wp8 de multitasking özelliği hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

a10m6t

Üye
    Konu Sahibi
wp8 de multitasking özelliği hakkında
Ya Bi Allah ın kulu söylesin ( bu arada lumia 620 kullanmaktayım ) bu nasıl bir multitasking dir programlar arasında geçiş yaptığımda diğer programlar yapmakta olduğu işlemi ya durduruyor yada taa en başa alıyor aşırı derecede sinir oldum bu duruma herkeste mi böyle ileride düzeltilebilecek bir şey midir bu

ecel54

ecel54

Üye
batarya tasarruftaysa uygulamalar arka planda çalışamaz. ayrıca her uygulamada arka planda çalışamaz. çalışabilmesi için uygulamanın ona göre yazılması gerekir. hangi uygulamalarda bu sorunu yaşıyorsunuz ve batarya tasarrufun kapalı olduğuna ve ayarlara girince sola kaydırıp arka plan görevlerine girip uygulamanın izni olup olmadığına bakın

Türe

Türe

Üye
Multitasking diye bişey yok. O gördüğün recent ekranı.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Multitasking diye bişey yok. O gördüğün recent ekranı.

öyle degil Süleyman. Bazı uygulamalar senin de dedigin gibi gecmiş listesi olarak gözüküyor. Ama bazilari arkaplana atinca da calişmaya devam ediyor ve geri tuşuna basili tutup uygulamayi geri cagirabiliyorsun. Arkaplanda calişma destegi olan uygulamalar ayarlar/arkaplan gorevleri/advanced'a tiklandiginda listelenir.

Türe

Türe

Üye

öyle degil Süleyman. Bazı uygulamalar senin de dedigin gibi gecmiş listesi olarak gözüküyor. Ama bazilari arkaplana atinca da calişmaya devam ediyor ve geri tuşuna basili tutup uygulamayi geri cagirabiliyorsun. Arkaplanda calişma destegi olan uygulamalar ayarlar/arkaplan gorevleri/advanced'a tiklandiginda listelenir.

O kadar da olsun :ehe :tebessüm:

- - - Eklendi - - -

Bu arada yarın Ankara/ODTÜ gezisi var abi. Ankamall'da 920'yi inceleyeceğim inşallah. :islik

papakudioflu

papakudioflu

Admin

O kadar da olsun :ehe :tebessüm:

- - - Eklendi - - -

Bu arada yarın Ankara/ODTÜ gezisi var abi. Ankamall'da 920'yi inceleyeceğim inşallah. :islik

hala daha incelemedim dersen sırt üstü yere düşerim şimdi:D

Bu arada uygulamanin arkaplanda calişip calişmayacagini uygulama veya oyunu yazan geliştirici belirliyor.

pirenuri

pirenuri

Üye
Ben de dun Ankara ODTÜ gezisindeydim . AnkaMALL a da uğradık elimde Lumia 920 olduğu için 920 yi incelemdim ben. Aksesuarlara baktım.

Türe

Türe

Üye

Bu arada uygulamanin arkaplanda calişip calişmayacagini uygulama veya oyunu yazan geliştirici belirliyor.

İyiymiş :hmmm

Afyon'da öyle teşhir ürünü koyan yer yok ki abi bir tek Vatan var orası da uzak :D

- - - Eklendi - - -

Ben de dun Ankara ODTÜ gezisindeydim . AnkaMALL a da uğradık elimde Lumia 920 olduğu için 920 yi incelemdim ben. Aksesuarlara baktım.

Tanıtım fuarı nasıldı ?

pirenuri

pirenuri

Üye

İyiymiş :hmmm

Afyon'da öyle teşhir ürünü koyan yer yok ki abi bir tek Vatan var orası da uzak :D

- - - Eklendi - - -

Tanıtım fuarı nasıldı ?

Ben çok beğendim mma okuldaki hocalar Bi rahat durmadı :) Bayağı kişi vardı . Bu arada ODTÜ de en az 5-6 kişi de Lumia 920 gördüm:)

kelebekavcisi

Üye

Arkadaşın demek istediği şey (doğru anladıysam) mesela seviyeli oyunlarda diyelim 5. leveldeyken oyunu açtın ve 12. levele kadar oynadın.Oynarken o an için whatsappa girmeniz gerek. Oyundan çıkmadan direk whatsappa girip işinizi bitirdikten sonra oyuna döndüğünüzde 12. levelden başlamak yerine 5. levele geri dönüyor. Bu basit bir örnekti burada önemi yok ama bazı uygulamalarda mesela yazı okurken yazının ortasına gelmiş olsanız ve uygulama geçişi yaparsanız yazının başına dönüyor:oke:

Ek olarak;
Bazen uygulamalar açıkken otomatik tuş kilidi olduğu için ekranı kapatıyor. Tuş kilidi düğmesinden açmak için bastığımda açılma sesi geliyor ama ekran gelmiyor. Kilit ekranını görmediğim halde yukarı kaldırıp herhangi bir şeyi açabiliyorum :ehe Bu benim sürekli yere düşürmemden kaynaklanıyor olabilir.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Arkadaşın demek istediği şey (doğru anladıysam) mesela seviyeli oyunlarda diyelim 5. leveldeyken oyunu açtın ve 12. levele kadar oynadın.Oynarken o an için whatsappa girmeniz gerek. Oyundan çıkmadan direk whatsappa girip işinizi bitirdikten sonra oyuna döndüğünüzde 12. levelden başlamak yerine 5. levele geri dönüyor. Bu basit bir örnekti burada önemi yok ama bazı uygulamalarda mesela yazı okurken yazının ortasına gelmiş olsanız ve uygulama geçişi yaparsanız yazının başına dönüyor:oke:

evet bazen de okudugun sayfaya geri dönüyor. Kullandiginiz uygulamayla ilgili bir olay. Bunu anlatmaya calişiyorum.

Zaman_yolcusU

Zaman_yolcusU

Üye
ornek uzerinde gidim oyundan çıkarken geri tusunumu kullanıosun windows tusunumu windows tusunda oldugu gibi arkaya atıo ve geri tusuna uzun basıp uygulamaya secersen oldugu yerden devam edio

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt