Xperia Arc S Rom Yükleme Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Deepkicks

Üye
    Konu Sahibi
Xperia Arc S Rom Yükleme Sorunu
Arkadaşlar merhabalar. Bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız gerçekten sevinirim. Telefonda şu an 2.3.4 sürümü yüklü ve rom atabilmem için güncellemem gerekliymiş sanırım. PC companiondan 4.1 e güncellemeyi denedim companion her şeyi indirdi fakar tam güncelleme kısmına geldiğinde telefonu görmüyor. Telefonu bilgisayara usbyle bağlayıp geri tuşuna basılı tutuyorum fakat telefon bağlanılamadı diyor ve güncelleme başlamıyor. Telefonu güncelledikten sonra da Ultimate HD rom atmayı düşünüyorum ve nasıl yapacağım konusunda çok az bilgim var telefon rootlu değil. Eğer üşenmeyip açıklama yaparsanız çok memnun kalırım 2 gündür uğraşıyorum valla :)

Invoke

Invoke

Üye
- Telefonu güncellemene gerek yok. (Zaten arc s için 4.1 diye bir sürüm yok, en yüksek 4.0.4 var Sonynin sunduğu.)
- Custom rom yüklemeden önce yapman gereken iki şey var:
1.Bootloader kilidini açmak.
2. Cwm yüklemek.

Cwmyi nette bir ara bulursun hemen. Bootloaderı nasıl açacağın imzamdaki flashtool konusunda yazıyor.
Tavsiye: Ultimatehd yerine legacyxperia 4.4 tavsiye ederim, yine linki imzamda var.

Deepkicks

Üye
    Konu Sahibi
Telefonu güncelledim dün sonunda ama gerek yokmuş olsun. Peki root konusu var galiba bir de rootlamam gerekmiyor mu ? Gösterdiğiniz adımları da yapacağım bir sıkıntı olursa yazarım yine çok teşekkür ederim :) Son olarak önerdiğiniz romun özellikleri nelerdir ?

Invoke

Invoke

Üye
Roota gerek yok. Cwm yüklemelisin. Bazı yöntemler de cwm için roota dolaylı yoldan gerek olabilir ama rootsuz da cwm yüklenebilir yani asıl amaç: bootloaderı açmak ve cwm yüklemek.

Akıcı, hafif, en son android sürümü.

Deepkicks

Üye
    Konu Sahibi
Anladım o zaman boş bir zamanda halledeyim ben onu. Yaparken takıldığım yerlerde pm atsam yardım edebilir misiniz ?

Invoke

Invoke

Üye
Bu aralar yoğunum, müsait olursam ederim tabiki.

Deepkicks

Üye
    Konu Sahibi
Peki o zaman teşekkür ederim tekrar.

• Beğen
Tepkiler: Invoke
Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
bence 4.4.2 kit kat rom yüklemek üçün roota ve Cwm kurtarma yüklemeye gerek yok. sadede cihazın Bootloader kilidini açmak yeterli.
zaten zip içindeki kernel(.img) dosyasinda Cwm yüklü olarak geliyor.Cwm yükleme sadece stok kernel üçün diye biliyorum.çünkü Sony nin stok kernelinde Cwm kurtarma özelliği yok ama sonradan yüklenebiliyor. diğer kernellerin hepsi Cwm kurtarma yüklü olarak hazırlanıyor :)

• Beğen
Tepkiler: Invoke
Invoke

Invoke

Üye
Doğru söylüyorsun aslında. Bootloaderı açtıktan sonra flashtooldan kerneli flashla, cwmde yüklenir.
Bir işi iki etmişim. :D

Üst Alt