Xperia Arc S telefonum açılmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

eeren1234

Üye
    Konu Sahibi
Xperia Arc S telefonum açılmıyor
Telefonuma root atıp bootloader açıp rom yükleyip 1 aydır kullanıyodum.Geçen Yeni bi rom gördüm sevdim bilmiyodum rom rom üstüne yüklenmediğini,cmwden yükledim tel açılmıyor sony yazısında kalıyor .Pc companion dan onarma yapıyorum başlıycakken telefon yazılımı değişmiş filan yazıyor.Nasıl yapcam tekrar telefonu yardım edin:ağlarım:

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
Recovery gir, eski romlara ait kalıntıları sil. Daha sonra hangi romu kurmak istiyorsan yükle

taylan08

Üye
flashtool ile stock rom kur telefonun mutlaka açılır.

eeren1234

Üye
    Konu Sahibi
Recovery gir, eski romlara ait kalıntıları sil. Daha sonra hangi romu kurmak istiyorsan yükle

anlamadım Recovery :D derkene daha açık söylermisin

- - - Eklendi - - -

Telefonumu normal haline nasıl getirebilirim söyleyin nolur sony pc companion yazılım hatası veriyor bitane rom vardı Xperia Arc ın yükledim ancak tel öyle açabildim ama root gitti sanırım kamera filan açılmıyor eski haline nerden çevircem söyleyin nolur

faLanca.

faLanca.

Üye
Bu anlatacaklarımı cihazın rootlu ve clockworkmode'un yüklü olduğunu varsayarak yazıyorum.

Öncelikle yüklemek istediğin rom ve cihazdaki kernel sürümüne ait wifi modül dosyaları sd kartta kalsın. Cihaz açılışında ekranın parlaklığı yükseldiğinde (sony logosu) ses kısma tuşuna basılı tutarak clockworkmode'da açılmasını sağlayacaksın. Ekrana gelen menüden wipe data/factory reset, wipe cache, advanced > wipe battery stats, advanced > wipe dalvik cache ve son olarak Mounts and Storage'da Format/System adımlarımı izlemelisin. Bunları yaptığımız zaman telefonundaki bütün verilerin kaybolacak ve yüklü olan rom silinecektir.

Yine clockworkmode'da Install zip from SD card seçeneğini seçip Choose diyerek hafıza kartında olan romu göstererek yeni rom'unu cihaza kurabilirsin. Yeni romunda wifi problemleri yaşarsan yine aynı adımı uygulayarak hafıza kartına atmış olduğun wifi modüllerini flaşlaman gerekiyor.

Clockworkmode'da Ses açma/kısma menüde gezinmeni, geri tuşu bir önceki menüye dönmeni, home tuşuda seçim yapmanı sağlar.

Eğer rom seçiminde kararsızsan Ultimate HD 3.0.2 kullanıyorum ve şu an memnunum.

Üst Alt