Xbox 360 çıkış tarihi açıklandı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
    Konu Sahibi
Xbox 360 çıkış tarihi açıklandı
Microsoft'un merakla beklenen yeni nesil oyu konsolu Xbox 360'ın piyasa çıkış tarihleri resmen açıklandı. Açıklamaya göre konsol ilk etapta 22 Kasım tarihinde ABD'de çıkacak. ABD çıkışından kısa bir süre sonra da Avrupa ve Japonya çıkışları gerçekleşecek.Oyun dünyasının sabırsızlıkla beklediği, yeni jenerasyon oyun konsollarından Microsoft destekli Xbox 360'ın piyasaya çıkış tarihleri açıklandı. Buna göre konsol ilk etapta 22 Kasım'da ABD'de çıkacak. Şükran Günü ve yıl sonu alışveriş sezonundan hemen önce piyasada bulunacak olan konsolun Avrupa çıkış tarihi 2 Aralık, Japonya çıkış tarihi ise 10 Aralık olarak açıklandı.

Microsoft, 25 milyon dolarlık bir hacme sahip olan oyun konsolu sektöründe Sony'nin tahtını elinden alarak işletim sistemi piyasasında olduğu gibi bu alanda da liderlik yapmak istiyor. Bu yüzden piyasaya erken çıkma gibi bir avantajdan faydalanmak isteyen Microsoft, rakiplerine göre yaklaşık yarım yıllık bir zamana sahip. Merakla beklenen bir diğer oyun konsolu PlayStation 3'ün ise baharda piyasada bulunması bekleniyor.

İki farklı sürüm

Microsoft geçtiğimiz haftalarda Xbox 360'ın fiyatlarını açıklamıştı. Konsolu iki farklı sürümle piyasaya süreceğini bildiren Microsoft, fiyatlandırmayı da buna göre yapıyor. Çekirdek sistem olarak adlandırılan ekonomik sürümün fiyatını ABD'de 299 dolar olarak belirleyen şirket, gelişkin sürümü ise 399 dolar olarak fiyatlandıracak. Bu iki sürümün Avrupa'daki fiyatları ise 299 ve 399 avro olacak.

Açıklamalara göre çekirdek sistemde, gelişkin sistemle beraber gelen kablosuz oyun kolları, ayrılabilir sabit disk ve diğer aksesuarlar bulunmayacak. Sabit disk, bazı oyuncular için oldukça önem teşkil ediyor; zira sabit disk olmadan bir önceki Xbox oyunları oynamak mümkün değil. Ayrıca sabit diskin Xbox 360 oyunlarında pek çok fayda sağlayacağı üzerinde duruluyor.

(Hürriyetim)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt