Wp8 Cihazlarda Donma Sorununa Beraber Çözüm Getirelim

 • 23 Mart 2013
 • 1930 Okunma
 • 39 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Merhaba arkadaşlar,
  Herkese iyi forumlar diliyorum. Bildiğiniz üzere bir çok kişi telefonunda donma sorunu yaşıyor ben de dahil. Yapabileceğimiz tek şey soft format atmak oluyordu. Herkes portorico yu bekliyordu. Çözümün portorico olduğunu düşünüyorduk ama çoğu kişi de hala devam etmekte sorun. Ben bu sorunun belki de yüklü uygulamalardan kaynaklı olabileceği kanatine vardım ve böyle bir konu ihtiyacının olduğunu düşündüm.Bence arkaplanda çalışan bir uygulama takılıyor ve telefonun donmasına neden oluyor. Bende donma sorunu olduğu için ben arkaplandaki uygulamalarımı tek tek yazdım. Sorun bu uygulamalardan bir veya bir kaçında.

  Uygulama Listesi:
  1.App Highlists
  2.Asphalt 7 Heat
  3.Audiotica 4
  4.Aupeo! Radio
  5.Battery
  6.Box
  7.Calculator³
  8.Cellular Live Tile
  9.Chronos Calendar
  10.Connection Tiles
  11.Disqus
  12.Facebook
  13.Fildo
  14.Gismeteo
  15.Greed City
  16. HD EPG Pro
  17.Here City Lens
  18.Here Drive+ Beta
  19. Jewel God
  20. Juke Box
  21. Lockscreen SlideShow
  22.Metrotube
  23.NetSuite
  24.Nokia Müzik
  25.Photo Funia
  26.Radyo
  27.Skype
  28.SoundHound
  29. The Facebook
  30. Tube Pro
  31.TVShow
  32.Vevo
  33.Vimeo
  34.Weather
  35.Whatsapp
  36.Wifi Live Tile

  Şimdi ne yapacağız? Bu liste sayesinde hangi uygulamalarda problem olduğunu bulabiliriz. Burda iş Telefonunda donma sorunu olmayan arkadaşlara düşüyor. Sizden ricam sizinde arkaplanınızda çalışan uygulamalarda ortak olanları yazmanız. Bu sayede yazdığınız uygulamalarda bir problem olmadığını anlayarak onları listeden silmiş olacağız.Umarım bu konu ilgi görür ve bu sorunumuz çözülür çünkü gına geldi artık bu problemden. Herkese iyi forumlar :)
   


  Yazan: pirenuri
 2. Kardeş belki tek bir uygulamada sorun yoktur.

  Mesela whatsapp kuruluyken disqus ta kuruluysa(verdiğim sadece örnek!) bir uyumsuzluk oluyordur o zaman nasıl çıkacaksın işin içinden :kıskıs:
  (az uygulama olsa yap kombinasyonu,diğer kullanıcılardan da kesişim kümesi oluştur bulursun diyecektim ama bayaa uygulama var) :)
   
 3. Biliyorum o ihtimali zaten ama bak mesela sende donma sorunu yoksa sen uygulamaları paylaştın ben sildim tek tek onları. Sonra başkası paylaştı . Meselea sende whatsapp vardı disqus yoktu onda da disqus vardı whatsapp yoktu ama ikinizde de donma sorunu yok otomatikmen 2 side elenir :). Yani amacım herkes paylaşsın kesişimlerini alacağım
   
 4. Hadi bakalım inşallah bir hal çaresini bulursun :)

  Bu arada portico'lu ve hala donma var mı?
   
 5. Evet günde 2-3 kez oluyor.
   
 6. Ne ettin canım kardeşim ya. Ben de yardimci olmak adina yazayim dedim ama yazilacak gibi degil 83 taneymiş benim arkaplan uygulamaları. Bu arada portico'dan once bir kez donma yaşamiştim o da beş dakika sonra kendisi duzeldi. Bir daha da sorun olmadi.
   
 7. wp8 ve donma? bunlardan daha fazlası yuklu daha problem yasamadım
   
 8. Donma olmadı da.sadece bir kez telefon kapandı ve bataryayı takıp çıkarmadan çalışmadı ..
  Sent from my RM-825_eu_turkey_211 using Board Express
   
 9. Alikemal abi burdaki uygulamaları yazsan yeter sorunun hangi uygulamada olduğunu bulmamız lazım
   
 10. Nee ? Arkaplan görevlerinde 83 tane mi açık uygulama var ? bende sadece 3 tane ve şarjımı daha fazla sömürecek korkuyorum. lütfen doğru değil de dostum :D
   
 11. İlk önce şunu sorayım, cihazı sıfırlamayı, yada yeni yazılım atmayı denedin mi?
   
 12. acık olanlar degil,arkaplan yetkisi olan uygulamalar acik olanlar cok cok 8-10 tanedir.
   
 13. Evet denedim portoricodan önce de sonra da aynı problem vardı . Bugün hiç olmadı lockscreen slideshow u sildikten sonra
   
 14. Peki şu an Navi'deki son yazılımı denedin mi? Benim cihazımda kapanma sorunu vardı, En son flash attım navi'deki son yazılımı 1 hafta 10 gün oluyor galiba Şu ana kadar kapanma sorunu yaşamadım..
  İnan bende senin gibi hangi uygulama yapıyor diye kapanma sorununu çok araştırdım ama hiç bir ipucu ile karşılaşmadım eğer, istersen
  Navi deki son yazılımı cihazına flashla derim, Yok yapamam dersen, cihazı bence en mantıklısı servise gönder.. Donanım sorunuda olabilir.
   
 15. Ben korkuyorum flash işlerinden :)
   
 16. haa, 83 tane dediğin toplam uygulama sayısı o zaman :D
   
 17. hayır arkaplanda çalışabilecek uygulamalardan bahsediyor alikemal abi
   
 18. Nokia care suite ile flashlamak çok kolay yeterki telefonu pc görsün, bendede kapanma sorunu vardı ama flasladıktan sonra sorunum ortadan kalktı, ayrıca care suitedeki yazılım yeni tavsiye ederim, flaslama yaparken acele etmeyin yeter, inanınki telefonunuz baştan yaratılacak.
   
 19. Tamam o zaman ben bugün yaparım alikemal abi den teknik destek alarak :)
   
 20. BEYLER BENDE TAM BU YÜZDEN KONU AÇACAKTIM.

  benim telefon oyunlarda ve haritalarda çok kasıyor lumia 920. arka pilanda zorla çalışan uygulamalar

  extralar+bilgi
  here city lens
  here drive+beta
  nokia müzik
  soundHound

  sadece bu kadar ve ben mağazadan spider man ı indirdim o 3d olan 15 tl lik. dene yaptım şehirde öylebir kasıyor öyle kasıyorki hayel krıklıgına ugradım resmen... sonra format attım fabrika ayarına geri döndürdüm, bu safer daha az kastı ama yinede kasıyordu.. az öncede the dark knight rise yi indirdim mağazadan, aynı spider man gibi ondada kasıyor. arkadaşlar çıldıracam yardım edin ne yapmam lazım. haritalardada kasıyor.. bana birşey önerin ne olur..
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/02/2019 - 07:57