Xperia s sarj sorunu (Yardım lütfen)

 • 10 Mart 2013
 • 976 Okunma
 • 8 Cevap

 1. Konuyu 2 kere açtıysam üzgünüm daha önce açtım galiba gelmedi.

  Xperia s var elimde 5 aylık falan daha sim takmadim. Canavar ama telefonda sarj sorunu var.

  Sim takılı değil, parlaklık minimum, wi fi, 3g vs kapali. Ramde uygulama çalışmıyor.Derste teli açmıyorum. 2-3 saat oyun oynuyorum sarj bitiyor.

  Telefon geceden aksama ayni sartlarda açıksa 20% değilse 1-2% sarj gidiyor.

  Evde parlaklık sonda, wi fi açık, oyun + net sarj 1 saatte 50-55% gidiyor.

  Ne yaparsam 10 saat, 2si oyunla sarj dayanır?
   


  Yazan: HeavyXS
 2. Teşekkürler (!)
   
 3. arkadaşım ilk olarak uygulama yöneticisinden kullandığın uygulamarin kaç mb ram yediğine bak 25 mb dan fazla yiyen varsa sil yinede aynı problemi yazarsan git bataryayi şoklattir yada yeni batarya al
   
 4. Ramdan kaparım ama cok uygulama yüklü. Batarya degişmiyor malesef (vida sök değişir) . Nasıl şoklattırırım, zararı olur mu?
   
 5. 3 saat oyun oynarsan yeni tip tüm android işlemcili telefonların şarjı biter genelde. benim çocuk eline alıyor oynuycam diye 3 saatte bitiriyor bu genel bi sorun. Bir android olarak motorola droid maxx çıkardı batarya mah yüksek olan 4 gün gidiyor şarjı gidiyor gerisi zaten konuşsan birgün gidiyor ikiyi zor görenler var nete girme şunu yapma bunu yapma 2 gün gider. Motorola gibi yüksek mahlı batarya koysalar ölürler sanki
   
 6. Bataryanı degistr
   
 7. Neyse konum eskidi ama genede yazanlara teşekkürü unutmayalım . Teşekkürler . Bu arada jb ile hem az ram yer hem stamina mode ile adam olur diye düşünüyorum, yoksa It's my last Sony diyip kıytırık Samsung alacağım(Samsung almam HTC alırım gene de :D ) .
   
 8. custom rom ve kernel deneyin
   
 9. Root atmayacagim bir sure.
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
21/02/2019 - 10:25