Windows XP Ottoman Edition olsaydı nasıl olurdu ? Gir Oku :)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Onur Saka

Onur Saka

Üye
    Konu Sahibi
Windows XP Ottoman Edition olsaydı nasıl olurdu ? Gir Oku :)
Herşey Bill Gates'in rüyasında bir çınar ağacı görmesiyle başlamıştı...

Ol maada sistem-ül amel mucidi Amerikanyalı Bill Gates ol Sultan-ı Devletlülerinin huzuruna çağrulub kendisine hediyeler ihsan edildi ve dahi müslümanlığı seçüb Bilal adını aldı. Şirketini Haliç kıyısında Sadabada yakın bir yere taşıyup tüm işsiz müslüman mühendislerini çalışturub en son sistem-ül amelini üretti.

Windows XP Ottoman Edition

* Sefere çıkma sihirbazı, kuşatma çözümleri istemi gibi programcıkları bulunur. burada kullanması en zevkli komut balkanları biçemledir.

* Program kurulumlarında karşınıza çıkan iletişim pencerelerinde "iki next, 1 previous" sistemi ilke edinilmiştir.

* İki sektör ileri, bir sektör geri çalışan scandisk ve disk defragmanter yüzünden bu tür bakım işleri saatler sürer.

* Yaklaşık yılda bir kez "Tanzimat Pack" yayınlanır üretici firma tarafından, işletim sisteminin açıkları yamanır.

* Diğer tüm işletim sistemlerinden (linux, beos gibi..) kendisi için yararlı olabilecek programları devşirme yoluyla kendi bünyesine katmasıyla daha da güçleneceği açık olan işletim sistemi.

* Firewall olarak Tiryaki Hasan Paşa 2.0 Kanije Edition kullanılır.

* Beraberinde gelen Yeniçeri Virüssken programında akinci opsiyonu ile viruslerin tespit edildikten sonra hilal opsiyonu ile yokedilebilecegi ya da vergiye bagla opsiyonu ile karantina altina alinabilecegi isletim sistemi.

* Bilgisayar yönetici hesabı ile guest hesapları katlettirebilirsiniz.

* Başlat yerine "yallah" yazan işletim sistemidir bu. Tıkladığınızda pisssssmi diye bir ses çıkarır.

*** Olası mesajlar şöyle olabilirdi.

* Windows yeni bir güncelleme ile temas halinde.Lakin güncelleme şeytan işi olabilir.Ehli keder windows'unuz şu yolları izleyecektir.
- Güncelleme nedir ne değildir bilinmemekte devletlüm, bilinir kılmak için microsoft corp'a tez elçi salına.
- Elçi dönmez ise savaş ilan edile,sistem kendi kendini çökerte.
- Windows fetva-reader'dan mevzuat alına.

* Program yanıt vermiyor: Devletlüm, Viyana elçisi yine işin bokunu çıkarmış... Fitneleyip duruyor ne var ne yoksa Devlet-i Ali Osmaniyye'de... Ne emredersiz?
Çeviri: "Bu microsoft ineği, makinede ne var ne yok; ötüp duruyor ameriga'daki micro ve soft'un server'ına ne yapalım?"

Tiz giderile:
Çeviri: "Bre cahil! control+alt+del müessesesini bilmiyor musun, a a.. goduum? kelleni mi uçurayım, yoksa sen bu windows'dan başka bir işletim sistemi bulacak mısın memleketi yönetmek için?"

Devletlüm, bu ipneler işin bokunu çıkarmışlar... Korsan gemilerimiz ne zaman Akdeniz'e açılsa haberleri oluyor...
Çeviri: "Korsan windows kullanıyoruz; ama ne zaman ki inter-birleşmiş milletlere bağlanıyoruz; alet anında ötüyor... Öyle task manager'la falan çözülmüyor olay... Demek hakikaten var bir ipnelik bunlarda..."

Padişah: "o halde, tiz İbrahim Müteferrika buluna ve açık kaynak koda geçile...."

* İbadullah muhit (çoklu ortam) ile idare-i izzet'e (güç yönetimi) teftiş rahlesinden (denetim masası) vasıl olabileceğiniz nizam. Size şunları da söyleyebilir:
- Bu düzenek beyhude amel icra etti; örtülecek. Mutasarruf düzeneklerde emniyete alınmamış vesikanız var ise emniyete almadığınız tafsilatınız sırra kadem basacak.
- Müsvedde-i halef'in (arkaplan) manzarasını mübadele etmek içün şekil musannifine (dosya) seyir edin.

* Levazım tenekesi tahliye-i bertaraf edülsün mü? şeklinde geri dönüşüm kutusu boşaltma uyarısı olurdu.

* defterdar: registry
misal: "devletlum, defterdar'a göre, zahiri tapu kayıtları, ol sizinkilerle mukayese edilende bir takım menfi neticeler hasıl oldu. imdi bu ülke 15 saniye içünde boşaltulub tekrar zapt eylenecek. eğer zapt eylenemezse, yeniçeri ağasına danışıla."

* iç oğlanı: spyware
misal: "zahiri bab-ı ali'de olan biteni, iç oğlanları, halayıklarla bir olup, frenklere jurnallemektedirler.
tiz giderile? evet hayır"

* uyarı: bizans imparatoru online oldu
seçenekler: güvercin gönder, elçi gönder, ordu gönder

uyarı: bir elçi alındı
seçenekler: haberi al, kafasını kesip geri gönder, cevap yaz geri gönder

*** Bazı önemli dosyaların isimleri de şu şekilde olurdu

fatih32.dll (shell32.dll)
hezarfen.exe (explorer.exe)
yıldırım.exe (rundll32.exe)
mevlana32.dll (kernel32.dll)
deliibrahim.dll (msvcrt.dll)
çelebimehmet.exe (defrag.exe)
kanuni.com (format.com)
evliyacelebi.exe (iexplore.exe)

• Beğen
Tepkiler: Revengeful

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
:ehe

izmirligenc

izmirligenc

Üye
:d::d:

Onur Saka

Onur Saka

Üye
    Konu Sahibi
GüzeL Demi :D Benim Cok Hoşuma Gidiyor :D

Freestyle.Cod

Freestyle.Cod

Üye
saol :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt