Xperia Tipo Aldım :)

Sponsorlu Bağlantılar

ugur1000

ugur1000

Üye
    Konu Sahibi
Xperia Tipo Aldım :)
arkadaşlar xperia tipo aldım sorusu olan varmı ?
öncelikle çok güzel ve akıcı pilini test etmedim bi güncelleme vardı onu kuruyorum ama çok güzel mini 2 alıcaktım ama adam bunu gösterince bunu aldım ama aralarında pek fark yok özellikle 3d performans açısından
çok güzel takılma filan yok sorusu olan sorsun ha bişeyi unuttum sony kalitesi var cihazda :)

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
Hayırlı olsun fena cihaz değil :)
Edit: Sen galaxy mini2 almayacakmıydın? :hmmm

SwiftKey3

Üye
ozaman androidin dibine vurma vakti geldi hata yapıp symbian filan almamışın iyiki hayırlı olsun

Kerim.

Kerim.

Üye
antutu yapsana bi

MrExpert

MrExpert

Üye
Hayırlı olsun ama yinede mini2 daha iyi olabilirdi.

ugur1000

ugur1000

Üye
    Konu Sahibi
son anda karar değiştirdim ama bundan daha memnunum zaten 3d hızı açısından eşitler neredeyse zaten bu telefon ics li jb gelmicek ama pek gerek bi yönü bulmadım yani aklım sony de kalmıştı zaten
sevmediğim tek yönü dokunmatik butonların uykudan uyandırmaması bi yolunu bulamadım ama sinir oldum bidaha açma tuşuna basılıyor :D
antutu
ram 391
cpu-i 496
cpu f 396
2d 345
3d 1827 (çok fazla geldi ilginç)
database io 330
sd write 6.5 mb/s
sd read 13.7 mb/s
toplam 3987 ile galaxy s in çok yanında
ayrıca ics ile glmesi çok iyi kasar diyenlere de hiç kasmıyor ilk aldığımda çok kasıyodu 22 mb lık bi güncelleme kurdum şimdi sudan daha akıcı
şu an root yapmaya çalışıyorum

- - - Eklendi - - -

hayırlı olsun dediğiniz için sağolun ayrıca bana bedava verseler symbian almam :)

007aliinan

Üye
aynen. hayırlı olsun dostum bende sola var :)

avast

avast

Üye
arkadaşlar xperia tipo aldım sorusu olan varmı ?
öncelikle çok güzel ve akıcı pilini test etmedim bi güncelleme vardı onu kuruyorum ama çok güzel mini 2 alıcaktım ama adam bunu gösterince bunu aldım ama aralarında pek fark yok özellikle 3d performans açısından
çok güzel takılma filan yok sorusu olan sorsun ha bişeyi unuttum sony kalitesi var cihazda :)

Usta mini2 alydn hni :-D bide tiponun ekran 256k yaziyo

avast

avast

Üye
ben daha hic gorilla klaslik drum yasamadim 5 tlye jelatin aldm benim 3d performans antutuda 2200 cikti

- - - Eklendi - - -

bide sen hangi bench i yaptn rootlayabildnmi bnde rootlamayi dusunuyorum artilari neler eksileri neler

ugur1000

ugur1000

Üye
    Konu Sahibi
unlock root ayrıca root rahatlıktır :) istediğimi siliyom , işlemci hızını ayarlıyom :)

ugur1000

ugur1000

Üye
    Konu Sahibi
ben mini2 yi nasi rootlayip over clock yapcam androidsin madem bi el at artik :-D
unlock root olmadıysa (usb hata ayıklamayı ve driverleri kurmayı dene) xda daki rootu deneyeceksin birine çevirttir 2nd method
benim ingilizcem kötü :D çevirecek kadar değil eğer bunu yapmassan jb gelmesini bekle o zaman rootlanır belki
ben rootlarkende nette en çok bulunan metod işe yaramıyordu unlockrootu denedim oldu

- - - Eklendi - - -

ben mini2 yi nasi rootlayip over clock yapcam androidsin madem bi el at artik :-D

ayrıca overclock a pek heveslenme hem çok performans alamassın hem pil ömrü azalır hem kernel falan atman lazım yoksa sadece düşürebilirsin hızı

plus68

Üye
sar değeri yüksek biraz telefonun bunla ilgili bir rahatsızlık duyuyormusun?

Osman_E

Üye
Tipo, mini2'den Hem performans hem kalite hemde yazılımsal anlamda daha iyi bir telefon. Mini2'nin ekranı 16M ama görüntü soluk hiç beğenmedim. Tipo'nun ekranı çok güzel net ve canlı. Benchmark Skor'undan 4300 aldım. Quadrant Skorundan 1850 alarak Desire HD'yi geçtim.

Root işlemini sağlıklı bir şekilde gerçekleştiren var mı ? Overclock yaparsam çok deli telefon olacak.

ugur1000

ugur1000

Üye
    Konu Sahibi

yo zaten hep uçuş modunda ama konuşunca falan baş ağrısı yapmıyor hem sarı geçtim şimdi oturduğumuz odada telefon harici nekadar radrasyon var haberin varmı ??? telefonun 7-8 katı kadr çok takılma bunlara

evet ben mini 2 alıcaktım adamın bu teli gösterdiğini farketmedim görünce hemen aşık oldum ve aldım

bende puan 3900 hep acaba neden cm 10 kurucam artış olurmu
dokunmatiğide çok iyi kar yağarken falan bile çalışıyor

- - - Eklendi - - -

yo zaten hep uçuş modunda ama konuşunca falan baş ağrısı yapmıyor hem sarı geçtim şimdi oturduğumuz odada telefon harici nekadar radrasyon var haberin varmı ??? telefonun 7-8 katı kadr çok takılma bunlara

evet ben mini 2 alıcaktım adamın bu teli gösterdiğini farketmedim görünce hemen aşık oldum ve aldım

bende puan 3900 hep acaba neden cm 10 kurucam artış olurmu
dokunmatiğide çok iyi kar yağarken falan bile çalışıyor

ali54st

Üye
ben bu telefonu almayı düşünüyorumda oyun oynamak için açıkcası snce bu telefonu almalımıym oyun kaldırmı yani güzel oyunları ve kasmamaıs gerekiyor yardımcı olurmsun bana

Xelord

Xelord

Üye
ben bu telefonu almayı düşünüyorumda oyun oynamak için açıkcası snce bu telefonu almalımıym oyun kaldırmı yani güzel oyunları ve kasmamaıs gerekiyor yardımcı olurmsun bana

Arkadaş telefonu kullanıyor sonuçta yine yardımcı olur da ben şunları söylemek istedim:
-800mhz 512ram var. -Bende ki Rayde 1ghz 512ram var, kastığı oyunlar var. Mesela; Modern combat4, wildblood... Yüksek kaliteli oyunlar bunlar. İlerde çıkan oyunlarda da kasma olacaktır. Ama arkadaş dead triggerı kasmadan oynadığını söylüyordu. Yine oyunları çalıştırır kasanlar olur da akanlar da olur, her oyunu oynayamazsın ama oynarsın. Nova2,3 Asphalt6,7 kasacağını sanmam. (Arkadaş yardımcı olur yine)
-180ppi Ekran küçük ve çözünürlük düşük o yüzden pek iyi bir görüntü kalitesi alamazsınız.

ali54st

Üye
senin bana önerdiğin bi telefon varmı acaba 300 tl ile 500 tl arasında bişi aroyordum bn androiti 4.0 ya baya yüksek yani çoğu oyunu kaldırır sanıyodum bn yardımın için saol

ugur1000

ugur1000

Üye
    Konu Sahibi
yeni gördüm şöyle durum aslında sg ve dead trigger çalışıyor llakin yüksek grafikli oyunlarda kasıyor ornegın temple run brave de çok çimen gibi detay olduğu için kasma oluyor ama piyasadaki asphalt 7 ve nova 2 çalıştırır diyorum ama 3 de emin değilim
ayrıca sg:deadzone da kasmıyor lakin grafik sorunu var
300-500 arası arıyorsan gayet iyi ama gidip salaklık yapıpda galaxy ace falan alma :D fiyat aralığı benim de öyleybi bu telefonu buldum ve memnunum
ayrıca cyanogen mod 10 kurdum antutu puanı 4080 oldu :)
pil olarakta gayet iyi

Üst Alt