xp hızlandırma

Sponsorlu Bağlantılar

crazyboy32x32

Üye
    Konu Sahibi
xp hızlandırma
arkadaşlar ben xp yi
hızlandırmak istiyom ama nasıl hızlandırabilirim
işlemcim pentium 4 1.5 32 mb gforce ekran kartı 20 gb harddısk 327 mb ram ;;)

msw

msw

Üye
işlemci 3000 mhz
Ram 1 gb
ekran kartı (oyun için) 128 mb gf 6600
hard disk 160 gb
yaparsan hızlanır

:DD :DD

neoki

neoki

Üye
bence hard disk'i fazla yaparsa iyice yavaşlar eğer 20Gb yetiyosa söylediklerinle bilgisayar uçar.... tabii bunların yanında birkaç ayarda yapmak zorundasın...

__Midas__

__Midas__

Üye
Xp speeder diye bir program var hızlandırdığı söyleniyor
burdan yak
ama bilgisayarını spyvare den, virüsden korursan zaten hızlıdır
bunuda dene istiyorsan.
kullanımı basit fast ve slow var fast hızlandırıcı,onun seviyesini 2000 yap ve apply de bu kadar,bilgisayarın kalkışa hazır.

bjknemesis

Üye
Originally posted by crazyboy32x32@Sep 22 2005, 06:51 PM
arkadaşlar ben xp yi
hızlandırmak istiyom ama nasıl hızlandırabilirim
işlemcim pentium 4 1.5 32 mb gforce ekran kartı 20 gb harddısk 327 mb ram ;;)
[post=174176]Quoted post[/post]​

arkadaşım xpyi hızlandırmak istemişsin 2 anlam çıkıyo
1-overlock yaparsan olur ama işlemcin pentium olunca fazla etkisi olmaz gibi-_-

__Midas__ ın da dedigi gibi xp speeder programı var ama bu yama programlara güvenme yama çünkü düzgün bi hızlanma göremezsin-_-

2-eger parça degiştirirsen bu sorunu tamamen halledersin ram sanırım ddr en 512 al ekran kartında 64mb olabilir ;;)

hardisk in tamama yakın doluysa yavaşlar ;;)

aklıma gelenler bunlar umarım yardımım dokunur saygılar ;;)

gottik

Üye
arkadaşım çoo k saol:megafon::oke:

--------------- Ekleme ---------------

beyler bendeki pc 512 ram pentium R 128 ekran kartı xp speeder ayarlarını 2000 ve ya daha yüksek yapsam olurmu:bilmem::bilmem::bilmem:

Dawn

Dawn

Emekli Yönetici
:):):) yeni kasa al bence

rk1_md

Üye
kardeşim vardemişsin kırık link vermişsin düzel tirsen sevinirim

haystars

haystars

Üye
arkadaşlar bunun tek yolu var xp hızlandırmak için yok şu programdı yok bu programdı diyemezssiniz çünkü performans belirlidir burda yapılacak tekh şey diğer arkadaşların dediği gibi yeni bir kasa almaktır ekran kartı 32 imiş eğer 3d programlara girmeyeceksen sadece işlemci ve ram alman yeterli daha sonra pcye tanıtırsın ama eğer oyun oynarım falan diyosan tekh yapman gereken yeni bir kasa almak( ekran kartı min: 256 pixel shader 3.0) arada bir bilgisayarı soğuk tutmak ve fazla yüklenmemek en iyi yöntem (soğutucu da takabilrsin) ama sen bilirsin bu programların ne kadar işe yaradığını pek tahmin edemem Yardım edebildiğsem ne mutlu bana :sn:

bilalorg

bilalorg

Üye
yaw arkadaşlar benim pc de çok kasılıo yaa..4 gb ddr2 ram,intel core quad 2 ,1024 nvidia ekran kartı,320 gb harddisk ama hala sp 3 yüklü olmasına rağmen kasılıo.lütfen yardım:(

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
yaw arkadaşlar benim pc de çok kasılıo yaa..4 gb ddr2 ram,intel core quad 2 ,1024 nvidia ekran kartı,320 gb harddisk ama hala sp 3 yüklü olmasına rağmen kasılıo.lütfen yardım:(
bölebir makine nsl kasar ya:hmmm

ritmixcan

Üye
pff..:S

mehmet6327

Üye
arkadaş inbiyor

Burak

Üye
yeni pc al :)

fromhand

fromhand

Üye
SelamünAleyküm bnm de pc açısında sorunlarıma gına geldi bıktım artık :off:

AMD Phenom II 955 x4 quad core 2.20 4Gb ddr2 ama bellek lar az CPUID İLE BAKTIM (400-600) tam çöplük ama malesef cebe güvenemiyorum...Nerde kalmıştık 512 Mb ddr2 oda aynı mhz ye sahip DVD ROM multi veya ultra seagate sata II ST3160813AS Barracuda 7200-11 160 Gb 8 mb lache li Xp pro sp3 bir pc...2-3 ayda format atmam icap ediyo hdd yznden sebebi hdd den tik tik diye ses gelmesi 1 ile 4 defa arasıdan değişiyo sürekli değil.Ama o ses ÖLÜM MARŞI gibi bnm için pc 10 sn dondu tekrar geldi 1dk (Aslında oda çooookkk bakmayın) açılan pc 5-8 dk arasında açlıyo işlemlerde çok yavaş bir sürü düzgün program kullan pc hızlandırma disk temizleme defrag (birleştirme) kayıt defteri düzenleme vs vs gene yavaş gene yavaş ek fan bile bulup pc ye yandan hdd soğutma yapıyorum işede yarıyo gerçi..:) Ama nasıl halledebilirm bu hdd in yavaşlığını gerçi bi programla bios tan yapılıyormuş ama sıfırlıyo oda lazım bana bilgiler depolıcak birşey yok Umarım eksik yoktur hata varsa aferdersiniz...Günlerdir gözlerim kıpkırmızı çare arıyorum Yardımcı olucaklara çok çok teşekkür ederim...

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Gözlerine yazık etme.Farklı bir HDD takıp PC'nin hızını filan kontrol et.Sorun yoksa yeni bir harddisk al gitsin neden bukadar çabalıyorsun anlamadım.Disk bozulmuş işte.

fromhand

fromhand

Üye
Öncelikle teşekkür ederim...O ses 2 gndür yok ama pc o sesten sonra 3 gün önce 10 sn dondu belirtmiştim sonra çok ağırlaştı brz hızlandırdım hdd programlarıyla da inceledim hata oranı yok yazıyo ama pc ağır :S Yenisini zaten alıcam ama bu aralar değil..:S O zmn a kdr hızlandırmak istiyorum :hmmm

--------------- Ekleme ---------------

Birde güncellemeler varda henüz yapamadım...Kapalı mı ? dersen oto güncelleme kapalı neden;açsamda kapasamda format gerekiyo illa kapalı iken bu süre uzuyor açıkçası ama güncelleme programlarıyla baktığımda ses anakart usb girişi için internet için (hdd) için güncelleme çıktı ama hdd i henüz yapamadım :S sorunumda orda zaten

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Dostum HDD yazılımları filan oluşabilecek yazılımsal hatalara müdahale eder.Donanımsal bir arıza olduğu kanısındayım.Bunlar bu tür (donanımsal) hataları düzeltemezler ya da hata olup olmadığını algılayamazlar.

fromhand

fromhand

Üye
O halde B planı; dikkatli kullanıp yenisini alana kdr idare edicem..:) ilgilenildiği için çok teşekkür ederim!..