

doqukans2

doqukans2

Üye
arkadaşa katılıyorum mesela 550 mb alana en fazla 5 dk HD video çekersin ama FWVGA çekersen 30-40 dakka çekebilirsin hemde u nun ekranı dikey modda iken qwerty klavye ile yazılmıyor ekran dar olduğundan tuşlara basılmıyor (basılıyorda sen s ye basarsın o d çıkarır) :) ama neo v veya solada bu sıkıntı yok onların ekran 3.7'' diye biliyorum ve onlar enine geniş mesela miroda enine u dikine olduğundan sıkıntı oluyor ben 1-2 aya xperia S veya SIII alıcam

mugenx

Üye
bataryanın önemi yok donduğunda ses di sanırım onunla birlikte başka bi tuşa basınca kapayıp açıyo kendini bence ikisinide bırak s3 mini al sola yada u yada güncelleme gelmicek 4.0 da kaldılar s3 mini o fiyatta en iyisi

doqukans2

doqukans2

Üye
bataryanın önemi yok donduğunda ses di sanırım onunla birlikte başka bi tuşa basınca kapayıp açıyo kendini bence ikisinide bırak s3 mini al sola yada u yada güncelleme gelmicek 4.0 da kaldılar s3 mini o fiyatta en iyisi
s3mini mi o telefon 5 para etmez babama aldık hiç memnun değil tamam güzel ama u ve özellikle solanın tasarımı harika ve ayrıca s3mini sola veya u ile aynı düzeyde değil onu en az xperia p ile karşılaştırmalısın s3mini de ram 1 gb iken sola ve u da 512 bu yüzden sola ve u baştan kaybeder ?

sinan627

sinan627

Üye
hiç düşünmeden sola derim u da çok iyi bi tel ama sd kartının olmaması olayı bitiriyor hd video çekimlerinde çok yer kaplıyor 4 gb oldukça sıkıntılı herzaman angry birds gibi küçük oyular oynamak istemezsin sola birçok büyük oyunu hiç sıkıntısız çalıştırıyor 1 gb nin üzerinde olan oyunlar için oldukça u da sıkıntı olabilir kaldı ki daha resimler ve müzikler var bunlara hiç bellek kalmıyor ama yine de tercih senin

- - - Eklendi - - -

bende iki haftadır özellikle sony modellerini araştırıyorum xperia p alıcam yarın gold da indirim var şuan 830 lira bence kaçırılmayacak bir fırsat sola da u da xperia p nin yanında çok sönük kalıyor 23 nisan da gold daki indirim bitiyor kaçırma bence ;)

mastris

mastris

Üye
arkadaşa katılıyorum mesela 550 mb alana en fazla 5 dk HD video çekersin ama FWVGA çekersen 30-40 dakka çekebilirsin hemde u nun ekranı dikey modda iken qwerty klavye ile yazılmıyor ekran dar olduğundan tuşlara basılmıyor (basılıyorda sen s ye basarsın o d çıkarır) :) ama neo v veya solada bu sıkıntı yok onların ekran 3.7'' diye biliyorum ve onlar enine geniş mesela miroda enine u dikine olduğundan sıkıntı oluyor ben 1-2 aya xperia S veya SIII alıcam

kardeş bnde xperia u kullanıyorum ama dikey modda msj yazarken hç sıkıntıyla karşılaşmadım takır takır yazıyorum ... Eğer hafıza yönünüden işin yoksa xperia u derim :)