Haber Windows Phone Kendi Adına, Amerika'da En Yüksek Pazar Payı Değerine Ulaştı

Sponsorlu Bağlantılar

...decode...

...decode...

Üye
    Konu Sahibi
Windows Phone Kendi Adına, Amerika'da En Yüksek Pazar Payı Değerine Ulaştı

Comscore'un yaptığı araştırma sonuçlarına göre Windows Phone ekosistemi kendi adına Amerika'daki en yüksek pazar payına ulaştı. Ağustos ayındaki yapılan ankete göre Nisan 2014'ten Temmuz 2014'e kadar 0.3 oranında bir gelişim gösteren Windows Phone geçtiğimiz aylarda sadece Amerika'da 5.9 milyon kullanıcı sayısına sahipken, bünyesine Temmuz ayında 300.000'den fazla kullanıcı kattı. Amerika'da tüm akıllı telefon kullanan kullanıcı sayısının 173 milyon kişi olduğu tahmin ediliyor.

Windows Phone ekosistemi en son bu rakamlara neredeyse 2 yıl önce ulaşmıştı. Windows Phone'un Amerika'daki pazar payı Ocak 2014'ten beri istikrarlı bir şekilde yükseliyor. iPhone 6'nın tanıtılacak olması, bu rakamları yine etkileyecektir fakat WP ekosisteminin istikrarlı bir şekilde yükselmesi en azından geliştiricilerin bu sisteme karşı olan düşüncelerini olumlu bir şekilde etkiliyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: papakudioflu ve beats

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
:tşk: haber için

beats

beats

Üye
Microsoft da şirket olarak hisselerinin 1999'dan beri en yüksek seviyelere çıktığı haberleri var. Yeni çıkan Lumia'lar, Windows 9'un yaklaşması ve Satya Nadella'nın yatırımcılara verdiği güven sayesinde olduğu söyleniyor.

• Beğen
Tepkiler: emz
emz

emz

Üye
:tşk: Bakalım işler kızışıyor :D

Telgrafla gönderildi. [(L520) - ( İNADINA 512 MB RAM!! --> MS, NOKİA )]

ihsan.snmz

Üye
Komedi gibi :) %3

technocu1

Üye
Hakkeden komedi. Android ile ios almış başını gitmiş. Microsoft'un daha çok çalışması gerekli.

• Beğen
Tepkiler: ihsan.snmz
Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Sabır sabır olacak şu mağaza bi gelişse.

dedereis123

dedereis123

Üye
Her ne kadar büyük bir artış gibi olmasada bir artış söz konusu . Bu tür artışlar Microsoft un ilerleme kaydettiğini gösterir ve 0.3 Microsoft için böyle bir pazarda iyi bir başarı elde ettiğinin işaretidir . Sona ulaşmış bir pazarda biranda pay sahibi olmak kolay değil .

merlin19

merlin19

Üye
Bazı arkadaşlarım Komedi gibi yazmış ve Platformu baya baya küçümsemiş Birde olaya 2005 yılından bakalım mı?

Şimdi görüldüğü üzere 2005 e kadar Tek kral ve Tek lider belli idi Sonra arenaya Apple çıktı derken işler karıştı çoğu eski üretici köklü üretici el değiştirdi yada battı buradaki battı kelimesini bazıları geçenlerde TİM Merkezinde Nokia telefon sorduğum M.temsilcisi gibi Nokia battı olarak algılamasın. neyse Benim asıl Koptuğum nokta şu ;
9 Yıllık Android nerede?
9 Yıllık Apple İos Nerede?
4 Yıllık Windows Phone Nerede?

Evet diğerlerinin 9 yılda yaptığ şeyler Android 4 e kadar Nokianın Symbian işletim sisteminden daha kötü idi..
İos derseniz Gittikçe kalitesini bozdu ha iki üreticinin en büyük Kozları Market savaşları şimdi herkes tutturmuş bir market ya Hocam eskiden iphone android yokken hangi market vardı? Symbian değilmi? şimdi sizin 9 yılda yaptığınız tek şey Çöpe dönmüş bir Market mi? benim görüşüm o şekilde ama işletim sistemi bazına baktığımızda bir android'in 4 versiyonda verdiği bir İos un 5 versiyonda verdiğini Windows Phone 2 versiyonda verdi versiyon dediğim Windows Phone 7 ve Windows Phone 8 o sürümlerde diyorum bazı arkadaşlarım hadi canım Windows Phone nasıl 4 yıllık diye bilir bakınız kimse Microsoft Mobile ile Windows Phone yi bir tutmasın her iki işletim sistemi bir birinden çok farklı öncelikle Kernelleri farklı kernel demek çekirdek yapının komple değişmesi demek Windows Mobile 6 ya kadar herşey normaldi ama sorun şuydu Bir Windows 7 de kodlanan Program yazılım Windows Mobile 6 da çalışmıyordu Kernel sürümleri farklı olduğundan ama Windows xp de yazılan kodlamalar Windows Mobile 6 da çalışıyordu bu sorunu çözemeyen ve kernelle zaman kaybetmek istemeyen Microsoft sıfırdan bir işletim sistemi yazdı Windows Phone adı altında yani daha 4 yıllık anca birşey ve 4 yılda diğerlerinin 9 yılda yaptığının çok fazlasını yaptı ve yapıyor benim için önemli olan şu androidler yüksek donanıma sahip? doğrumu?= evet ama hiç kimse demezki ya 4 çekirdekli 2 gb ramlı 330 ekran kartlı bir androidli cihazı nasıl serilikte hızda performansta Çift çekirdekli 1 gb ramlı cihaz yener? bunu sorgulamak kimsenin aklına gelmiyor evet Microsoftun buradaki payı yüksek bir cihaza yüksek donanım koymakla olmuyor Donanım uyumu olmalı yani et ve kemik misali hiçbir üretici henüz android eko sisteminde yüzde 50 donanım uyumunu yapamadı Apple bile yüzde 60 larda ki yıllardır kendi işletim sistemi ve cihazını kullandığı halde ama düşünün 4 yıllık bir Windows Phone yüzde 80 donanım uyumu ile çalışıyor burada Nokianın uzmanlığı ve Microsoftun Yazılım uzmanlığı konuşuyor.. yine çoğu okumayacak ama ben uzun yazmayı tercih edenlerdenim :D

• Beğen
Tepkiler: nix
fingerback5

fingerback5

Üye
Bazı arkadaşlarım Komedi gibi yazmış ve Platformu baya baya küçümsemiş Birde olaya 2005 yılından bakalım mı?

Şimdi görüldüğü üzere 2005 e kadar Tek kral ve Tek lider belli idi Sonra arenaya Apple çıktı derken işler karıştı çoğu eski üretici köklü üretici el değiştirdi yada battı buradaki battı kelimesini bazıları geçenlerde TİM Merkezinde Nokia telefon sorduğum M.temsilcisi gibi Nokia battı olarak algılamasın. neyse Benim asıl Koptuğum nokta şu ;
9 Yıllık Android nerede?

Evet diğerlerinin 9 yılda yaptığ şeyler Android 4 e kadar Nokianın Symbian işletim sisteminden daha kötü idi..
İos derseniz Gittikçe kalitesini bozdu ha iki üreticinin en büyük Kozları Market savaşları şimdi herkes tutturmuş bir market ya Hocam eskiden iphone android yokken hangi market vardı? Symbian değilmi? şimdi sizin 9 yılda yaptığınız tek şey Çöpe dönmüş bir Market mi? benim görüşüm o şekilde ama işletim sistemi bazına baktığımızda bir android'in 4 versiyonda verdiği bir İos un 5 versiyonda verdiğini Windows Phone 2 versiyonda verdi versiyon dediğim Windows Phone 7 ve Windows Phone 8 o sürümlerde diyorum bazı arkadaşlarım hadi canım Windows Phone nasıl 4 yıllık diye bilir bakınız kimse Microsoft Mobile ile Windows Phone yi bir tutmasın her iki işletim sistemi bir birinden çok farklı öncelikle Kernelleri farklı kernel demek çekirdek yapının komple değişmesi demek Windows Mobile 6 ya kadar herşey normaldi ama sorun şuydu Bir Windows 7 de kodlanan Program yazılım Windows Mobile 6 da çalışmıyordu Kernel sürümleri farklı olduğundan ama Windows xp de yazılan kodlamalar Windows Mobile 6 da çalışıyordu bu sorunu çözemeyen ve kernelle zaman kaybetmek istemeyen Microsoft sıfırdan bir işletim sistemi yazdı Windows Phone adı altında yani daha 4 yıllık anca birşey ve 4 yılda diğerlerinin 9 yılda yaptığının çok fazlasını yaptı ve yapıyor benim için önemli olan şu androidler yüksek donanıma sahip? doğrumu?= evet ama hiç kimse demezki ya 4 çekirdekli 2 gb ramlı 330 ekran kartlı bir androidli cihazı nasıl serilikte hızda performansta Çift çekirdekli 1 gb ramlı cihaz yener? bunu sorgulamak kimsenin aklına gelmiyor evet Microsoftun buradaki payı yüksek bir cihaza yüksek donanım koymakla olmuyor Donanım uyumu olmalı yani et ve kemik misali hiçbir üretici henüz android eko sisteminde yüzde 50 donanım uyumunu yapamadı Apple bile yüzde 60 larda ki yıllardır kendi işletim sistemi ve cihazını kullandığı halde ama düşünün 4 yıllık bir Windows Phone yüzde 80 donanım uyumu ile çalışıyor burada Nokianın uzmanlığı ve Microsoftun Yazılım uzmanlığı konuşuyor.. yine çoğu okumayacak ama ben uzun yazmayı tercih edenlerdenim :D

Güzel noktalara değinmişsin de 2005 çok eski olmuş.2007'de ilk iPhone piyasaya girdi ve booom.Telefonlar çağ atlamaya başladı firmalar kendilerini kasmaya daha iyisini yapmaya çalıştılar ve yarışta geride kalan kendini yeterince geliştiremeyen Nokia oldu.WPnin stabil çalışması klasik kapalı yazılım bir işletim sisteminin stabil çalışmasından çok farklı değildir aslında.Android sana açık kapılar sunuyor nasıl kullanırsan o kadar iyi deneyim alırsın.Market konusuna değinmeye bile gerek olmadığını düşünüyorum en gerekli uygulamalar bile WPye çok geç geldiler.Nokianın en iddialı olduğu zamanlar 2000 başlarıdır bence telefon algısını o devirde değiştiren firmadır.Bu piyasa devamlı canlı gelişen bir piyasa ve kullanıcılar şu devirde iyi olana kayacaklar doğal olarak bunu da rakamlar bize göstermekte.

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye

9 Yıllık Android nerede?

Yalnız şunuda unutmamak gerekir.apple ve samsung neredeyse hiç kullanılmayan teknolojileri ortaya çıkardı.Microsoft ve nokıa birleştikten sonra o teknolojilerden yola çıkarak bir telefon üretmeye başladı.Şimdi sıfırdan mı birşeyi üretmek daha kolaydır yoksa var olan birşeyi şekillendirip yeniden çıkarmak mı daha kolaydır?Hangisi daha kısa zamanını alır?Nokıa'nın en iyi olduğu zamanlar tuşlu telefon dönemi.Dokunmatik ne zaman geldiyse Nokıa gerilemeye başladı..Nokıa burada çıkarılan bir teknolojiyi dahi kendi iyiliğine çeviremedi ve gidişatı sürekli düşüş oldu..Şimdi ise microsoft diğer telefonlarda gördüğümüz özellikleri değiştirip bizlere sunmaya çalışıyor.Bazı engeller olsa dahi bunu 2 yıl gibi kısa sürede en iyi ihtimalle %50sini bizlere aktardı.Symbian 1997 yılında ortaya çıkmıştır.Taki 2007'e kadar(ilk ıphone'nun duyurulma senesi) arada 13 yıl var.Symbianlı Nokıa'nın 13 senede yaptığını adamlar 4-5 senede yaptı.İnşallah Nokıa geri liderliği alır daha doğrusu windows phone ama 13 yıl gibi bir sürede sürmez inşallah :)

Üst Alt