xbox 360

 • 2 Nisan 2013
 • 2355 Okunma
 • 6 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. arkadaşlar xbox 360'a jtag yaptıracağım fakat mesela jtag'in kalitelisi var mı? yani başka bir yer jtag yaparken daha iyi ya da daha kötü yapması gibi bir durum var mı?
   


  Yazan: yunus486
 2. Evet var.Cihazın stabilitesi değişebiliyor.JTAG'tan sonra cihazı 5 saniyede de açılan var 2 dakikada da.Bu sorunu sonradan bilen birine götürüp düzeltebiliyorsun ama masraf çıkar.Ayrıca açılış süresi geç olan, stabilitesi kötü olan cihazların 2. el fiyatı sağlam düşüyor.
   
 3. jtag ne kardeş ? jailbreak gibi birşey mi ?
   
 4. XBOX'ta korsan oyun oynatma ve korsan sektörü PS3'ten kat ve kat fazla.Jailbreak gibi bir şey evet.XBOX'ta 3 çeşit hack yöntemi var.

  En gelişmişi ve sadece 2011 öncesi üretimlere uygulanabilen "Dual Nand" işlemi.Bu işlem ile 2 cihaza sahip oluyoruz.Bir tarafı RGH'li-JTAG'lı ya da FW'li diğer tarafıda orjinal oluyor.Yani banlanmadan sahte oyun oynayabiliyor, online oynamak istediğimiz oyunların orjinallerini de satın alıyoruz.

  Bir diğer işlemde FW.Bir yazılım ile XBOX hackleniyor ve korsan CD çalıştırmaya başlıyor.Fakat bu durumda HDD'ye oyun atıp oynayamıyoruz.Avantajı ise korsan CD ile XBOX Live'dan Gold üyelik alırsak online oyun oynayabiliyoruz.Tabi banlanıncaya kadar.Microsoft banlarsa online oyun zevkimiz sonsuza kadar bitiyor.Microsoft 3 yılda da banlayamayabiliyor, 1 haftada da banlayabiliyor şans işi yani.

  Son işlem ise RGH-JTAG olarak bilinen yöntem.Bir çip aracılığıyla XBOX'ın HDD'sine oyun atıp oynayabiliyoruz.Fakat bu yöntemde de online oyun oynayamıyoruz ve sahde CD çalıştıramıyoruz.

  Benim yeni cihazda Dual Nand var.İyiki eski Arcade kasayı satıp bunu almışım.Gerçekten çok iyi.Oyunu indiriyor test ediyorum eğer beğenir, online oynamak istersem orjinalini satın alıyor ve oynuyorum :)
   
 5. oda iyimiş ya :) Dual Nand en mantıklısı zaten bunların içinde,keşke ps3'lerde de olsa öyle birşey :(
   
 6. E Blue-Ray'in avantajı bol ama hack işini baya zorlaştırıyor.PS3'ü hacklenince PES 2013, 2K13 falan yüklenemiyormuş o oyunlar 4.30'a çıktığından sanırsam doğru mu biliyor musun ?
   
 7. Yok ya her oyun hackli ps3 e kuruluyor yeterki ps3 hackli olsun :)


  Mesela ben ps3 u kirdirdim yarin elimde inşallah adam bana farcry 3 Crysis 3 black ops 2 yeni most wanted i falan yukledi su anda :)

  Ama sirf dual nand için Xbox alinir valla :)
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
17/01/2019 - 09:33