Wireless Bağlantım Neden Kopuyor ? Lütfen Yardım Edin

 • 18 Nisan 2011
 • 2019 Okunma
 • 6 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Arkdaşlar Merhaba 3 kişi ortak ağ kullanıyoruz benim net aldığım uzaklık 30 - 40 M felan
  üstetelik 14 dbi panel antenim var 1 km bile çekiyor çok uzak yerleri görebiliyorum (netmaster ul-140 14 dbi ) neyse şuan bağlandığım yer mükemmel çekim gücü fakat ara sıra kopuyorr diğer arkdaşlarımda bu sorun olmuyor kopmalara karşı bir çözümü olan lütfen yardım etsin .. bir çok foruma baktımm fakat hiç birinde işe yarayan bir çözüm bulamdım.. hepsi modemin yerini değiştir gibi cümleler kullanmışş bağlantım 5 dişş ve % 90 %100 arası değişiyorr ne alaka anlamış değilim modemle bi alaksı yok diğer arkdaşımın 4 diş çekiyor onda bağlantı hiç kopmuyorr.. cevaplarınızı bekliyorum.
   


  Yazan: ThE VeNoM
 2. Bilgisayarında virüs olabilir yada bilgisayarında ki wireless'ın toz tutmuştur çekim gücü de azalmıştır öylelikle.
  Ama tabi modem senin yanın da değilse bağlantı gittiğini de anlayamazsın.
   
 3. usb adaptör kullanıyorum yeni aldım tozlu değill.. ayrıca diğer pc lerde bağlantı kopmuyorr bende 10 dk bir 20 dk bir gidiyorr.. ayrıca yeni format attım bilgisayarıma ve lisanslı esed nod 32 kullanıyorum.
   
 4. Kullandığın ortama da sinyal gücün de azalmalar olabilir bunların sebebi de başka oda da olmasındandır.Yada eyer yakınsan ethernet'ten bağlanmanı tavisiye ederim böyle sorunların olmaz.
   
 5. yokk yaa kablolarla uğraşamam bu chazıda onun için aldım zaten.. driver güncelle diyor herkezz ama güncel driverde bulmadım REALTEK RTL8187L 5.1313.613.2008 şuan bu sürüm yüklü o kdar araştırdım bulmadım güncelleyince % 80 net kpmazmış..
   
 6. Usb Yerinde sorun olabilir.. illa bağlantı kopuyor diye sorun adabtörde olacal değil.. Usb dişlisinden birisi kırıldıysa usb aygıtı tanımaz 2 dkka sonra tanır.. :)
   
 7. ilginiz için teşekkürler ama bu cevaplarınızın hiç biri deyil malesef...:islik
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
16/01/2019 - 03:19