Windows mobile 6.5 Rom atma {YARDIM!}

Sponsorlu Bağlantılar

R.A.M

R.A.M

Üye
    Konu Sahibi
Windows mobile 6.5 Rom atma {YARDIM!}
Arkadaşlar general mobile w2 telefonun açılmıyor windows mobile yazısında takılıyor hard format v soft format atıncada işe yaramıyor asus p565 telefonunun rommunu buldum bu telefona yüklesem birşey olurmu? Yada nasıl düzeltebilirim bu sorunu?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Hafiza kartini cikartip resetlemeyi dene. Kendi romundan baska bir rom atarsan cihazin brick olur.

R.A.M

R.A.M

Üye
    Konu Sahibi
Hafiza kartini cikartip resetlemeyi dene. Kendi romundan baska bir rom atarsan cihazin brick olur.
Kaç defa denedim olmuyor brick olabilirde cihazın kendi romunu bulamadım ne yapabilirim telefonu çöpemi atıyım :(

---------- Eklendi @ 16:54:30 ---------- Yazıldı @ 16:22:00 ----------

Güncel...

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Ben biraz arastirayim orjinal romu mutlaka vardir biryerlerde buraya yazarim bulursam

djhiguramos

djhiguramos

Üye
Akıl vermek istemem ama garantisi var mı cihazın?

Hiç dikkat ettiniz mi cihazın dosyalarını karıştırken başka bir cihaz adı ?Mİsal benim benq e72 im aslında kyocera nın p21 i idi.O sayede onun romlarını kurabilmiştim.Sizin cihazınızın ikizinin adını öğrenebilirseniz muhtemelen rom'a da ulaşacaksınız.

da çok yardımcı olmuş telefonun adı bile yok.

R.A.M

R.A.M

Üye
    Konu Sahibi
Akıl vermek istemem ama garantisi var mı cihazın?

Hiç dikkat ettiniz mi cihazın dosyalarını karıştırken başka bir cihaz adı ?Mİsal benim benq e72 im aslında kyocera nın p21 i idi.O sayede onun romlarını kurabilmiştim.Sizin cihazınızın ikizinin adını öğrenebilirseniz muhtemelen rom'a da ulaşacaksınız.

da çok yardımcı olmuş telefonun adı bile yok.

dikkat etmedim hiç general mobile uyuyo zaten adamların internet sayfasında bıle yok telefon adamlar cihaz çöker diye hiç düşünmemiş

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Ben biraz arastirdim cihaz baska bir isimle rusyada satilmis ve android kurmuslar cihaza ama nasil yapildigini ogrenemedim rusca bilmek lazim

• Beğen
Tepkiler: R.A.M
papakudioflu

papakudioflu

Admin
Bilmiyorum kiril alfabesi yaziyordu sadece videoyu seyrettim android 2.2 froyo kurmuslar.

Kenan049

Üye
İyi günler. İnternette dolaşırken sorununuzu gördüm. Ben Azeriyim ve Azerbaycanda oturuyorum.
Sizin General Mobile W2 dediğiniz telefonun Rusyada bulunan modeli Roverpc S8`dir.
Fakat bazı donanımsal özellikler farklı. Benim dikkatimi çeken W2`de 3MP kamera var, ama S8`de 2MP.
Bu yüzden de Rusyada bulunan S8 için olan rom sizin telefonlarda çalışırmı bilemiyorum.

Aşağıdaki yapacağım anlatım sadece bilgilendirme amaçlıdır.
Telefonunuza gelebilecek herhangi bir zarardan sorumlu kendinizsiniz!

Dikkat! Eğer bu romlardan atarsanız telefonunuz RUSCA olur. ALFABE KİRİLDİR!

Romların paylaşıldığı ve gerekli açıklamaların yapıldığı formun adresini veriyorum.
Deneyip kullanmak isteyenler olacaği için forum adresi bu:
4pda.ru/forum/index.php?showtopic=150864

Rusca anlamayanlar için kısaca açıklama yapacağım, dileyen olursa buradan sorsun, cevaplmaya çalışırım.

Aşağıdaki linkten, RoverPC`nin resmi sitesinden rom atma programını indirin.
ftp.rovercomputers.ru/RoverPC/RoverPC_V7/firmware/SUT%20for%20Monahans%201.03.zip

S8 için WM6.5 v3.13:
Link1: depositfiles.com/files/iiteeu12w
Link2: narod.ru/disk/24585758000/FirmWare_RoverPC_S8_WM6.5_v3.13.zip.html

USB ile rom atma:
1. ROM atma programını indirin , dilediğniz yere arşivden çıkarın. (SUT for Monahans v1.03 . ftp.rovercomputers.ru/RoverPC/RoverPC_V7/firmware/SUT%20for%20Monahans%201.03.zip)
2. ROM indirin. ( Her hangi bir ROM bulup indirmek için link. Dikkat bu adreste bulunan ROM`lar Ruscadır. 4pda.ru/forum/index.php?showtopic=210465&st=0#entry6175393)
3. Bataryayı % 50`nin üzerinde şarj edin. (En az %50 olması gerek yoksa telefon uçar.)
4. USB kabloyu PC`den ayırın.
5. (Yeşil ikonlu ) ROM atma programını çalıştırın.
6. ROM formatını seçin. (.UPR, .BIN, .CLA- radiomodul için)
7. ... diye geçen butona tıklayın ve ROM dosyanızı seçin.
8. Update Target butonuna basın.
9. Telefonu kapatın.
10. Telefonun SES ALMA düğmesini basılı tutup BAŞLATMA düğmesini basın.
11. USB cablo bağlantısını yapın ve bekleyin.
(Bu işlem sırasında Bilgisayarı kapatmayın , USB kablo bağlantısını ayırmayın. )
12. İşlem bittikten sonra , yeşil ekranda dolunca, telefonu yeniden başlatın.
13. HAYIRLI OLSUN.

KENDİM YAZDIM HER HANGİ BİR YERDEN ALINTI DEĞİLDİR!

kunduzz01

Üye
:tşk:

angelcafe

Üye
arkadaşım güzel anlatım yapmışsın ama ben son kısmı anlayamadım bu tuş kombinasyonunu tekrar anlatırmısın

10. Telefonun SES ALMA düğmesini basılı tutup BAŞLATMA düğmesini basın.

bunu tam anlayamadım ben az açıklarmısın.

R.A.M

R.A.M

Üye
    Konu Sahibi
telefonun kırmızı+yeşil düğme+ses yükseltme tuşuna bas

sezerrr16

Üye
slm ben lg gm735 windows mobile 6.1 cep telefonumun sürümünü yükseltmek istiyorum bana yardımcı olurmusunuz

MaxJenke

Üye
azeri arkadasimiza tesekkurler su an deniyorum bakalım ne olacak anlatımda bazı degisiklik yapalım ama
bu telefonu usb modda baslatmak için ses kısma ıle yukarıdakı power tusuna basın sonra azeri arkadasımızın dedıklerını aynen yapın telefon usb moddayken usb kablosunu telefona basın hemen yuklemeye baslıyor su an %50 de bakalım ne olacaksonuc arkadaslar
modem flash id error
update modem software fail !

üzülerek soyluyorum ki işlem basarısız :(telefon roverpc diye acılıyor ama yine windows ekranında donuyorbaya bi bekledim telefon acıldı ama rusca ne yapacam sımdı sasırdım kaldım :)arkadaslar arastırmalarım caba verdı ve telefona uyumlu bır ingilizce 6.5 prof rom buldum yukledım ve calıstı yukle uzun suruyor sıkılıp yarıda kapatmayın telefonu

yukarıdakı lınkten rom u ındırın

asagıdakı lınktende sut monahans ı indirin

ftp.rovercomputers.ru/RoverPC/RoverPC_V7/firmware/SUT%20for%20Monahans%201.03.zip

buradanda turkce yama ındırın

oncelıkle telefon kapalıyken ses kısma ve telefonun yukarıdakı power tusuna aynı anda basın telefon usb mod ta acılacak

sut monahans ı calıstırın - .... ya basın ve smart.upr yı gosterıp tamam deyın - Update Target butonuna basın ve usb kabloyu telefona takın yuklemeye baslayacak yesıl bar %100 dolunca succeful yazar ıslem basarılı telefonu arkadakı reset tusuna basın ve bekleyın yesıl ekrandan sonra turuncu ekran gelıyor bu ekranda baya beklıyor kapamayın telefonu ve acılana kadar bekleyın hayırlı olsun

tr yama kurmak basıt iş CABviaActiveSync-1.5-Setup ve activesync programlarını ındırın googleye yazarsanız hemen bulursunuz activesync ı kurup telefonunuzu usb kablo ıle pc ye takın ve eşitleme yapın sonra CABviaActiveSync-1.5-Setup ı kurun ve indirdiginiz WM 6.5 Turkce Yama v1 dosyasına sag tıklayın CABviaActiveSync i tıklayın yuklemeye baslar telefondan da ok dedınızmı ıslem tamam telefonu resetleyın ve paşa paşa kullaın hayırlı olsun

respection123

Üye
haylen wm kullanan var ha

MaxJenke

Üye
evet ben :) ya bir sıkıntım var ama ben simdi bu telefona rom attım ama telefon kapalı dıyor sureklı sım kartı gormuyor telefon imei sine baktım orası bos gorunuyor her halde bu romda imei yok benimdi bu telefona kendi orjimal imeisini nasıl entegre edecem

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Onun yedeğini almış olmanız gerekiyordu sanırım.

Üst Alt